Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първата ми книга - Морските войни на Русия 1696-1856г. излиза от печат след месец

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Първата ми книга - Морските войни на Русия 1696-1856г. излиза от печат след месец

    След 6г чакане във Военно издателство, съпроводено с множество опит, най-накрая първата ми книга ще види бял свят посветена е на руската политика и войни през периода 1696-1856 г. В нея проследявам създаването на регулярен руски флот, поредицата войни през които Русия преминава в разглеждания от мен период, както с Швеция, така и с Османската империя, Великобритания, Франция. Благодарение на помощта на един руснак - Едуард Созаев и турчин Емир Янер, както и англичанинът Дейв Алтън получих безценна помощ за попълването на таблиците с имената на турските кораби, тяхното въоръжение, калибри и т.н. Те са уникални с това, че в сравнение с другите европейски държави нямат аналго във въоръжението. Разгледал съм следните сражения:
    Гангуг 1714, Гренгам, Езел, По време на Великата северна война, войната от 1735-35 с Османската империя и войната от 1741-43 с Швеция. Бойните действия на руския флот в Балтика през 7 годишната война и Войната за независимост на Америка. Воните с Османската империя от 1787-1791 и с Швеция 1788-90, Битките срещу Наполеонова Франция в съюз с турците и войната с Англия от 1808, с Турция от 1806-1812, с Швеция 1808-1809, Наваринското сражение от 1827 и Кримската война. Освен това съм се спрял и на дипломатическите ходове на всяка от страните
    П.В.

    #2
    Браво! Поздравления, но от къде ще можем да си я закупим?

    Comment


      #3
      Ще я пуснат в Хеликон, Ориндж и още няколко големи книжарници.Аз ще кажа специално като дейде моментът.Ако има промоция ще поканя всички мои приятели отози сайт и които се чувстват съпричастни към тази част от историята да заповядат
      П.В.

      Comment


        #4
        Аплодисменти от мен ! Честито !!!

        P.S. Ще има ли опция да я пратиш по куриер за хора като мен ?

        Comment


          #5
          Веднага си запазвам правото на един брой с автограф.
          Дай ако може една снимка на корицата да я анонсирам и в "Традиция"
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #6
            Браво, поздравления .

            Comment


              #7
              Благодаря на всички от сърце! За парабелум: веднага ще я имаш като излезе от печат!
              Сун дзъ, разбира се че ще пратя, нямаш проблеми!
              П.В.

              Comment


                #8
                Прекрасная новость.
                При первой же возможности стану покупателем этой книги.
                Буду горд иметь эту книгу.
                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                Comment


                  #9
                  Поздравления! От Хеликон и аз мога да си я купя, защото изпращат книги зад граница.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #10
                    Ха, не знаех, че пращат в чужбина, ще взема и аз да се сдобия с книгата в такъв случай
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #11
                      Браво! Поздрави и дано скоро се появи на пазара.

                      Comment


                        #12
                        Честито, адмирале!

                        Comment


                          #13
                          Адаш, помня преди години като ми каза, че биха се съгласили да издадат само нещо писано за Русия и затова ще пишеш на тази тема. Добре, че поне с толкова чакане и това все пак се случи и нещо се издава. Адмирации и ще чакаме следваща книга !
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            #14
                            Следващата я бях планирал да бъде Русия в периода 1860-1924 г.
                            Но отделно от това би ми било интересно да ви запитам каква книга бихте искали Вие, читателите да имате в ръцете си? На каква тематика? Кой период да се обхване и кой флот например?
                            П.В.

                            Comment


                              #15
                              Критската война, венецианския, малтийския, турския флот.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment

                              Working...
                              X