Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Click image for larger version

Name:	12036677_10207301919968348_8781766039626575545_n.jpg
Views:	1
Size:	88.1 КБ
ID:	548339
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        И големи уруди. Сега покрай новините за Бухенвалд излязоха снимки от онова време
        Не могат да го измият това петно немците, ако ще 1000 години да минат.
        Интересното е че джапките са били къде по-големи зверове, ама не се тиражира толкова...или срещу полу човеци (китайци) не се брои?

        Comment


          Не са направили нищо на евреите...
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            Click image for larger version

Name:	12038017_1015401108510192_4033417170731153648_n.jpg
Views:	1
Size:	96.0 КБ
ID:	548340
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              Gaden Gogi написа Виж мнение
              Интересното е че джапките са били къде по-големи зверове, ама не се тиражира толкова...или срещу полу човеци (китайци) не се брои?
              Напълно си прав. Клането в Нанкин си е безпрецедентно и кадрите от там са ужасни. И не е само то. Но мен лично немската педантичност и прагматизъм при прилагането на "окончателното решение" ме ужасява повече. Някак е по в стил анти-утопия. Иначе да, японците правят подобни неща в Китай каквито немците в Украйна и Беларус, вероятно дори в по-голям мащаб, а някак си това минава незабелязано. Поне при нас де. В района си помнят нещата много добре и колективно и корейци и китайци мразят японците.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Незабелязано - при нас, щото е далеч, "някъде си в Азия" (точно както там нашите истории са далечни и не особено забележими). В Азия си ги помнят нещата много добре, превърнали са се в част от тяхната си национална митология и си се тиражират (във всяка страна различно, но на места много силно). Т.е. там като цяло на японците се гледа по същия начин, че и по-злбе, както тук се гледа на Третия райх (и национал-социализма).
                Така че е въпрос по-скоро на перспектива, отколкото на нещо друго. Разбира се, има го и момента с "остави ги, тези всичките са варвари" (т.е. нещата, които там се вършат, си ги вършат всички отколе и са си част от пейзажа, повече или по-малко - няма я бюрократично-машинната част, характерна за Третия Райх), но не той е основен, според мен. Разбира се, навсякъде се и преувеличава, това също си е нормална тенденция.
                Т.е. важно е кое се случва близо, важно е и ако се случва в епоха, когато се смята, че "тези неща вече са надживени" или поне, че не се случват "между цивилизовани хора".

                Comment


                  Ъъ, холокостът не е просто клане, а индустриализиран геноцид, в това си е напълно уникален. Иначе примери за масови варварски кланета колкото искаш.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    To learn more, please visit the YouTube Help Center: https://www.youtube.com/help


                    Подходящ матерял за водач на шахидмобил
                    Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                    Comment




                      Погледът

                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Ultramarine написа Виж мнение
                        https://www.youtube.com/watch?t=171&v=Nh8pSPmKupc

                        Подходящ матерял за водач на шахидмобил
                        Финала е покъртителен

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Финала е покъртителен
                          Не знам защо но само както чуя индийски акцент и ме избива на агресия и нехристиянски помисли
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Не знам защо
                            сигурно защото са цигани с всичко произтичащо?

                            Comment


                              Освен и аз да се присъединя към расисткото лоби в БС. Амм, да, при вида на мазни индийци се забелязват елементи на нехристиянска агресия и у моята личност

                              ------------





                              Зъл харам

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                " - Соня, престани да ми възразяваш!
                                - Ама аз мълча...
                                - Махни си мнението от лицето!"
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X