Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрическите и безшофьорни коли

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Наскоро карах курсовете и докато се занимавах с теорията ми хрумна един въпрос, който зададох на инструктора:
    - Кой минава първи на не регламентирано кръстовище на равнозначни пътища(без светофар и други знаци и маркировка), ако в един и същи момент и на четирите пътя спре по един автомобил и всеки има дясностоящ?
    Ако автомобилите са три все един няма да има дясностоящ и ще трябва да мине първи, ама при четири автомобила ситуацията е нерешима. Отговора на инструктора ми беше - който е по-нахален, той ще мине първи.

    Comment


      #92
      Инструкторът ти е абсолютно прав. На практика е точно така.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #93
        Нямаше ли нещо, че първи са тия на десен завой? После - направо, накрая - на ляв?
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          #94
          pnp5q написа Виж мнение
          Нямаше ли нещо, че първи са тия на десен завой? После - направо, накрая - на ляв?
          То и да е имало, вероятността на кръстовището да се уцелят 4 човека дето го помнят е равна на нула.
          То аз така и никога не научих регулировчика. Само помня че трябва да му минавам зад гърба, за да не ме види и това е.

          Имаше едно канадско изследване за автономните коли. Извода беше че много ще облекчат трафика, защото ще спазват оптимална скорост и ще подържат по-малка дистанция между колите на магистралите.

          Аз съм много ЗА автономните коли. Писнало ми е да шофирам
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #95
            Вземи си шофьор тогава

            Задачата горе пак няма решение, ако всичките 4 коли са за направо.
            Чужденците пък много се плашат от левия завой, при който пресичаш насрещното движение. Това съм го виждал само в България и някои други страни от ИЕ. В Русия пък ми казаха, че всяко едно кръстовище е такова.
            В други страни пък има позволен винаги десен завой (дори при червен светофар), което пак обърква чужденеца.

            Тия умните коли трябва да ги направят и с регионално разбиране.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #96
              Amazon написа Виж мнение
              То аз така и никога не научих регулировчика. Само помня че трябва да му минавам зад гърба, за да не ме види и това е.(
              На регулировчика трябва да му запомниш само три позиции, като и на трите е винаги обърнат странично към теб. Останалите не те интересуват, да си ръкомаха колкото си иска. Гледай тук(2, 5, 6).
              Ама не знам как е в САЩ.

              Comment


                #97
                Dinain написа Виж мнение
                И аз това се зачудих, но предполагам, че е това:



                А какво е правилото?
                Не е американско значи.
                В България това се води "Нерегулирано кръстовище". Правилото е на десния.
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  #98
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #99
                    Съществен проблем е зимата, ако колата попадне в снежно задръстване и трябва да стои и поддържа с часове топло в купето, батерията заминава. Миналата зима имаше тук редица такива случаи.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Те нали за това Шевролет направиха Волт с малък резервен бензинов двигател. Обаче хората не ги купуват, защото искат истинска електрическа кола а не хибриди. Но за сега положението е такова, че ако искаш да караш електрическа кола, трябва да имаш и една бензинова за студени месеци и за дълъг път.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Imperial написа Виж мнение
                        Съществен проблем е зимата, ако колата попадне в снежно задръстване и трябва да стои и поддържа с часове топло в купето, батерията заминава.
                        Този проблем би могъл да се реши от печка.
                        Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                        Comment


                          Обикновен лаик написа Виж мнение
                          Този проблем би могъл да се реши от печка.
                          Мда подобно на Запорожеца. Само ще изисква малък контейнер с бензин някъде по колата, както на течността за прозорците.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Автономни отоплители има на много коли. Виждал съм на микробуси, на камиони, дори на трактори. Отопляват без проблем кабини при престои и нощувки в автомобила, а също и карго сектора, ако се налага. Съществуват най-различни модели, работят с бензин, с нафта, с газ. Изобщо не е проблем да се вградят в електрическа кола, защото са малки и консумацията им е ниска.
                            Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                            Comment


                              повечето дизели (и практически всички от по-висок клас) имат такова. На моята е колкото половин кутия за обувки....И имах доста забавен случай с него Взех си я аз август, карам си става студено а то се включава само като падне под 5 градуса, за да стопли колата и двигателя по-бързо, да ам ааз не зна, и изобщо не съм го и гледал като екстра (абе гледах ама от къде да знам какво предствлява). Как да е , застудява се, тръгвам аз една сутрин и след 20 местра под капака почва да излиза някаквъ бял дим. голям шаш голям апаника отбивам веднага и притичвам с пожарогасител да се зверя какво става...а то ауспухът на това излиза под двигателя, като не е ползвано авно е било с масла и други гадости. За 3-4 дена се оправи, но същият дед излизам от офиса, спирам на първото кръстовище и си димя като парен локомотив, в съседната кола ме гледат напулени

                              сетих се за печки просто

                              Comment


                                Gaden Gogi написа Виж мнение
                                повечето дизели
                                Не само. Известно време карах едно бензиново Пежо 607 - то най-неочаквано имаше автономно отопление за първоначално загряване на купето и за размразяване на стъклата. Макар и бензинов, двигателят беше голям и се стопляше бавно - а в много страни има законови ограничения, които не позволяват да стоиш на място и да чакаш да се стопли купето от парното. Много беше удобно зимата. А ML-a, макар и дизелов, нямаше.
                                Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                                Comment

                                Working...
                                X