Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ти си буреносец и почетен кавалер на ордена Сашо Невски - хич не ми се прави на ощетен

    А за Станишев и компания .... много е лесно да се летяп етикети "патриот" и "непатриот" за жалост в повечето случаи това значи "човек който има същото мнение като мен" и "човек който има друго мнение" за това как и защо трябва да стават нещата в България. така че по-скоро определенията "демагог" , "байрактар", "гьорлотиджия" са по-подходящи
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      почетен кавалер на ордена Сашо Невски
      Мислех си за Суворов, първа степен, но реших, че ще е много нескромно...

      Невъзможно ми е да прочета огромния брой постове в тази тема, така че извинете ако повтарям писани вече майтапи, но в това сайтче има много добри неща.



      Тук ще пусна две от любимите ми:

      Авиокомпанията Quantas е известна с това, че е единствената голяма
      компания, чиито самолет никога не е претърпявал катастрофа. Навярно
      заслуга за това има и строгата процедура по тестване на самолетите
      преди полет и попълваните за целта дневници по поддръжката. В тях пилотите
      вписват своите забележки (З), а механиците от наземния персонал -
      своите отговори (О). Тъй като и двете страни се отличават с особеното си
      чуство за дружелюбен, но понякога черен хумор, с годините се е натрупала
      доста своеобразна колекция от лаконични задочни разговори. Предлагаме ви
      малка част от тях:

      З: Лявата вътрешна гума е почти наложително да бъде заменена.
      О: Почти заменихме лявата вътрешна гума.

      З: Нещо подрънква в пилотската кабина.
      О: Нещо беше затегнато в пилотската кабина.

      З: Има умрели бръмбари по челното стъкло.
      О: Поръчани са живи такива. Ще ги инсталираме след следващия полет.

      З: Има признаци за протичане на течност по десния колесник.
      О: Признаците са отстранени.

      З: Системата "Свой-Чужд" не работи.
      О: Системата "Свой-Чужд" никога не работи, когато е изключена.

      З: Двигател, инв. ? 380-8006FAF-89-19, липсва под лявото крило.
      О: След кратко разследване, двигател, инв. ? 380-8006FAF-89-19, беше
      открит под дясното крило.

      З: В пилотската кабина има мишка.
      О: В оборудването на пилотската кабина е добавена котка.

      З: Полетът мина нормално, но помощната система за управление при
      приземяване работи доста грубо.
      О: На този тип самолет няма помощна система за управление при
      приземяване.

      З: В момента на включване на автопилота самолетът губи 30м височина.
      О: Проверено неколкократно в хангара - самолетът държи височината
      стабилно.

      З: При заключване на ръчката на газта, същата се движи много трудно.
      О: Ключалката е сложена там с цел ръчката на газта да се движи ТРУДНО,
      идиот такъв!

      З: Подозирам, че в челното стъкло има пукнатина.
      О: Подозирам, че си прав.

      З: Самолетът се държи странно.
      О: На самолета бе наредено да се държи прилично.

      З: Иззад контролния блок на радиста се чува силен звук - като че ли
      там седи някаво джудже и блъска с чук по плоскостите.
      О: Джуджето е открито. Чукът - иззет.

      З: Радарът пищи неистово.
      О: Радарът е препрограмиран. Сега ще чурулика тихо.
      И другото:

