Съобщение

Collapse
No announcement yet.

празни приказки

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    празни приказки

    Пускам предварително тема. В петък планирам да отида да го гледам ако не изникне нещо. За сега ревютата на IMDB са безумно ентусиазирани, оценката му е 8.6 което е супер високо, а дори има сведения че историчността му е доста по-висока от очакваното за филм, базиран на комикс. Въпреки това аз няма да отида с нагласата да гледам исторически филм Само очаквам да гледам най-якия филм от доста време насам.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Значи аз ще чакам в някой от торентите да го пуснат за да гогледам.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Мисля, че ще сбъркаш, ако го гледаш на компа, а не на кино.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        О, задължително ще се гледа на кино, събрали сме се цяла ударна група да щурмуваме кино Арена като излезе, един даже разправяше, че мислел да пътува до Атина за премиерата :tup:


        :rock:
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          #5
          Комиксът някой иска ли го?
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            #6
            о боже, Марвел презент да хистори ла ла ла! как да е, филма ще е зрелещен като филм - който не отиде да го гледа с нагласата да гледа исторически филм (както аз отидох да гледам "Герой") сигурно ще остане доволен който реши да отива с друга нагласа - по-добре да си го спести
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #7
              Що бе, Герой си беше хубаво филмче /свеж полъх от Китайското кино/.
              sigpic

              Comment


                #8
                Само дето някои дреболии като гравитацията например ги немаха за нищо :mhehe: в това отношение 300 ще е доста по-добре, но несъмнено ще има и на какво да се посмеем, дори и без да сме с "историческата нагласа"
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment


                  #9
                  Само дето някои дреболии като гравитацията например ги немаха за нищо
                  Е, хъм, аз не се сещам за легенда или мит, в които научни концепции и представи чкато споменатат гравитация), да имат място. Виж, ако подходиш към даден филм с погрешни представи (както написа Крылов), то тогава неизбежно ще останеш разочарован. Очевидно "Герой" не е "история по истински лица и събития", нито пък е научно-популярен филм за демонстриране на научни възгледи по дадени естествени въпроси . Беше една много визуално красива приказка, която разказва един мит за началата на китайската империя (или идеята). На мен определено ми допадна, още повече, че в емоционално отношение си бе много добре замислен и изпълнен филм (поне според мен). Но поставен в погрешна категория несъмнено ще изглежда смешен. Как беше "мръсотия е нещо, което не е на мястото си".

                  Comment


                    #10
                    Е нали уж император Цин Шъхуан беше тоя дето трябваше да го очистат (реална историческа личност )
                    Съгласен съм с казаното от теб и аз очаквах да е като приказка, имаше и много красиви моменти, но като цяло очаквах и да ни спестят отдавна изтърканата хонконгска кунг-фу култура, от която бяха изтъкани бойните сцени (като изключим войските на Чин дето атакуваха някакъв мирен град на калиграфи и ги пометоха само със залпове още преди да са влезли вътре :p ).

                    Така, че и за 300 очакванията ми са за зрелищни бойни сцени и ако може фантазията да е поограничена така, но най-добре първо да го гледаме все пак, а после да коментираме
                    (\_/)
                    (°_°)
                    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                    Comment


                      #11
                      От трейлъра се видя, че ще има доста каратиско-матрични сцени, което лично на мен не ми допада. Но ще се изгледа...

                      Comment


                        #12
                        и да ни спестят отдавна изтърканата хонконгска кунг-фу култура, от която бяха изтъкани бойните сцени
                        Не знам защо си очаквал "да ни спестят" нещо, което си е част от тяхната култура и възприятие за света (не по-малко отколкото други неща, които обикновено се заклеймяват като "изтъркано холивудско виждане" и т.н.). Става въпрос за определен поглед към света и стилистика, която е наситена с много символни и напълно стилизирани моменти, "въздушната" игра е един от тях и по същество изпълнява ролята на танц. Въобще "бойните сцени" в тази серия от филми (защото с тази стилистика излязоха поне няколко китайски филма) въобще не са нито замисляни, нито парвени като "реалистични" (според мен, де), а изпълняват чисто естетически функции. Да речем - бойната сцена в езерото очевидно бе нещо такова (впрочем, какот и всички останали). Мен, да си призная, въобще не ме издразниха, може би защото съм очаквал именно нещо в стил "китайска опера", ако ми позволите волността.
                        Императорът е историчесак личност, но филма не е (и съответно в него той е измислен персонаж, въплътяващ определена идея).

                        Извинявам се, че се отклоних от зададената тема, но според мен на "300" трябва да се гледа по сходен начин и въобще да не се търси "историзъм" или пък "реализъм". Досега не съм виждал комикс, в който да има подобни елементи.

                        Comment


                          #13
                          Warlord, "изтърканата хонконгска кунг-фу култура" в днешните филми като "Герой", "House of flying daggers", "Crouching tiger, hidden dragon" и последния "The curse of the golden flower" няма нищо общо с едновремешните филми на Брус Ли или "35 камери на Шаолин" (който гледах наскоро). Разликата е че по-старите (от 70-те и 80-те) се вземат насериозно и в резултат се получава комедия (от днешна гледна точка, навремето са си били хитове), а съвременните поначало се възприемат като приказка. Тоест, за мен кунг-фу културата там никак не е изтъркана, няма голяма разлика от филми където рицарят убива дракони например.
                          Аз лично смятам че когато се прави опит една приказка да бъде обяснена с "научни" методи, като например холивдуските "комиксови" филми - Батман, Спайдърмен, Супермен и т.н. се получава... глупост. Приказката трябва да си остане приказка, иначе се губи цялата и красота.

                          ПП В IMDB и "Children of men" получи към 8.2, и "Апокалипто" някъде там, така че не разчитайте много на това...

                          ПП2 Голъм ме е изпреварил..
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            #14
                            Dinain написа
                            "Герой", "House of flying daggers", "Crouching tiger, hidden dragon" и последния "The curse of the golden flower"
                            М`да, бих прибавил още едно китайско (или по-скоро коопродукция - Китай, Южна Корея, Япония и т.н.) филмче от този род, което гледах наскоро и ми хареса - приказка в чист вид, визуално много красива - "The Promise" ( http://www.imdb.com/title/tt0417976/ ). Иначе и аз не разчитам много на рейтингите в www.imdb.com. Повече се доверявам на текстовите рецензии, от които често става ясно какво горе-долу би могло да се очаква.

                            Comment


                              #15
                              мда а Рим само 9.2 ;( IMDB не са обективни
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment

                              Working...
                              X