Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Iron Sky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Iron Sky

    Нямам идея дали ще е добър филм, но не намирам по-подходяща тема.



    Изглежда да е здраво политически некоректен филм и трябва да се гледа на всяка цена.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    #2
    Преди малко и аз попаднах на него и се смях дълго. Определено ще се гледа, според imdb е комедия, макар че по-смешен би бил ако бе направен на сериозно . Друго си е когато нашествието се извършва вместо от персонажи от "Волфенщайн", вместо от някакви безлични, неинтересни и най-общо зелени извънземни .

    Comment


      #3
      Стилът на филма ми харесва и на мен. Ще се гледа
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        О, това май даже беше и със саундтрак на Лайбах. Чакам го отдавна.
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          #5
          Re: Iron Sky (2012)

          1951 написа Виж мнение
          Нямам идея дали ще е добър филм, но не намирам по-подходяща тема.
          Хе, хе... Току що го изгледах... паднах от стола...
          (п.п.: Джулия Дийце е голяма сладурана!!!)

          Comment


            #6
            Aз Iron Sky го чаках откогато обявиха, че ще го почват и показаха "шапката" му със статуята на орела и гълъбчето което го нацвъка, но останах леко разочарован - филма има твърде много препратки към други филми(макар и добри), твърде много скечове и твърде малко кохерентна сюжетна линия и трябва да си изключваш логиката докато чакаш забавните моменти.
            Ако имаше повече отделено време за цепелини и Хаунебу нямаше да му търся никакви кусури, защото ефектите са си на ниво, а (следва спойлер в бял цвят на текста >)88см флак ме изкърти
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #7
              Къде успяхте да го гледате . НА мен още не ми е попадал, а го чакам с интерес: главно заради цепелините и прочее дизелпънк лунна естетика . Не очаквам нещо повече от забавление, така че вероятно няма да остана разочарован. Има случаи, когато е полезно да изключиш всичко и да караш само на смях .

              Comment


                #8
                Link
                Sieg Heil, Mondjugendunterfuhrerin Renate Richter! (00:04:38)
                Mondjugendunterfuhrerin - ха, ха... това ме уби...

                Comment


                  #9
                  Благодаря много, Herr Bubikopf, пропуснал съм появата му - явно ще гледам още едно филмче днес .

                  Comment


                    #10
                    gollum написа Виж мнение
                    Къде успяхте да го гледате . НА мен още не ми е попадал, а го чакам с интерес: главно заради цепелините и прочее дизелпънк лунна естетика . Не очаквам нещо повече от забавление, така че вероятно няма да остана разочарован. Има случаи, когато е полезно да изключиш всичко и да караш само на смях .
                    Появи се при Българските пирати вече. Иначе на кино не се знае дали ще дойде, уж имат уговорка създателите за разпространение в България, но нито дата нито нищо няма за нашата мила родина в техния сайт.

                    Естетиката е на ниво, няма да се разочароваш - има запомнящи се неща.
                    Kerls, wollt ihr ewig leben?

                    Comment


                      #11
                      Имаше свежи моменти Meteorblitzkrieg

                      Comment


                        #12
                        Да, съгласен съм с оценката на Хорхе, но аз очаквах нещо подобно, така че не останах особено разочарован. имаше свежи моменти и наистина препратките бяха към добри филми (хареса ми закачката с "Доктор Стрейнджлав" в началото; космическите битки бяха много а ла първите части на SW и прочее). Забавно си е . На момента с представителя на КНДР се смях много.

                        ПП Метеорният блицкриг си е добра идея

                        Comment


                          #13
                          Свалих го и го загледах.
                          Кацането на нацисткият разузнавателен кораб в нелегална нива с канабис ... въобще сблъсъкът на типчетата без чувство за хумор с останалите винаги е било забавно
                          Или там, където нацистката учителка разговаряше с негъра и той я попита нещо, което тя разбра "дали има брат" ... въобще, много готин филм. И разбирам, защо нацитата се дразнят - там, откъдето го взех, имаше много негативни коментари, които допълнително спомагат за атмосферата. И май има хумор на много нива, задължително ще се гледа повече от веднъж
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            Лошото е, че е малко плитък и слабоват като история, наистина е повече като подборка от скечове, както посочи Хорхе. Другият недостатък е че е много кратък - да му се не знае, можеше да има поне още двадесетина минути скечове е още толкова (даже повече) пуцаница. Много бързо се развиха двете космически сражения. Но краят си го биваше .

                            Comment


                              #15
                              Гоилъме, бюджет - 7 млн Евро, от тях за ефекти - 0.5 млн евро. С тия пари са направили невероятно добри ефекти, но аз бих орязал парите за актьори и т.н. и бих сложил още 1 млн за ефекти - щеше да си струва Спеца им по ефектите знаех как да прави мащабни сражения.

                              А за финала, според вас това Финландия ли беше? Някак ми се връзва след сцената с Финландския представител в ООН, но не съм сигурен.
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment

                              Working...
                              X