Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Military parade - Гергьовденския парад София 6 май 2016 година

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Super_Hornet написа Виж мнение
    Е, Кугър не е Ми-17. Нямат НУРС.

    Относно танковете - Т-72М/М1 нямат щатно ДЗ. Такава имат редица модернизирани варианти, като се почне от Т-72АВ. Най-добре в този аспект са алжирските М1, на които се поставя Реликт.
    AS532 Cougar боен товар: 2 броя 68мм НУРС или 2броя ПКР AM39 Exocet (вариант ВМС) или 2 броя торпеда (вариант ВМС)

    Comment


      #77
      ianko56 написа Виж мнение
      AS532 Cougar боен товар: 2 броя 68мм НУРС или 2броя ПКР AM39 Exocet (вариант ВМС) или 2 броя торпеда (вариант ВМС)
      О, Иксперте, ко стана с боНбата?

      Явно си я научил, че мина веке и към вертолетите.

      Иначе - какви са тия ДВА броя НУРС?

      Comment


        #78
        Коригирах ти грешката *****.
        Last edited by messire Woland; 10-05-2016, 23:39.

        Comment


          #79
          От новите ни вертолети "военен" е само Пантер. В кабината може да се монтира 20мм оръдие (има го закупено) и на страничните държачи две торпеда(май и тях ги има). Не знам обаче дали белгийските фрегати могат да му целеуказват и ако могат как? Вероятно диктуват координати по радиото, хелито отива и цопва торпедата.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #80
            ianko56 написа Виж мнение
            Коригирах ти грешката и подскачаш като ощипана мома.
            Тъп въпрос, като за теб. Могат ли нашите Кугуари да работят с НУРС, или не могат?

            Comment


              #81
              Super_Hornet написа Виж мнение
              Тъп въпрос, като за теб. Могат ли нашите Кугуари да работят с НУРС, или не могат?
              Без да е към мен въпроса 4 от 12те на теория би трябвало да могат. Казвам на теория, защото е по брошура, а снимки на въоръжен такъв в интернет аз поне не намерих и вероятността ние да имаме закупени НУРСове май също клони към нулата

              Comment


                #82
                Едно време, май пролетта на 1979, още като новобранец от един хендек из гюрлюците гледах как Ми 24 прелитаха над нас на рояци, десетки парчета със разни навесни оръжия....Пък сега Кугър с ... ПК. Не че нещо искам да кажа, ама...
                "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                Comment


                  #83
                  Ми-24 е щурмови боен вертолет, създаден по концепцията летяща БМП.

                  Comment


                    #84
                    pehotinec написа Виж мнение
                    Едно време, май пролетта на 1979, още като новобранец от един хендек из гюрлюците гледах как Ми 24 прелитаха над нас на рояци, десетки парчета със разни навесни оръжия....Пък сега Кугър с ... ПК. Не че нещо искам да кажа, ама...
                    Ами в един момент сме имали близо 50 броя едновременно. Някъде до към 89-та. Сериозна сила. И доколкото съм срещал се е стреляло, не е като да са висяли по хангарите. Скоро четох май в Аерото, че са тренирали да работят на 4-ки, като двете двойки се се редували да унищожават и подавят целта. Лошите се превръщат в сгурия.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #85
                      Един полк в Стара Загора - 44 броя.

                      Comment


                        #86
                        Amazon написа Виж мнение
                        Ами в един момент сме имали близо 50 броя едновременно. Някъде до към 89-та. Сериозна сила. И доколкото съм срещал се е стреляло, не е като да са висяли по хангарите. Скоро четох май в Аерото, че са тренирали да работят на 4-ки, като двете двойки се се редували да унищожават и подавят целта. Лошите се превръщат в сгурия.
                        Нещо такова. Незабравима гледка сутрин рано, когато мъглата почти не се е вдигнала. После става тихо и се чува как отстрани бучат разни танкове и пр. И даваха сухи пакети с русенско, луканка и други такива работи....
                        "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                        Comment


                          #87
                          =
                          Last edited by pehotinec; 11-05-2016, 23:48.
                          "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                          Comment


                            #88
                            44 хеликоптера са си сериозна бройка, но сме имали и сериозен противник. По спомени Турция си е произвела за себе си около 5000 Стингера. През коя година колко не помня, но достатъчно.
                            Пък щом ония малоумници мужахидините свалиха 269 самолета и хеликоптера на руснаците от 340 пуска, не ми се мисли каква щеше да е съдбата на щурмовата ни авиация.
                            Така, че да не съжаляваме много-много за Ми-24. Надали щеше да направи особенна поразия на лошите, по-скоро на нас, със загубата на десетки пилоти летящи на това недоразумение - "летящото БМП"

                            Comment


                              #89
                              а какво стана с тези 24-ки?
                              къде са сега, в какво състояние са, ще летят ли пак?
                              War, war never changes..

                              Comment


                                #90
                                StrEagle написа Виж мнение
                                а какво стана с тези 24-ки?
                                къде са сега, в какво състояние са, ще летят ли пак?
                                Един единствен лети, след КВР в бившият завод "Бенковски" в Пловдив.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X