Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    What's the most simple thing you've ever have to explain to a fully competent adult?

    =>

    Had to explain to my 13yr old sister that wifi isn't naturally occurring. She believed humans harnessed it and that it always had existed in nature but humans discovered it.
    =>

    Comment


      Прикрита блондинка
      Ivo-Siromahov написа:
      Постоянно се сблъсквам с някакви мрънкания, че хората били неграмотни заради компютрите. Как социалните мрежи ги били направили тъпи, как постоянно си гледали телефоните, как “мишката изяла книжката” и на майка им пишката.
      Ако смятате, че интернет носи вината за неграмотността, сте в дълбока заблуда. Неграмотността винаги си е била тук. Просто социалните мрежи я направиха видима. Преди епохата на интернет неграмотните нямаше къде да демонстрират тъпотата си. А сега има. И това е хубаво. Всеки има право да се изложи.
      Така че - свиквайте. Технологиите не са проблем, те са възможност.
      Вината за неграмотността не е в машините, а в хората.
      Научете се да четете и да пишете. Трудно е, но не е невъзможно.
      И си заслужава.
      Извинете за правописа, но толкова мога...
      Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
      Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

      Comment


        Един селянин гледал прасета. Веднъж при него дошъл някакъв човек и го попитал:
        – Каква храна давате на прасетата?
        – През повечето време царевица. Като свърши царевицата им давам отпадъци.
        – Аз съм инспектор от Асоциацията за защита на животните. Вие не ги храните както трябва, затова ще ви глобим.
        След една седмица дошъл друг човек и също го попитал с какво храни прасетата.
        – Давам им сьомга, хайвер, скариди. Защо питате?
        – Аз съм инспектор от ООН. Как може, след като милиони хора умират от глад, вие да храните прасетата си с деликатеси. Ще ви глобим.
        След още една седмица дошъл трети човек. И той също питал с какво храни прасетата.
        – Не ги храня! Давам им по пет лева на ден, да си купят каквото им се яде. – отговорил ядосано селянинът.
        ---
        Инструктор и курсист: – Запомни внимателно думите ми. Най-много се пази от пияните шофьори. Ако имаш съмнение, че някой е пиян веднага спри и го изчакай да отмине. Другите опасни индивиди са таксиметровите. Карат както си искат и спират рязко без да дават мигачи. На трето място са мотористите. Те са ненормалници, които се мислят за безсмъртни и карат с 200 в града, при това на задна гума.
        – А жените шофьорки? – попитал курсиста.
        – Охххххх…. – въздъхнал инструкторът. Нямаше да ти кажа, но щом питаш… Жената шофьор, моето момче, е като пиян таксиджия на мотор…
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Учитель в классе спрашивает:
          - Скажите дети, что возбуждает интерес человека?
          С первой парты встает отличник Витя и говорит:
          - Мужчину возбуждает вид голой женщины!
          Учитель:

          - Витя! Выйди вон из класса, и завтра с отцом ко мне!
          На следующий день учитель приходит в класс и видит, что Витя сидит на задней парте и без отца. Учитель спрашивает у Вити:
          - Где отец, и почему ты сидишь на задней парте?
          Витя отвечает:
          - Мой папа сказал, что если вас не возбуждает вид голой женщины, значит вы педераст, и от вас надо держаться подальше!

          Comment




            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment




              Напал–бы кто, такой мороз зря пропадает.

              Comment




                Comment




                  ------------------------



                  А де

                  Comment


                    Gaden Gogi написа Виж мнение
                    празен съндък е това, без компресор, иначе нямаше да може да се балансира така на рамото, поне когато е на колелао, на крака може. Но на колелотот рамото му беше баш на средат аи се блансиране.
                    Един приятел,който е телевизионен техник викаше-"Телевизорите стават все по-грамадни,а техниците-все по-клечави".В интерес на истината имам в момента в сервиза хладилник 97кила.Обикновен,комбиниран с фризер,не е нещо грамадно-300литра.Даже е с един компресор,а не с два.Нямам си и на идея откъде идват тези кила в случая.Има няква мода в момента да се правят тежки неща с което да се привлича клиента като си мисли че уреда е много качествен.Навремето всеки помни че като се купуваше някаква музикална уредба се гледаше "колко тежи"и това беше признак за качество.
                    При пералните в момента е обратното-ламарина тънка като вестник,за да е най-евтино на китаеца.
                    Къде ще му излезе края с тия две взаимоизключващи се тенденции-не се наемам да кажа.
                    Телевизора вкъщи е 170кила.37инча 16/9 Real Flat Филипс с кинескоп,2010год модел-баровски експериментален модел произведен в единични бройки,реално фирмата около 4год. преди това прекрати производството на кинескопни телевизори.
                    Взех го от един склад до Инсбрук за предпродажбена техника.Вероятно или е залежал в магазин или е купен и погледан няколко дни и са му се нарадвали и са го изхвърлили щото заема много място с огромните си размери,а да омагьоса купувача пред лцдтата и ледовете няма никви шансове тоя туч,тва си е техника само за ценители.Реално има бая от екстри на съвременен "тънък" телевизор,но е с кинескоп(доколкото техниката от 2010 върви още за "съвременна" де).100херца,картина в картината,долбита,2x50W тонколони.Че даже и ДВД вградено,което не съм пускал никога.Аз толкова и гледам телевизия де.
                    Беше зимата по това време,пред склада едни 100метра нанадолнище.Понеже няма носене това огромно изчадие падна голямо чудене как да го замъкнем до камиона.А и с тва нещо в ръце ако се пързулнеш и падне връз тебе-може и да ти счупи ръка или крак.Шефа на склада даде един найлон,сложихме го на него-работника ми дърпа отпреде,аз отзад съм хванал и "кормувам".Така се спуснахме по нанадолнището.Бехме живописна гледка-кат впряговете на Амундсен.
                    Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                    Comment


                      Мечок - попадал ли ти е един материал от БГ Наука -"За boina slava ,самозабравянето и комплексите", където един Мечок с подобна картинка се жалваше от лошите порядки в този форум ? Какво съвпадение значи.......
                      https://www.chitatel.net/.../18665-з...плексит...
                      26.06.2016 г. - 6 публикации - ‎6 автора. Но да сме живи и здрави и само хубави работи през Новата година!
                      "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                      Comment


                        То изобщо тази история си е жив майтап ...Но ето и един виц за мечки: "Две блондинки си вървели по пътека. Едната казала:
                        – Това е еленова пътека.
                        А другата:
                        – Това е меча пътека.
                        После минал влакът и ги премазал."
                        Last edited by pehotinec; 02-01-2017, 22:16.
                        "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                        Comment




                          Яка книжка

                          Comment


                            Click image for larger version

Name:	1394698639_1903362558[1].jpg
Views:	1
Size:	36.9 КБ
ID:	553965
                            Войната е безсмислена, но друг изход няма.
                            There is no sense in the struggle, but there is no choice but to struggle.

                            Ърни Пайл

                            Comment




                              Miss Helsinki 2017

                              Comment


                                Де да беше майтап
                                "Далеч съм от мисълта си"

                                Comment

                                Working...
                                X