Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Не тая дупка, другата
    правоъгълната значи - бравос!
    Аз слагах лепенката на микросуича на диск драйвера - по-сигурно е...
    "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
    FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

    Comment


      Абе, не е зле като за исторически форум...

      Comment


        Изчезнал Безследно написа Виж мнение
        Г-не, вие сте бил един разглезен западняк!
        Аха, разглезен... Що ходене по библиотеки падна, докато събера материал за дипломната работа! Интернет беше в зародиш и нямаше никаква полезна информация в него. А аз изследвах едни много особени финансови книжа, наречени "Act of God Bonds", които сменяха поведението си при голямо природно бедствие (тайфун, земетресение) Колко съм се молил на брокерите да ми дадат информация за промените в цените на тези облигации... И разпределението беше особено, нито нормалното, нито равномерното работеха, та се спореше какво точно пасва най-добре.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Като си говорим за 80-тарски нърдщини, я да си вдигнат ръката всички, дето са си паркирали ръчно хард диска
          А сега - тези, които са му развъртали шпиндела с клещи!
          На работа имаше няколко ЕС 1832 - PC-еквивалента на запорожеца.
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            Аз съм позакъснял за веселбата със зряла компютърна техника, но ми се струва, че все пак повечето от пишещите тук сме на такава възраст, че това си е съвсем нормално - започвали сме с тези неща. Всъщнос,т за да бъда точен, първите си програми и игри съм ги пускал от касета на касетофон - тогава още нямаше (е, поне аз не бях виждал) никакви дискети. А още си спомням, че първият компютър, който съм използвал, имаше впечатляващите 3,5 КБ памет (на които можеше да се правят бая неща, между другото). Така че - три пъти ура за времената, когато използването на компютър беше по-близо до някое магическо-мистическо изкуство .

            Comment


              Имаше много яки игрици на касети за Комодоре 64. Един приятел се беше обзавел и доста време убивахме с тях

              Comment


                pnp5q написа Виж мнение
                На работа имаше няколко ЕС 1832 - PC-еквивалента на запорожеца.
                В работата на баща ми имаше един PC XT, който служеше за експлоатация на детски труд - вместо да си играя игрици, ме караха да пиша някакви програми на бейсик за смятане на кабелни сечения. Обаче в един момент му лепнах прословутия вирус "Your computer is now stoned!" и никой в института не знаеше как да го изчисти

                Comment


                  Кухулин написа Виж мнение
                  В работата на баща ми имаше един PC XT, който служеше за експлоатация на детски труд - вместо да си играя игрици, ме караха да пиша някакви програми на бейсик за смятане на кабелни сечения. Обаче в един момент му лепнах прословутия вирус "Your computer is now stoned!" и никой в института не знаеше как да го изчисти
                  А да, на нас също ни го донесе някой - OneHalf - криптира половината хард и ти казва "здравей". Добре, че един приятел ми каза тогава цяр с голи ръце - ръчно преписваш MBR /Master Block Record/ на харда, гледайки от съседния, който е същата тухла с 5 МБ хард. Това, което не съвпада, е вируса и се запълва с нули. Примерно в HEX-редактора на PC Tools. По-интересното беше, като трябваше след това да декомпилираме сорс-кода на Clipper на някои програми от .ехе-та. Добре, че таман тогаз беше излязла една българска програмка, оправихме се в 30-дневния пробен период. Но това, уви, са стари лаври...
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Мастър буут Щом си мазала по буута с хекседитора, значи си от нашите

                    Comment


                      Аз още някъде пазя вкъщи един 110 МБ Самсунг хард - размера му е колко половин единична тухла срязана надълго+малко от горе и има огромни алуминиеви радиатори от 2-те страни, средно тегло - ами може би към 2 кг като за майтап съм чупил орехи с него и след това съм го закачал на АМД К5-цата ми и си работеше поне до преди 3 години. Какво програмиране падаше на първия Паскал - Сложи първа дискета, сложи 2-ра дискета, а сега дай програмата от 3-та дискета и като компилираш по някое време излиза надпис - Ами поради недостатъчна памет е загубена част от COMMAND.COM моля я пак дай дискета 1 да си възстановя в RAM-a! Eх, времена...

                      Comment


                        Click image for larger version

Name:	10429210_10153558606868360_6586679243180277606_n.jpg
Views:	1
Size:	84.1 КБ
ID:	548236
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Аз се чувствам като тотален идиот!
                          Ползвам компютри от 84 година, първото PC си го купих 90 г. (Правец 82 малко по-късно от носталгия) и досега не съм лепвал никога вирус
                          Пък не е като да не посещавам варез сайтове
                          А и никога не съм паркирал дискове. Първите ми дискове бяха все SCSI. (първият 20 мб )
                          Сънят е слаб заместител на кофеина!

                          Comment


                            Сара Пейлин се завръща: имигрантите трябва да говорят "американски", ееее, ъъъ... Английски език.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Сара Пейлин се завръща: имигрантите трябва да говорят "американски", ееее, ъъъ... Английски език.
                              Сара е пълна кукувица, но изказването ѝ е точно на нивото на всички останали политици, които говорят за "африканска култура" и "африканско наследство" при тукашните черни човеци.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Много специфичен програмистко-руски хумор с известна връзка с тематиката на форума:
                                Источник JIRA ISSUE #182355 Type: BUG Priority: MEDIUM Created: 21.02.12 18:21 Description: С Дзуйкаку взлетает Зеро с маркировкой авианосца Кага. 21.02.12 18:30 Elena Ivanova [community manager] commented: наблюдательные товарищи пишут в интернете что у нас на…

                                Обърнете внимание и на течението на времето.

                                Comment

                                Working...
                                X