      По действителен случай

      Вечер след края на работния ден. Магазин за авточасти. Само един продавач и опашка от около 10 човека. Продавача работи доста добре, но опашката все пак се движи бавно - докато намери частта в каталога, докато провери в компютъра, туй - онуй... Цялата опашка е малко напрегната, заради това че трябва да си губи времето, би било добре за 5 минути да купят каквото им трябва и да си ходят... Цялата опашка се състои от мъже, с изключение на една девойка.
      Девойката:
      - Трябват ми спирачни накладки!
      Продавача:
      - За каква кола?
      Девойката:
      - За мойта!
      Продавача:
      - ?!
      Опашката е отчаяна, разбират че това ще продължи дълго...Продавачът:
      - Марка?
      Девойката:
      - ?!
      Продавачът:
      - Как се казва?!
      Девойката:
      - Фолксваген!
      Продавачът:
      - Модел?
      Девойката:
      - ?!
      Продавачът:
      - Отзад, на багажника, какво пише?
      Девойката:
      - А-а-а-ааа! (пауза за размисъл) - "Роло"!
      Продавачът:
      - ?!
      Опашката:
      - ?!
      Девойката:
      - !
      Продавачът и опашката се замислят какво е това "роло".
      Изведнъж, някой от опашката получава просветление:
      - Поло!
      Девойката:
      - ?
      Продавачът:
      - Уффф!
      Опашката:
      - Уф! Уф! Уф!
      Продавачът:
      - Година?
      Девойката:
      - 1978!
      Продавачът:
      - ?!
      Опашката:
      - ?!
      Всички са в шок, такава антика, а още се движи...
      Продавачът нерешително прелиства каталога... Изведнъж някой от опашката:
      - Хахахаха, хихихихи! (подавен смях), после по опашката с верижна реакция се чува хихикане...
      Девойката (към опашката):
      -?!
      Цялата опашка, вече дружно "ХА-ХА-ХА"! Продавачът се откъсва от каталога. Тъпо гледа опашката, но и той загрява и почва да хихика. По-късно, потискайки смеха си:
      - Година на производство на колата?!
      Девойката:
      - 1999.
      Продавачът (ровейки се в каталога):
      - Обем?
      Опашката замира. Девойката (мислейки няколко секунди):
      - На кое?
      Опашката:
      - ?!
      Някой от опашката, на пода на магазина:
      - На багажника, хаха - обема на багажника!
      Опашката:
      - Ха-ха-ха!
      Девойката (много смутена):
      - Не знам...
      Половината опашка започва да се тресе в конвулсии. Продавачът:
      - Дайте документите.
      Девойката (дълго се рови в чантичката си) и вади ПАСПОРТ!Остатъците от опашката, в пристъпи на епилепсия, падат на земята. Най-слабите вече ги доубиват, за да не се мъчат. Около отдела се събира тълпа. Продавачът (червен от сдържания смях):
      - Документите на КОЛАТА!
      Девойката (червена като продавача, но по други причини), изсипва съдържанието на чантичката си на рафта, продавача лови оттам свидетелството за регистрация, започва да търси по каталога накладки. Пауза. Народът от опашката постепенно се успокоява. Връща се в строя, чува се рядко, самотно хихикане.
      Продавача:
      - Имаме Lucas.
      Девойката:
      - Това какво е - модел?
      Някой от опашката, (задавяйки остатъци от хихикане):
      - Не - това е марка!
      Девойката:
      - ?! (явно се чувства тъпо)... А други имате ли?
      Продавачът:
      - Имаме Ferоdo, Ate.
      Девойката:
      - А задни?
      Продавачът:
      - Имаме и задни.
      Девойката:
      - Какви?
      Продавачът:
      - Същите.
      Девойката (след дълъг размисъл):
      - Не искам!
      Продавачът:
      - Какво не искате?
      Девойката, почервеняла като рак, почти крещейки, и вече достигайки до писък:
      - Нищо не искам!
      (бързо събира нещата си от рафта и си тръгва)
      Опашката:
      - !?
      Продавачът:
      - ?!... (пауза) - хм... !! ... следващия!
      Last edited by Stormbringer; 26-03-2008, 22:06.
      "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

      Comment


        Vereshagin написа
        Би ли бил така добър да ме просветлиш и мен защо съм си избрал моя ник да се посмея пак :lol:

        Крылов моля те не го банвай тоя ми оправи деня :tup:
        е не съм спец по верещагин питай Васил Божков. :nod:

        Крилов ме засегна лично с приказките си за дългите носове на арменците.една от сестрите ми е женена за арменец.та аз реших да укротя расистките ви подмятания.на шега разбира се ама вие го взехте толкова насериозно.дааа явно нямате чувство за хумор.

