Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернативни платформи за обсъждане на съвременни теми?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това е така, но преди бюджета, трябва да се разузнае потенциалния пазар. Проверявам нещо, което ми изглежда като най-обещаваща алтернатива от споменатите.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Пазара идва след това. Наличието на бюджет има принципни предимства, например стабилизира натоварването върху хората. Малък проект => малък пазар, малко натоварване. Разгръщане на проекта => голям пазар, но същото натоварване. А не като тука - увеличава се информационния поток, идват нови потребители и управата изперква. И т.н.

      Comment


        Аз ви се чудя, какво се хабите по подобни малоумни сайтчета. Сега видях последното мнение на някой си "Pretor" (който, съдейки по аватара май пише и тук) и осъзнавам колко още малоумни гноми с промити мозъци живуркат из скъпата ни родина.
        Никой не може да спечели срещу вятърните мелници.

        Comment


          Сун Дзъ написа Виж мнение
          Аз ви се чудя, какво се хабите по подобни малоумни сайтчета. ........... и осъзнавам колко още малоумни гноми с промити мозъци живуркат из скъпата ни родина.
          Никой не може да спечели срещу вятърните мелници.
          Хихи, тоя верно болен...впрочем съвсем нормален съветофил, те освен това са и доста енергични, в смисл могат много големи голичества бълвоч да генерират.

          Comment


            Абе джанъм, що сте се закахърили за форуми със съвременни теми. Че това да ви е гайлето - то не бе телевизия, то не бе радио, то не бе интернет, то не бе фасбук, то не бе ватсъп - все едни съвременни теми дъвчат и предъвкват.
            Дай нещо по-нормално, по-човешко ако може.
            С други думи - много си е добре както си е.
            Last edited by Изчезнал Безследно; 15-07-2016, 01:02.
            "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
            FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

            Comment


              Просто за протокола - този форум никога не е имал какъвто и да е "бюджет" (оставяме на страна личните средства, които Империал влага, за да заплаща хостинга и домейна) или политика, свързана с него, всичко е на доброволни начала. От бюджет и всичко останало има смисъл, ако решиш да организираш нещата като "фирма", т.е. съвсем друга структура и йерархия. Не пиша, че последното е непременно лошо (за такива неща, според мен, е необходимо само ако си поставяш различни от нашите цели), но без съмнение е различно. НО е хубаво да се реши от самото начало, защото е определящо.

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Просто за протокола - този форум никога не е имал какъвто и да е "бюджет" (оставяме на страна личните средства, които Империал влага, за да заплаща хостинга и домейна) или политика, свързана с него, всичко е на доброволни начала.
                Доброволния принцип не пречи да се формира бюджет. Други неща пречат.

                gollum написа Виж мнение
                От бюджет и всичко останало има смисъл, ако решиш да организираш нещата като "фирма", т.е. съвсем друга структура и йерархия.
                Фирмата предполага печалба. Бюджет и печалба са различни неща.

                gollum написа Виж мнение
                НО е хубаво да се реши от самото начало, защото е определящо.
                Именно, аз затова драснах горе. Нагледали сме се на проекти, които почват без идея за бюджет и в даден момент им се налага да събират кинти, което не се отразява много добре на нещата.

                Разбира се, винаги може да се подходи към проекта като към бизнес (с идея за печалба), но това вече е друга история.

                Comment


                  Може би нещо не ме разбра - ако идеята ти е да поддържаш форум, бюджет не е необходим над рамките на личен такъв (затова и сложих настрана Империал в този случай). Виж, ако искаш някакъв общ проект, то можеш да формираш бюджет (защото вече няма да става въпрос за личните средства на един човек), въпросът е дали/доколко подобно нещо е необходимо, когато става въпрос за такъв обем средства (относително малък). Т.е. формирането на подобен общ бюджет, според мен, предполага две неща: съвместно начинание и съответния обем (необходими) средства. Т.е. нещо повече от форум на доброволни начала. Т.е. ако не планираш да плащаш на някого да се занимава с нещо конкретно (да модерира, да "създава съдържание" и прочее), а единствените разходи ще са свързани с хостинг и домейн, за чий ти е да си усложняваш работата? Затова споменах "доброволните начала". Ако се оформи по друг начин, то тогава - да, ще ти е нужно.
                  Както и да е, това не е съществено - който е решил нещо да си организира, ще го организира както намери за добре.

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Виж, ако искаш някакъв общ проект, то можеш да формираш бюджет (защото вече няма да става въпрос за личните средства на един човек), въпросът е дали/доколко подобно нещо е необходимо, когато става въпрос за такъв обем средства (относително малък).
                    Голям, малък, бюджета създава друг тип общност - повече отговорности, обратна връзка, възможност за мащабиране, ползване на външни услуги, тиймбилдинг

                    gollum написа Виж мнение
                    Т.е. ако не планираш да плащаш на някого да се занимава с нещо конкретно (да модерира, да "създава съдържание" и прочее), а единствените разходи ще са свързани с хостинг и домейн, за чий ти е да си усложняваш работата?
                    Да де, ти може и да не планираш, но какво правим, когато ти се наложи да плащаш Почваш да крякаш "Няма хора! Няма време!" и закриваш проекта?

                    Comment


                      Да де, ти може и да не планираш, но какво правим, когато ти се наложи да плащаш Почваш да крякаш "Няма хора! Няма време!" и закриваш проекта?
                      Не знам трудно мога да ти отговоря, при нас това не се е случвало.

                      За "другият тип общност" също ми е трудно да коментирам - не ми е ясно.

                      Comment


                        [OT]
                        Кухулин написа Виж мнение
                        тиймбилдинг
                        Мастер-класс [/OT]
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Събирам кандидатури за съвременно форумче. Моля всеки, който има желание и възможност да участва като
                          -модератор
                          -администратор
                          -предоставящ хостинг
                          Да ми пише на ЛС.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Сун Дзъ написа Виж мнение
                            Аз ви се чудя, какво се хабите по подобни малоумни сайтчета. Сега видях последното мнение на някой си "Pretor" (който, съдейки по аватара май пише и тук) и осъзнавам колко още малоумни гноми с промити мозъци живуркат из скъпата ни родина.
                            Никой не може да спечели срещу вятърните мелници.
                            По линка като гледам във форума на Криле, не виждам скандално да е писано от потребителя, по-конкретно може ли, щото не го виждам?

                            Comment


                              Дайте да не се обръща тази тема в тема за плюене по други форуми. Който иска, да ходи да си пише там или където реши, в крайна сметка. Грозно е.

                              Единственото, което ми направи впечатление там, е остарелия интерфейс - направо ме върна в 1998 г., тогава масово се използваше този дизайн. Разглезил съм се с БС.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Kramer написа Виж мнение
                                По линка като гледам във форума на Криле, не виждам скандално да е писано от потребителя, по-конкретно може ли, щото не го виждам?
                                И аз не виждам това, което виждах вчера. Играла е голямата модераторска гума или саморедактиране - не знам как е и какви са опциите в оня форум.

                                Comment

                                Working...
                                X