Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Социалистически майтапи

    Берлинската стена. Нощ. Двама източно-германски граничари на патрул покрай браздата. Спират, палят цигари и се заглеждат на запад със замечтани физиономии. Единият пита:
    - И ти ли мислиш същото като мен?
    - Май че да...
    - Тогава ще трябва да те арестувам.
    ----------------------------------------------

    Източно-германец умира и попада в чистилището. Оглежда се и вижда широка пещера с две охранявани от дяволи порти в крайщата. Пред лявата чакат 2-3 души, а пред дясната - многобройна тълпа. Над лявата пише "Капиталистически ад", над дясната - "Комунистически ад". Човекът се приближава да първата порта и пита плахо дявола-пазач:
    - Аз току що пристигнах, можеш ли да ми опишеш какво се прави при вас...
    - Разбира се, няма проблеми - при нас ще те варят жив в продължение на 1000 години.
    Човекът потръпва и се запътва към другата порта. Заобикаля дългата опашка и прошепва на дявола-пазач:
    - Я кажи, какво предлагате вие?
    - Влез при нас и ще те варим жив в продължение на 1000 години!
    - Ами че това е същото като в другия ад! Не разбирам, защо тук има такава опашка, а при тях само една шепа хора?!?
    - При нас често спират топлата вода...
    ---------------------------------------------

    Руснак, англичанин и французин са на посещение в музея. Стигат до картина изобразяваща Адам и Ева пред дървото на познанието. Англичанинът казва:
    - Очевидно Адам и Ева са англичани! Вижте колко са възпитани и благоприлични, прикрили са се с листа!
    Французинът се възмущава:
    - Как пък не! Естествено че са французи - разголени, свободолюбиви и красиви!
    Руснакът се покашля:
    - И двамата говорите глупости. Ясно е че Адам и Ева са руснаци: нямат какво да облекат, за ядене имат само една ябълка, а отгоре ги убеждават че се намират в Рая!
    ----------------------------

    1968: Коя е най-неутралната държава в света?
    - Чехословакия, даже във вътрешните си работи не се намесва.
    ---------------------------

    80-те години, Букурещ. Пред магазина за хранителни стоки се точи километрична опашка. Един от хората не издържа и избухва:
    - Не мога повече! Отивам да застрелям Чаушеску и да сложа край на това!
    С тези думи се запътва към сградата на парламента и се загубва от поглед. Минава час, опашката напредва с няколко метра и човекът се задава обратно с опечалена физиономия. Хората възбудено шепнат:
    - Е, какво стана, уби ли го?!
    - Не... там опашката беше дори по-дълга....
    -------------------------------------

    Младеж в СССР решава да си купи кола. За целта обикаля всички инстанции, със седмици и месеци събира разрешителни, заверки, печати, марки и подписи. Когато всичко е готово, подава документите с облекчение и служителят му казва:
    - Добре. Ела след 10 години да си получиш колата.
    - Цели 10 години....
    - Да, така е, няма какво да се прави.
    - Ама по кое време на деня да дойда?
    - Какво значение има това?!
    - Защото сутринта ще идва водопроводчик...
    --------------------------------

    Жена влиза в магазин за хранителни стоки и омърлушено оглежда пустите рафтове:
    - Виждам че пак сте без сирене...
    - Грешите, другарке - тук е магазинът без месо, а магазинът без сирене е отсреща.
    ---------------------------------

    Кое е най-студеното нещо през румънската зима?
    - Топлата вода.
    ---------------------------------

    Сталин, Хрюшчов, Брежнев и Горбачов пътуват в пътнически влак. По едно време влакът започва да скърца и пухти и най-накрая спира. Сталин е вбесен:
    - Другари, веднага да отидем да разстреляме машиниста!!!
    Хрюшчов:
    - Не, това е твърде крайно, по-добре да го превъзпитаме и реабилитираме!
    Брежнев:
    - Другари, другари, спокойно! Най-разумно ще е да спуснем завесите, да пуснем грамофона и да се престорим че влакът все още се движи!
    Горбачов се намесва:
    - Трябва да сме реалисти, другари. Няма друг изход - ще трябва да слезем и да бутаме...
    --------------------------
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Англичанин, французин и българин отиват на сафари, разделят се и на края на деня отново се събират. Англичанина казва:
      - Аз убих един лъв!
      - Аз пък убих един слон - изфукал се французина.
      - Аз пък убих десет носъра - казал българина!
      - А тва па кво е, да не искаш да кажеш носорога?
      - Не носорози бе, бяха едни такива черни и докато ги гърмях махаха с лапи и викаха "Но сър, но сър!" :twisted:

      ----------------------------------
      Европеец отива на екскурзия в ЮАР. На митницата пита какви са му правата в тази държава.
      - Ами задължително е да си купиш пушка и да гръмнеш поне един черен по време на пребиваването ти тук!
      Той отишал, купил си пушка и първото нещо, което видял били четири негъра носят на носилка един бял. Нашия човек веднага зарежда пушката, прицелва се и Баам, утрепал единия негър. Белия на носилката махнал с ръка и казал:
      - Мамка му, днеска за трети път пукам гума. :lol:

      ----------------------------------
      Бял заселник бил от скоро в ЮАР. Отишъл на театър, влязъл вътре и седнал. Около него навсякъде черни, един от тях вика:
      - Ама ти май не си от тука - белите са на втория етаж, долу сме само черни.
      Нашия човек се качил на балкона, там всички били бели. Той попитал първия къде е тоалетната.
      - Ама ти май не си от тука - казал белия - няма кенеф, пикаеш направо през балкона!
      Нашия човек отива до ръба на балкона и почва да пикае - пикае, пикае и отдолу се чува:
      - Абе ти май не си от тука - от пет минути ми пикаеш върху главата!
      - Е нали така е редно?
      - Е да ама да не съм само аз негър тука - развърти го малко е*ати!

      ------------------------------------------
      Айде накрая за да не ме вземете за расист - още един:

      Събрала се голяма конференция, на която трябвало да измислят как да премахнат расизма. След дълго умуване накрая решили да боядисат всички зелени.
      И така още на първия ден след голямото боядисване, рейс в полето се поврежда. Шофьора слиза, вижда, че неможе да се оправи, качва се пак в автобуса и поглежда на зад. Само зелени мутри. Накрая казва:
      - Абе я всички по-тъмно зелени да слизат да бутат! :mhehe:
      (\_/)
      (°_°)
      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

      Comment


        какво е : Черно в черно в черно?
        Бремена негърка в тунел.
        ----------------------------------------
        Отива един на кино за първи път в ЮАР, казва на гишето :
        -Един билет за последния ред в ложата .
        Касиерката виква :
        -Ти нов ли си бе , белите са на балкона .
        Качва се нашия на балкона , по средата на филма му се припишква , пита съседа до него :
        -Къде е тук тоалетната ?
        Онзи в почуда:
        -Ти нов ли си бе, е отстрани и пишкаш надолу.
        Отива , вади, пикае...
        От долу се чува :
        -Ти нов ли си тука бе ? Разклати малко само аз ли съм негър тука.

        Comment


          В същия дух ...

          Comment


            gstg втория ти се повтаря.

            Comment



              За тези запознати с това:

              ще оценят по-достойнство това:
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                * На ти боя и четка. И така си прецени времето, че да ти остане от боята.

                * Или всички с шинели, или никой без шинел.

                * Всички команди се изпълняват наляво, с изключение на тези, които се изпълняват надясно.

                * Ще се движите по квадрат с четири страни така, че да се образува кръг!

                * Изкуството на полета се състои в това, да се хвърлиш към земята и да се разминеш с нeя.

                * Какво е това нещо, бе? Как може копчето ти да виси на конец от тел?

                * Ставането е сутрин, точно в пет, независимо колко е часът!

                * Построили сте се под формата на буквата... на буквата... Абе нема такава буква!

                * Не ме правете на луд, аз да не падам за първи път от Марс!

                * Танкът, това е силно противотанково средство..

                * Тук да не ти е Англия - копай по-дълбоко..

                * Главата на войника е да мисли, а мозъкът да съобразява.

                * След приключване на стрелбата бойните и учебните патрони трябва да се приведат в изходно състояние.

                * Кубинките се лъскат вечер, а на сутринта се обуват на свежа глава...

                * Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

                * Военното възпитание съществува и в други държави, в това число и чуждестранни.

                * Всички по окопите, а останалите след мен...

                * Какво?! Къде си бил? В тоалетната? Абе вие още малко и на театър ще почнете да ходите...

                * Майорът никога не бяга, защото в мирно време ще предизвиква смях, а във военно - паника...

                * Пристрелката на автомат Калашников се извършва по мишени, представляващи картонен квадрат от черна хартия с размери 20 на 30 сантиметра...

                * Моята фамилия е майор Иванов.

                * Сега зяпате през прозорците на класната стая, обаче ще ви питам аз, като трябва да зяпате през прозорците на поверения ви танк...

                * Аз, когато бях студент и исках да почета, ставах половин час след лягане, взимах си книгата и отивах в тоалетната...

                * Не насочвай оръжието към хора, дори и ако е заредено!

                * Не мога да разбера кое привлича повече вниманието ви: това, което ви говоря, или умрелият гълъб, който лети над столовата...

                * Автоматът работи така: едно, две, три - и вас ви няма..

                * Лицето на снимката трябва да бъде квадратно..