        Dinain написа
        Печенег просто е сбъркал форума. Познавам го от един друг...
        а динейн ти май си също враг на Божо Димитров а?
        ето ти един твой цитат от сега:
        Бороване, ами очаквах такива реакции, не ме изненадват Ако си препрочетеш коментарите след няколко дни, на хладна глава, ще видиш и ти колко са неадекватни. Разбираш ли кое е смешното? Аз критикувам историкари като Божо и постоянното им търсене не "сензации". Аз се интересувам живо от история и презирам такива иманяри и шарлатани, градящи хипотезите си на изсмукани от пръстите улики и дори чисти измислици. Не съм казвал абсолютно нищичко за личността или заслугите на цар Самуил, което е очевидно. Приложил съм няколко цитата, демонтриращи цялата лумпениада, разиграваща се около тия тържествени откривания, панахиди и препогребвания. Когато погледнеш голямата картинка, става ясно че в трудни времена народите се нуждаят от повдигане на самочувствието и неизменно се появяват такива шарлатани, тръбящи гръмко за отминалото величие. Подобни процеси не се наблюдават само в България, а и в други източноевропейски страни, както и в Близкия изток.
        Че съм искал да няма исторически спомен е толкова идиотско твърдение, че не мога да го коментирам. Просто си има методология, има си научни методи за доказване на хипотези, а когато липсват данни, не можем да си ги измисляме и донатъкмяваме, така че да паснат на теорията. Освен ако не сме шарлатани-историкари.
        Значи директорът на националния исторически музей е шарлатанин и иманяр?А гаврата ти с националната ни памет с тези думи които казваш за акцията за препогребването на наши владетели като Калоян.не ти правят чест.И странно е как един икономист като теб си позволява да критикува Божидар Димитров който е професионален историк?не знаеш ли че е подсъдно да се лепят голи квалификации ако имаш доказателства че Божидар Димитров е иманяр има си съд и прокуратура,но не лепи голи обвинения.

        Eто още един бисер от сайта на сега с автор динейн:
        Относно генетичния фон на българите, според различните изследвания влизат прабългари, славяни, печенеги, келти, траки и всякаква друга паплач. Та така, омразата към руското кара някои хора да се връщат 1500 години назад и да отричат славянството, асоциирайки го с Русия, което е меко казано нелепо - не изпадай до там.
        значи динейн народи като печенезите или траките са за тебе паплач а? ти наричаш предците ми Траки Печенези и прочие други племена и народи паплач.с квалификации като тези си служат скинхедс но за един човек с висше икономическо образование e доста странно подобни изрази да излизат от него.
        Да спомена, че и аз не съм юрист, а икономист, но титлето ми включва няколко курсчета по право.
        Били уточнил или по точно допълнил списъка: кои народи още са паплач? :tongue5:
        Last edited by ; 27-03-2008, 09:33. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

        Comment


          Печенег, ти наистина си объркал форума, а освен това май и представите ти за живота и всичко останало са доста смешни. То вярно, темата също е подходяща ... така че може би наистина искаш да ни разсмееш?
          За Б. Димитров - съмнявам се да има някой, който да го "мрази" (според твоя израз). И понеже ти го употребяваш, оставам с впечатлението, че за теб омразата е нормално и може би - кой знае - нормално състояние. Б. Димитров често е обект на присмех тук, но за това си е виновен самият той - тъй като сам дава материал за това с нелепостите си.
          И Печенег - време е или да се кротнеш и да се извиниш на хората тук, или - лично за мен за предпочитане - да се разкараш
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            messire Woland написа
            Печенег, ти наистина си объркал форума, а освен това май и представите ти за живота и всичко останало са доста смешни. То вярно, темата също е подходяща ... така че може би наистина искаш да ни разсмееш?
            За Б. Димитров - съмнявам се да има някой, който да го "мрази" (според твоя израз). И понеже ти го употребяваш, оставам с впечатлението, че за теб омразата е нормално и може би - кой знае - нормално състояние. Б. Димитров често е обект на присмех тук, но за това си е виновен самият той - тъй като сам дава материал за това с нелепостите си.
            И Печенег - време е или да се кротнеш и да се извиниш на хората тук, или - лично за мен за предпочитане - да се разкараш
            бе говорете каквото искате за Божо Димитров.но messire Woland защо не коментираш динейн и квалификациите му за цели народи като паплач.
            Божо ми е симпатичен заради позицията си по македонския въпрос.аз не го издигам в култ.той е май залитнал по тезата за българите бактрийци на петър добрев а аз не я приемам много много.но да се подиграват с физическите характеристики на мои роднини арменци е как да не реагирам на заяждането със заяждане.Крилов ще осмива носовете на арменците а аз като сроден с тях ще мълча.

