Съобщение

Collapse
No announcement yet.

донаборници-безметежници(кой като вас remix)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ханс, а ти като толкова вещ във военните науки защо мислиш че всеки войник става пехотинец или въобще служи в някаква бойна част? Някой трябва да мете щаба и да кара цистерната с нафта, нали?

    Иска ми се да видя как ще отхвърлят някой недохранен вундеркинд висок 145 см, обаче защитил докторат на 18 години.
    Last edited by Dinain; 01-06-2006, 01:36. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #17
      Вие се смеете, но аз в казармата имах във взвода си войник (войниченце е по-точната дума), който беше някъде около 145 см и нямаше повече от 45 кг. Отгоре на всичкото въобще не беше вундеркинд (за съжаление), а по-скоро в посока бавноразвиващ се. Как са го взели в армията (при цитираните изисквания от Даниц) не ми е много ясно, но още по-забавното бе следното: военната ми специалност е линеен надзорник и служех в тежкокабелна рота. Там основната "единица" са двама войници, които обслужват един двуколесен лафет, на който се закача макара с кабел (въпросният "тежък кабел" ) с дължина 500 метра. Макарата с кабела тежеше някъде около 100 кг. Идеята на цялата работа е, че подобна рота изграда полеви свръзки, като на един подобен лафет се падат 20 макари с кабел (или 10 км линия).
      Общо взето имаше два начина за разпъване на подобна линия 20-те макари се натоварват в камион и се разтоварват през 500 м, през това време двамата свързочници закачат първата на лафета и разпъват, докато стигнат втората, там разкачат празната макара, закачат пълната и т.н. Вторият начин включваше директно разпъване от карусерията на камиона. Както и да е, та мисълта ми е, че въпорсният маломерен войник го бяха разпределили в описаното подразделение и отгоро на всичкото имах нещастието да е разпределен заедно с мен в една "единица". Самият аз не съм особено висок или силен и изведнъж ес оказва, че заедно с войник, чийто сили едва ситгаха да носи автомата и каската си, трябва да вдигам и закачам макари, тежащи над 100 кг. Определено при разпределението на войниците има много недомислици...

      Та по темата - наборната служба очевидно няма никаква смислена функция в съвременната ситуация.

      Comment


        #18
        Dinain написа
        Ханс, а ти като толкова вещ във военните науки защо мислиш че всеки войник става пехотинец или въобще служи в някаква бойна част? Някой трябва да мете щаба и да кара цистерната с нафта, нали?

        Иска ми се да видя как ще отхвърлят някой недохранен вундеркинд висок 145 см, обаче защитил докторат на 18 години.
        На мен ми се струва, че въпросният вундеркинд няма какво да прави в армията - там най-много да успеят да затрият таланта му или желанието му да го развива. Моето мнение е че е време да се премахне наборната войска, армията да стане професионална и да не се губи времето на тия, които не желаят да служат в нея. Освен чистата загуба на време е абсолютно безсмислено да се губи потенциала на въпросните млади хора, в едни от най-продуктивните им години, когато биха могли да правят нещо смислено да учат или въобще да се изграждат като личности, а не да набиват крак на плаца за кефа на някой шапкар, който може да мисли само докато е с фуражка на главата и чиято мисъл дори и в този случай надали излиза извън рамките на плаца. А да си представя, че някой такъв може да определя кой е мъж ... веднага се сещам за лейтенант Шайскопф от небезизвестната книга и колко беше мъж той - най-вероятно и споменатия по-назад в дискусията военен е точно толкова мъж . Да ме прощават свестните сред тия, дето си изкарват прехраната в армията, обаче знаещите и можещи хора там в момента са твърде малко, а диваците, чиито представи що е война са се закотвили някъде на границата между 17ти и 18ти век за съжаление преобладават.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          Шайскопф )))
          Друг пример: Юлисиз С. Кели от една друга книга и баща му.
          (Харесвам я малко повече от "Параграфа")

          Comment


            #20
            На мен ми се струва, че въпросният вундеркинд няма какво да прави в армията - там най-много да успеят да затрият таланта му или желанието му да го развива.
            Камерер, относно наборната служба съм напълно съгласен с теб. За съжаление (или за щастие) не съм служил в БА, но от отзивите които съм чувал стигам до извода че не се е променила много от 1912 г. насам - т.е. "кашици+даващи заповеди кашици". Поне в модерните армии обаче с такива вундеркинди има какво да се прави - разузнаване, ВВС, ПВО, артилерия, множество "компютърни" дейности... до степен че в някои специфични отделения обират само "каймака" - отличници, шампиони по математика и т.н. (особено в разузнаването и контра-разузнаването). Друга тема е че се предлагат различни опции, стипендии и договори и някой хора си построяват кариерата чрез армията.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #21
              Може, някъде другаде може и да е така. Тук обаче, от това, което съм виждал по разните институции - не, а си мислия, че нямат даже и идея за какво се ползва сивото вещество в главата
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                Хе, че бившия президент на нашия ръгби клуб е направил точно така. Постъпва в RAF и докато е там завършва физика. Вече след армията прави още една степен в Щатите и така. Но армията е тази която ти помага да изградиш кариера, плаща ти университета и прочее и прочее...
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #23
                  Хм, аз мисля че държат казармата просто защото трябва да се изхранват някакси всички тия овенни дето работят (еее.... зачислени са на длъжност и вземат пари, доколко работят вече е друг въпрос) в структурите й.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #24
                    Imperial написа
                    Хм, аз мисля че държат казармата просто защото трябва да се изхранват някакси всички тия овенни дето работят (еее.... зачислени са на длъжност и вземат пари, доколко работят вече е друг въпрос) в структурите й.
                    Добре звучи, хе-хе
                    Или поне на мен ми харесва кой знае защо, сигурно от душевна простотия
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #25
                      Imperial написа
                      тия овенни
                      М`да, признавам, че това и мен ме кефи, а и в някои случаи е поразително точно като харакетристика .

                      Comment


                        #26
                        А армията е изразтел на народностния дух по... специалисти най-различини. Става страшна каша.

                        Comment


                          #27
                          Икономическите (д)ефекти на наборната армия

                          Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                          Comment

                          Working...
                          X