Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрическите и безшофьорни коли

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    .
    А именно: Electric motor: 70–99.99% (> 200 W)
    Говорим за агрегат, не за отделно взет двигател. Вълшбна приказка - високо КПД, само един разклонител ти трябва. Излиза като при Манго, "Ори, мели, яж".
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Нов световен рекорд бе поставен за най-дългото в историята непрекъснато пътуване в водороден автомобил, след като проектът „Лондонска водородна мрежа“ (LHNE) проведе тест с шест дни шофиране на разстояние над 6000 мили по магистралата М25. Превозното средство бе Hyundai ix35 с водородни горивни клетки. Проектът подобри и световния рекорд за най-дълго разстояние, изминато с един резервоар с водород. Явтомобилът успя да измине над 640 км без изчерпване на горивото. [източник]


      Чичо Мъск имаше няква фобия към водоротките.

      Comment


        STROSS написа Виж мнение
        Чичо Мъск имаше няква фобия към водоротките.
        С право. КПД на повечето от практическите горивни клетки с Н2 е под 40%, което съчетано с енергоемкото производство на Н2 прави този източник на енергия неефективен, поне засега.

        Водород се извлича в ограничено количество от природния газ; другата алтернатива е електролиза. Крайно непрактично гориво.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Nick написа Виж мнение
          Водород се извлича в ограничено количество от природния газ; другата алтернатива е електролиза.
          Колите с водородни клетки спадат също към електрическите, т.е. става дума за още един начин за получаване на електричество. С времето несъмнено ще се усвоят още източници на водород - например Черно море е всъщност огромна емкост със сероводород. А що се отнася до водата, ако спомените не ме подвеждат, в светлинната фаза на фотосинтезата се осъществява фотолиза на вода - процес безшумен, протичащ при нормални температури и налягания и, струва ми се, достатъчно ефективен. При което кислородът се отделя като отпаден продукт. Въпреки това, водородът не ми се вижда твърде перспективна алтернатива (но пък на мен врачуването никога не ми се отдавало добре), там има още много други проблемни моменти освен източниците, най-проблемният от които е, естествено, това, че ако не открием някакви готови запаси, всеки добив на водород ще изисква да влагаме повече енергия, отколкото ще получаваме. Освен, разбира се, ако не решим да положим един дебел и неумит на Втория принцип на термодинамиката.

          ОТ Понеже нямам възможност да чета целия форум (пък и "избраните откъси" не следя кой знае колко редовно) - във футуристичните сценарии как извънземните ни поробват отчита ли се факта, че живеем в силно агресивна кислородна среда (поради което в местните условия явлението "живот" е всъщност процес на горене), която е в състояние да "прогори" дори металите и която на евентуалните извънземни хич биля няма да допадне?
          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

          Comment


            Обикновен лаик написа Виж мнение
            ако не открием някакви готови запаси, всеки добив на водород ще изисква да влагаме повече енергия, отколкото ще получаваме. Освен, разбира се, ако не решим да положим един дебел и неумит на Втория принцип на термодинамиката.
            Има някои енергийни проекти, които могат да дадат сериозни (огромни) мощности, но не е ясно как може да се извърши ефективен пренос и изобщо за какъв чеп е тази енергия. Счита се, че водорода може да реши този проблем и да се влезе в някаква що-годе рентабилна схема.

            Например Пенжинская ПЭС

            Comment


              [OT]
              Обикновен лаик написа Виж мнение
              във футуристичните сценарии как извънземните ни поробват отчита ли се факта, че живеем в силно агресивна кислородна среда (поради което в местните условия явлението "живот" е всъщност процес на горене), която е в състояние да "прогори" дори металите и която на евентуалните извънземни хич биля няма да допадне?
              Не смея да питам отде й таз информация... Доколкото можем да си въобразим - не са много опциите за база на живота - въглеродна (като нас), силикатна (при по-високи температури), азотна (в амонячна атмосфера) и кристалинна. Ето и статия с малко детайли в руското уики - Алтернативна биохимия[/OT]
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                То това остана, да стигнат дотук и да се уплашат от кислорода

                Comment


                  pnp5q написа Виж мнение
                  [OT]Не смея да питам отде й таз информация... Доколкото можем да си въобразим - не са много опциите за база на живота
                  Кухулин написа Виж мнение
                  То това остана, да стигнат дотук и да се уплашат от кислорода
                  Приемам, че не се отчита.
                  Благодаря.
                  Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                  Comment


                    "Опел Инсигния" измина 2111 км с един резервоар
                    "Това маратонско изпитание е демонстрация на факта, че всеки, който има желанието и способността да шофира съзнателно, предвиждайки предстоящите събития на пътя, би могъл с лекота да изравни и дори да подобри официалните данни по отношение на разхода на гориво", казва швейцарецът Феликс Еголф.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      "Опел Инсигния" измина 2111 км с един резервоар
                      http://www.dnevnik.bg/skorost/2016/0...din_rezervoar/
                      Имаше един подобен в София. Докарваше изключително нисък разход на градско. Внимава с педала, гаси двигателя на светофари и наклон, следи оборотите...абе виртуоз. Те и неандерталците са имали голям нос да затопля въздуха, ама се оказало че не е това оптималната посока за развитие. Ако не ми вярваш, питай тях.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        15 страници умуване , а май просто не сме готови за бъдещето .

                        Comment


                          Амазоне, те после са пробвали да докарат и дъжд с жертвоприношения, ама и това се е оказало, че не е правилния път. Питай ацтеките.

                          Мислата ми е, че все още има мегдан при ДВГто за икономия и с тия цени на нефта няма да изчезнат скоро. И не се знае електричарките дали няма да се окажат пореден балон, създаващ повече проблеми от решените. Пазарът ще покаже.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            и голямо чудо като минал 2К...ам ане описва как ги е минал Пример- на моето по-старо и по-голямо возило на книга разхода му е 4,6, аз съм постигал 3,6 за целите на извращението, изключен климатроник, температура вънка 24,м скоост 80, двигателя работи на празен ход, по оковрътстното в софия, инче 4,6 зима софия-пловдив, пак с 80 че имаше 5 санта сняг на магистралата и бях сам на пътя...в смисъл зад мен ен виждах нико а пред мене не беше минал никой.А да се мери на кой колко му е градското е още по-голяма перверзия, моята е давала и 7 и 14

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Внимава с педала, гаси двигателя на светофари и наклон, следи оборотите...абе виртуоз.


                              Comment


                                Работят сериозно и по безжично зареждане (англ.)
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X