Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изкуството на плаката

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Изкуството на плаката

    Имаме няколко теми в съответните раздели, където се пускат различни пропагандни и прочее плакати. Струва ми се добра идея да имаме и една по-обща и мястото и е в този раздел. Самият аз не събирам специално интересни плакати, така че по-скоро ще пускам връзки към подборките на lord_k (предимно за дизел-пънк общността), но е интересно да се споделят за хора, които не четат блога му.
    Естествено, в темата има място за всякакви пропагандни/рекламни плакати, стига да смятате, че си струват. Лично за мен това означава общо взето миналия век и то повече първите му 5-6 десетилетия. Но всеки е свободен да пуска тук връзки към всякакви интересни подборки с плакати.

    За начало на темата:

    подборка плакати от испанската гражданска война (на lord_k)

    колекция с британски военно-временни плакати (ВСВ - пак на lord_k

    и, за завършек, няколко забавни преправяния на класически рекламни плакати от 30-те години в посока съвременни комиксови герои.

    #2
    Баухаус Батман е безумно велик.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3

      Източникът е тук: http://paulsizer.deviantart.com/art/...142482891?q&qo
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment

      Working...
      X