            Comment


              Воланде, чакай сега, дай първо да обясни защо да кажш на някого че има голям нос е обидно? аз още не мога да го схвана Какъв расизъм, ксакви пет лева? Аз също имам приятели арменци (до един с големи носове, както споменах по-горе). Бтв според народните разбирания на някои народи голям нос говори за голям ...кхъм .... ъъъ.... да го кажем "потенциал" в междуполовите отношения Така че дори съм им направил комплемент. Така че , Печенег, ако още веднъж споменеш че съм обидил арменците, без да облясниш по-подробно как и защо, ще се наложи да се срещаме с теб наживо за да си изясним нещата като мъже (демек да си примерем носовете ).

              А от цитата на динайн най-смешен е коментара ти. който обижда не арменците а всички българи (вкл Б.Д., когото си превърнал в национална ценнот ). А предците ти са се разминали покрай траки (освен ако не си негър, защото както всички знаем от сериозната историческа студия на Холмаркския исторически институт Орфеяй е доказанонегър - всички са го видели)

              И не можах да разбера кво ти бърка толкова в здравето икономическото образование на Динайн. И като за накрая - отноно това че Б.Д. е професионален историк - никой тук не го отрича Само като знам че кат ти дойде времето и ти, печенег, ще завършиш успешноное висше, и вярата ми в професионалното оразование ненадейно умира в адски мъки

              И като се замисля на какво си превърнал хубавата ни майтапчийска тема .....Винаги е по-достойно да си тръгнеш сам, отколокто да бъдеш изритан поради тъпотя,защото не схващаш кога точно е време да си ходиш от там където явноне ти е мястото и всички някоко пъти са ти го намекнали. Като минеш 18-годишната бариера - ела пак. Задноще се посмеем на тази тема и ще си припомним дорото старо време когато си бил млад и глупав.

              Неволно сни припомням еден руски гений - плод на царизма - Гогол и неговотопроизведение "Нос" (бтв Гогол също е имал голям нос)

              Бтв сетих се че в древем Рим някои толкова дса се гордели с това че имат голям но че са гослагали като прякор в официалните си имена и са ги предавали по наследство - Publius Ovidius Naso (известен римски писател Овидий ) :clown:
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                крилов питаш защо да е обида да кажеш за някого че е с дълъг нос?ами защо в сащ не казват негри а употребяват изрази като афроамериканци и тъмнокожи.нима има нещо обидно да наречеш някого негър тоест черен.а ти щом оправдаваш динейн който кваливицира цели народи с думи като паплач е добре но аз нападам путин а не нападам целия руски народ.щом считаш за нормално траките да са паплач е хубаво така да бъде.не ми бърка нищо икономическото му образование но един икономист не може да дава съвети на един историк как се пише история.

                Comment


                  аз никого не считам за паплач (вероятно се колебая относно теб). Денайн използва думата съвсем в невинен контекст за да изрази пренебрежение по-скоро към изследванията на разни искачи на сензация дето бипха намерили и марсиански ген, а не към народите които е изброли. Това че ти нямаш грам мозък за да анализираш казаното като изречение а не дума по-дума , това вече е сдериозен пропуск в българското образование (родило бтв и Б.Д.)

