Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вашата военноисторическа колекция

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Imperial Friedrich написа
    ааааа ето една съвсем безплатна колекция от всякакви архивни документи

    http://www.yale.edu/lawweb/avalon/20th.htm
    Imperial много благодаря - страшни работи има!

    Comment


      #92
      Imperial Friedrich написа
      дам, тая за немската артилерия я имам, яка е, но за съжаления няма статистики за производството на оръдията
      Да няма, ама аз съм си ги намерил в нета, включая цена, необходими материали и човекочаса труд

      Comment


        #93
        и аз
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #94
          отивам аз до магазина за една лимонада дет се вика и по пътя разбира се се отбивам до близката книжарница (всъщност с автобусче става цялата работа и понеже е на един час трябва да убивам време...) и що да видя - мемоарите на Шпеер пуснати с някакво смешно етикетче за $8, намаление някакво

          но успях да се преборя с материализма и се задоволих само с това, иначе имаше разни интересни работи
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #95
            Imperial Friedrich написа
            отивам аз до магазина за една лимонада дет се вика и по пътя разбира се се отбивам до близката книжарница (всъщност с автобусче става цялата работа и понеже е на един час трябва да убивам време...) и що да видя - мемоарите на Шпеер пуснати с някакво смешно етикетче за $8, намаление някакво

            но успях да се преборя с материализма и се задоволих само с това, иначе имаше разни интересни работи
            А честито.Кога шъ черпиш?
            Аз нямам нищо ново, но май тези дни ще се занимая с купуване на книжчици-май ми е време
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #96
              недей лъжи, утре е 15ти, знам аз
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #97
                Чи то не пречи бре .Тъкмо ще си имам дружинка
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #98
                  абе, да сте виждали една такава интересна книжка

                  българска е, казва се 22.06.1941 - Другата версия на некой си Лазаров. Доста ми хареса. Разглежда лъжите в официалната съветска версия за началния период на войната и изглежда доста интересно на фона на същата по въпроса на български. Не ревизионистична съвсем в линия с нашта, така да се каже, официална позиция

                  ако некой би бил така добъе да кирилизира, цена нема да има



                  е сега си заслужих потупване по рамото. Правописът и простотията са запазени - Sir Gray
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #99
                    Днес жената ми купи една книжка

                    "Блольшая Европеская Война 1812-1815"
                    Вътре има данни за състава и командването на армиите на Русия, Франция, Германия, Англия през периода 1812-1815. Като я видях тази книга направо "паднах". Цифри, цифри и само цифри.От това имах нужда за моите книжки дето ги пиша в момента
                    Да ми е жива и здрава булката!
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      как така бе? по своя инициатива ли?? от руската книжарничка ли?

                      трябва да ми поразкажеш как и харесва там

                      а аз от пловдив си взех две чудесни монографии, едната история на танковете БТ, другата на малкоизвестните варианти на Т-34, супер книжки

                      а от варна взех освен споменатата по-горе и една доста интересно звучаща, заглавието все го забравям но общо взето е "Българското Средновековно Въоръжение и Снаряжение", много подробно и съвсем ново изследване по въпроса
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Това означава ли, че можем скоро да очакваме интересни доклади по упоменатите теми .

                        Comment


                          Днес с Парабелум бяхме в "малката Одеса" и какъв приятен сюрприз беше лятната разпродажба във всичките книжарници Книжките се разпродаваха за по $5-6. След обиколката следните неща останаха за постоянно в мен:

                          Влияние Морской Силы на Историю 1660-1783, Алфред Тайлер Мэхэн
                          първата част от дневника на Халдер (1940-1941). Втората я бях взел преди месец.
                          В Тяжкую Пору, Николай Попель
                          Сухопутная Армия Германии, Мюллер-Гиллебранд
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Аз пък си взех "Асы Сталина" и "Асы Люфтваффе-Бомбардировочная авиация"
                            Разкош ви казвам
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              Муамар Кадафи "Зелената книга"-www.nbp-info.ru/new/lib/kad_gb/

                              Бенито Мусолини"Доктрината на фашизма" - www.nbp-info.ru/new/lib/mus_df/

                              Сергей Нечаев "Катахизис на революционера" -http://nbp-info.ru/new/lib/nech_kat/

                              Н.В.Устрялов"Германският националсоциализъм"- http://nbp-info.ru/new/lib/ust_gns/

                              Карлос Маригелла"Бразилската герила"- http://nbp-info.ru/new/lib/mar_bg/

                              Comment


                                Нова книжка (освен наполеоновските дето са за училище)



                                :rock: Това е най-важната книга с технически описания на машинката. Ще трябва да търся обаче отделно някаква бойна история, нямам книга специално фокусираща върху бойната му история (имам кратки както и детайлни, но по-скоро за цялото панцервафе книги...)
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X