Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Птичия грип

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Аз имам един въпрос към теб.
    Да вземем района на Истанбул. Масовото изтребление на пилетата там какви последици може да има?
    Аз ще ти кажа. Цената на пилешкото ще скочи много даже и на вътрешния пазар, пък на външния ще тане буквално непродаваемо.
    Тъй наречените от теб икономичеки последици са ВЕЧЕ НАЛИЦЕ.
    Епидемия, дори епизоотия сред пилетата не е налице. ТОя птичи грип се дъвче всъщност от години.
    Нямам нищо против който иска да живее в страх, да си пипа главата и да си намира рак. Само дето пропагандната война разчита именно на такива - леко вманиачени хора, които не са малък процент от населението.
    А що е то - вирусът се предава по храносмилателната система. Как тъй по храносмилатената система? Вирусът се предава като вирус, трябва да попадне в организма на носителя си.
    Искаш ли конкретно мнение по въпроса?
    Птичият грип е често заболяване. Сред птиците.
    Особено там, където има много птици на едно място.
    Не винаги е смъртоносен. Пък и пилетата рядко някой ги лекува.

    Искаш ли и нещо по - конкретно?
    Знаш ли, кои са най - големите огнища на птичия грип?
    Китай? Виетнам? Турция?
    Грешиш, приятелю.
    Ако в Турция общо 5 от много милиони птици са умрели, има държави, където това наскоро е било епизоотия.
    Къде е това?
    Ами това са САЩ и Канада, около 2004-2005 г.
    Тях що никой не ги закача?
    Мисля, че сам можеш да си отговориш на въпроса и с отговора му дискусията приключва.
    Dic, hospes, Spartae, nos te hic vidisse iacentes dum sanctis patriae legibus obsequimur !

    Comment


      #17
      Дават руската ваксина срещу “птичи грип” на Турция

      Снощи южната ни съседка потвърди 4-ия смъртен случай на човек от H5N1 в страната

      Образци от разработената от руски учени ваксина срещу щама на “птичия грип” H5N1 вероятно ще бъдат предадени на Турция за селективна ваксинация на местното население и домашните птици, съобщава руската агенция АМИ-ТАСС, цитирайки изявлението пред журналисти на ръководитнелят на руския Център за контрол и наблюдение на грипа на Световната здравна организация (СЗО) и на разположения в Санкт Петербург Изследователски институт за грипа на Руската академия на науките, Олег Кисельов.

      Кисельов уточнява, че запитване за възможността ваксината да бъде предадена на Турция, е постъпило от координатор на турското правителство за връзките с Русия и държавите от ОНД. СЗО също е предложила на санктпетербургския Изследователски институт да организира за спешното им изпращане в Турция на клинични експерти с необходимите тест-системи за оперативното откриване на случаи на заразата.

      Припомняме, че Руският научно-изследователски ветеринарен институт по птицевъдството обяви създаването на високоефективна ваксина срещу щамовете на “птичия грип” H5N1 и H7N1, както и бивалентна ваксина, като комбинация на първите две. Ваксината е преминала успешни изпитания в санкт Петербург и ще бъде включена във Федералния лекарствен резерв на Русия. Лекарството ще бъде предадено и на Службата за селскостопански контрол на Русия и националната Академия за селскостопански науки.

      Междувременно, Турция съобщи за 4-та човешка жертва на “птичия грип” грип в страната. В повторните проби на починалата в болница във Ван в неделя 12-годишна Фатма Оцкан е бил открит вирусът H5N1. Първите изследвания на починалото момиче са били отрицателни, но след като тестовете на 5-годишното й братче показали заразяване с H5N1, изследванията били повторени, съобщава Associated Press. Турските здравни експерти посочват, че според последните изследвания, засега 20 души в страната са заразени с “птичи грип”. Очакват се резултатите на 3 деца в Истанбул, хоспитализирани със симптоми на “птичи грип” в Истанбул.

      Говорителката на СЗО в Женева Мария Ченг обяви, че организацията приема турските съобщения за 20 случая на “птичи грип” при човека, но ще изчака с официалното им потвърждаване до излизането на резултатите от паралелните изследвания на пробите им в британски лаборатории.

      Във връзка с продължаващото широко разпространение на “птичия грип” в Турция, гръцкият здравен министър Никитас Какламанис препоръча на сънародниците си да се въздържат от пътувания в Турция. Друг съсед на Турция, Сирия, започна масово обезпаразитяване на хора и превозни средства на турско-сирийската граница.

      Организацията за храните и земеделието към ООН предупреди, че вирусът на “птичия грип” вероятно вече е проникнал на територията на някои съседни на Турция държави, сред които Грузия, Армения, Иран и Сирия, и посочи, че други държави като Молдова, България и Ирак са сред изложените на голям риск. “Трябва да отчетем факта, че случаи на заразяване с вируса са открити в близост до границите им”, коментира ръководителят на Здравния департамент за домашни птици на Организацията, Самуел Джуци (Samuel Jutzi).

      Турският министър на земеделието Мехди Екер изрази опасенията си, че вирусът на “птичия грип” продължава разпространението си, въпреки превантивното избиване на 931 000 домашни птици в страната. Официални представители на турското здравно министерство посочват, че при всички 20 случая на заразяване с H5N1 при човека е налице контакт на пациентите с болни птици и няма съмнения за предаването на “птичия грип” от човек на човек.

      THE LABARUM


      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
      ,sevogorob eht erew ysmim llA
      .ebargtuo shtar emom eht dnA

      Бе сгладне и честлинните комбурси
      тарляха се и сврецваха във плите;
      съвсем окласни бяха тук щурпите
      и отма равапсатваха прасурси.

      Comment

      Working...
      X