Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първата ми книга - Морските войни на Русия 1696-1856г. излиза от печат след месец

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Благодаря ви приятели за добрите отзиви. По отношение на коректурата и аз има забележки.Казах на издателката за "э" да се замени с "й" както и други забележки но тя бързаше да издаде книгата около 3 март - да има повод и така се получи малко конфузно
    В книгата съм засегнал въпросите за обсадата и превземането на Корфу, Видо, съвместната експедиция на руснаци и турци срещу французите, крайцеруването на руснаците в Средиземно, море при непрекъснато променяща се политическа обстановка - до 1806 съюз с турците, после 1806-1812 г. война с тях. Наскоро получих един реферат от приятел турчин - 539 страници за периода на съюз на османската империя с Русия - 1798-1806г., включително обсадата на Корфу, Йонийските острови.Много е интересно, че се споменава логистиката във флота - например доставката на леща е от Египет, на чесън от оклоностите на Истанбул, ориз - основно от Пловдив - там са били основни доставчици на ориз за Османската империя. Като пристига Ушаков в Турция той поискал да види Арсенала и корабостроителниците. СЕлим ²²² разрешил да се видят корабостроителниците, но отказал да се разгледа арсенала, тъй като всички опитни артилеристи и най-добрите оръдия били пратени да потушават бунта на Осман Пазвантоглу във Видин, на който французите му обещали военна помощ и финансиране, ако успее да се отцепи от Османската империя
    П.В.

    Comment


      #32
      Сега погледнах книгата. Написал съм за войните в Средиземно море около 16 страници за епизода с ескадрата на Ушаков и 20 с ескадрата на Сенявин. Всяка критика или рецензия е добре дошла
      П.В.

      Comment


        #33
        Днес си мислех за нещо и се сетих, че го има в твоята книга - енциклопедична е в много отношения, което е супер.
        И аз, макар късно да изкажа поздравления за големият труд, уникално е написана.
        Чакаме следващата

        И мерси за автографа.

        Comment


          #34
          Жалко, че не мога да я купя тук тази книга, а изглежда, че е интересна.

          И кат' стана дума за книги за морски сражения, та да питам: дадена ли е някъде в някоя съвременна книга оценка на действията на Руднев, командира на "Варяг"? Ако да, каква е тя? Сред руснаците мненията са коренно противоположни, от герой и храбрец, до глупав некадърник, заради когото нов кораб е практически предаден на японците (дават се данни за резултатите от стрелбите, където "Варяг" е на последно място, заради което е изпратен като стационар в Чемулпо).
          Last edited by Nick; 29-03-2014, 04:05.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment

          Working...
          X