                * За да сте готови за вдигане под тревога, трябва да си слагате панталоните, сгънати върху нощното шкафче с дюкяна, насочен към вратата...

                * Курсант, не правете умни физиономии, не забравяйте, че сте бъдещ офицер...

                * И запомнете, командирът на батальона не ходи пеш, той взима със себе си ГАЗ-66 или заместник-командира.

                * Живеете като прасета в бърлога...

                * Противогазът действа в радиус 30 минути.

                * Вчера проверих под креватите ви. Направо не ми е ясно как живеете там.

                * Кой е онзи с червения нос като краставица...

                * Редник Петров! Доложете ми устройството на дизеловия двигател.

                * Този отровен газ предизвиква главоболие в ставите и костите...

                * Във формированието не се зачисляват подрастващи, по-малки от 16 и по-стари от 60 години...

                * Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин.

                * Мините биват танкови и противотанкови.

                * И така колеги, не се притеснявайте да работите с източници на радиация. Това е напълно безопасно. Ето например някои офицери от флота седят по 3-4 години на атомните подводници, а в това време жените им раждат съвършено здрави деца.

                * Военната тайна не е в това, което изучавате вие, а в това, че го изучавате именно вие...

                * Бързо ринете снега, докато не се е разтопил..

                * Ти може да не блестиш с ум, но обувките ти задължително трябва да блестят..

                * По време на поход на войниците се полагат по 20 грама масло. 15 грама сутрин и 15 - вечер.

                * Разузнавателната машина се изпраща напред на разстояние една зрителна памет...

                * Защо си такъв брадат, бе? Като малък не са ли те учили да се бръснеш?

                * Не ме принуждавайте да лишавам вашите бъдещи деца от баща...

                * Пътуването с войскови камион става само по един начин: В камиона не се пуши, не се накланя през каросерията, не се подсвирква на минаващи девойки - само се седи и се пътува с камион.

                * Имате на разположение 5 минути... Остават ви още 4 мин. и 99 сек.

                * Може да нема ред, ама требе да се спазва.

                * Представете си, че сте насред полето и изведнъж зад ъгъла излиза танк. Какво ще направите...

                * Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

                * Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин...

                * Копай от мен до другото дърво... Смееш се, а? Тогава ще копаеш от оградата до обяд!!!

                * Гледам там - нищо. Гледам тук - нищо. Пак кам гледам - пак нищо... Абе като се замисля, тука има нещо...

                * Далеч съм от мисълта си.

                * Противогазът се поставя на лицевите части на лицето.

                * Като няма вода, ще си пълните манерките и ще ги държите в шкафчетата. Една манерка мие едно лице и два крака. Който довечера няма вода в манерката, ще му я излея на главата! Ясно ли е?

                * От половин час те гледам как ходиш по плаца с ръце в джобовете - в едната баничка, в другата цигара!

                (старшина от Благоевград)

                * На тази стена ще закачите петимата от РМС. Те са десетина души, ще се хванат...

                * Преподавателят:

                - Летят 100 изтребителя и 200 бомбардировача. Всичко 400 самолета. - Не се получава, др. полковник! - Аз така, приблизително... (из задача във военно училище)

                * Старшината: проверете дали има дежурен по караула! Ако няма - изпратете още един! И всеки да затвори всичките прозорци!

                * Старшината: на бегом, и който тръгне последен е педераст. Аз съм след вас.

                - Др. старшина, на чаршафа ми има дупка! - Обърни го обратно и заспивай!

                * Hищо не знаете вие. Знаете ли какъв менингит върлуваше през войната? Знаете ли какво е менингит? От него или се умира или се полудява. Аз съм го карал два пъти...

                (преподавател по военно обучение)

                * Смеете се, смеете се, ама като падне атомната бомба аз ще се смея!

                (преподавател по военно обучение)

                * ...и да не виждам вечер хора да се разхождат и да светят!

                * Никой да не се качва на камионите, преди да са дошли!

                * Ей вие там тримцата, какво каре сте сформирали отзад?
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Imperial, това е убийствено!
                  Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
                  Давай за тех, кто с нами был тогда.
                  Давай за жизнь, будь проклята война,
                  Помянем тех, кто с нами был тогда.

                  Comment


                    Импер, това е върха. Ако имаш още - давай. :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      ПХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!! Мале, дори и Дъглас Адамс не може да измисли това, което може един обикновен старшина :lol:
                      (\_/)
                      (°_°)
                      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                      Comment


                        съдрах се от смях и кашлица.
                        добро е.

                        Comment


                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            ---
                            Катаджийче


                            ---
                            Геймъри


                            ---
                            Дъбове и брези
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              хехе, така не е ли по-добре?

                              Comment


                                Longanlon написа
                                хехе, така не е ли по-добре?
                                Дааа, 3-ка и 4-ка ... яко
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X