Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Военен паметник в с. Василево

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Военен паметник в с. Василево

    Здравейте! На 18 съм и бях разговарял с кмета на село Василево, Добричка област, който ми е приятел по повод военен паметник на участниците във войните, които е водила България. Става въпрос само за тези, които са били жители на селото. Паметникът сигурно ще представлява плоча с техните имена, но за разлика от повечето ще включва всички участвали, а не само загиналите. Той иска да ме прати във Велико Търново да ровя в архивите и да намеря имената на всички, понеже знае, че се интересувам от история, по специално военна.
    Проблемът е, че нямам опит с такава дейност... веднъж бях правил списък със загиналите от Добрич през ВСВ, но тогава го бях намерил готов списъка. Исках да попитам дали знаете на какъв принцип за подредени имената в архивите? По родно място.. или по съединение в което са служили.. или на някакъв друг принцип. Мисля да ходя да разговарям с човек от военните гробища, който е събирал имена за други области, но реших да попитам и тук.

    #2
    Виж тези теми:


    и
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #3
      Благодаря за темите Така като гледам тези, които са ги писали им е отнело известно време да търсят роднините си, в моя случай знаеш ли колко време би отнело? Селото мисля че е около 400 души, така че сигурно ще става за най-много 100 човека, като се има предвид, че става въпрос за всички войни

      Comment


        #4
        И аз благодаря за обясненията ,за насоките за търсене и съветите на благородни хора !

        Comment


          #5
          bonebiter написа Виж мнение
          Благодаря за темите Така като гледам тези, които са ги писали им е отнело известно време да търсят роднините си, в моя случай знаеш ли колко време би отнело? Селото мисля че е около 400 души, така че сигурно ще става за най-много 100 човека, като се има предвид, че става въпрос за всички войни
          На този въпрос за съжаление не мога да ти отговоря с точност.
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment

          Working...
          X