                  Негър е дума която исторически е придобила отрицателен оттенък , не виждам как мож да я сравняваш с нос, който не се смята за расов признак. Съжелявам , лапе, че трябва явно да ти говоря грубо за да ме разбереш, ама аде стига се излага и си тръгни поживо поздраво - защото почваш да доскучаваш със своята носомания. Току що пратих твоите писания на няколко арменци с големи носове (единият е които е настоятел на църквата "Сурп Аствадзадзин" (Света Богородица) инж. Асланян ) и те дълго се смяха и стигнаха до моето заключение - лапе, дето ое не се е осъзнало в кой свят живее. Сигурно ще ти го каже и мъжът на сестнра ти ако му покажеш как си се излагал тука, о ,защитнико на неоправдания арменски наро

                  А за целия руски народ - не ти ли каза че СССР роди Македония ха ха ха

                  Publius Cornelius Scipio Nasica - последното значи "Остронос" (нещо кат древнеримски Пинокио)

                  (сигурносега ще ме обвиниш и в поругаването на римската памет
                  Last edited by княз Крылов; 27-03-2008, 10:19. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    А за целия руски народ - не ти ли каза че СССР роди Македония ха ха ха
                    съжалявам но има решение на коминтерна от 1934 година за съществуването на македонски народ.а все пак коминтерна е съветска институция.
                    Реакцията на България към асимилацията на българското население в Македония е пасивна и примиренческа. Нещо повече – под влияние и настояване на ръководството на СССР се допуска вписване на народност «македонец» в личните документи.
                    както виждаш именно ссср ни натиска да македонизирваме пиринския край.прочети нещо повече за коминтерна и македонския въпрос.
                    аз никого не считам за паплач (вероятно се колебая относно теб). Денайн използва думата съвсем в невинен контекст
                    да бе колко невинно звучала думата паплач?колебаеш се дали да ме наречеш паплач сигурно не намираш точния НЕВИНЕН ИЗРАЗ е добре аз ще ти подскажа сволоч.може да ме наречеш сволоч.
                    щом казваш че не е обида а невинен израз.приемам го.

                    Comment


                      Определено темата "Майтапи" изпълнява ролята си. Чета и се забавлявам, жалко че нямам пуканки под ръка .

                      Comment


                        Печенег,както може да видиш по-горе аз не търся спярмо такива като тб ласкави изражения, просто още се чудя дали си паплач (демек част о група хора не заслужаващи уважение) или не си

                        а коминтерна не е СССР СССР е една такава държава в близко минало също като НРБ

                        но виждам напредък, в този си пост не спомена че съм обидил арменците на голям нос
                        Last edited by княз Крылов; 27-03-2008, 10:39. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          крилов казах ви че това за носовете го казах нашега. заядох се защото нападна божидар димитров.оттам почна спора но не съм очаквал да го вземеш толкова присърце че чак да ходиш до арменската църква и да искаш съвет.все пак аз съм сроден с арменци но не съм етнически арменец така че кой как възприема определението дълъг нос си е лично арменски въпрос.и петър велики е за мен добър владетел а за теб тиранин е и за това ли искаш да се караме.хайде мир че ми писна от спорове на тема носове.

                          Comment


                            op:
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              аде сега пък и на шега нападна ме защото казах че от логиката на Б.Д. може да се желае повече в случая? ха ха ха Тоест защото го нападнах с необосноана критика и го нарекох изкуфял патриотар и нагаждач на историята? Опа всъщност това май не съм гоказвал
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                gollum написа
                                Определено темата "Майтапи" изпълнява ролята си. Чета и се забавлявам, жалко че нямам пуканки под ръка .
                                Аха! Аз предвидливо се запасявам с по няколко пакета. Допускам, че ако pecheneg се задържи по-дълго в темата и продължава в същия дух мисля ще ударим в земята и MUsic Idol и YouTube.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X