Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Гей....Сергей.
    С други думи гледах Бонд, брррррррр.
    Не, честно, филмът не беше прекомерно зле, въпреки че този уж не мина тестовете...пък изведнъж беше във форма...и цели ДВА ПЪТИ лошите усложливо стояха до него с явното желание д аму предадат оръжията си с цел да ги трепне.
    Лошият за човек с разядени кости доста бодро подтичваше...отделно не разбрах какво му е лошото, особенно в сравнение с М.
    Как да е. Също така е много интересно как Бонд падайки на главата си, не си счупи врата, ама бутай той е горей...това в началото от влака.
    Друг интересен момент- айде те може да си мислят че онези Шотландски пущинаци с вид на бунище са красиви а жалките им хълмове са планини...ам аот къде я намериха онази локва дето беше има няма 10 метра широка (с лед който не се пързаля) но за сметк ана това 20 дълбока?
    - като ка когънят изгасна и серГей оцеля в подземиято без кислород?
    - поради какъв лошите отидоха и измряха в къщата, вместо всички да отидат с хеликопетера?...ама нали героите трябва да геройстват.
    -имаше още няколко глупости дето ги забравих вече....
    ина последно място, но най важно в случая- кой ДЕБИЛ го беше превеждал това идея си няма, при това официлане превод на "касов хит" . Това "същество" дето го беше превеждало едва ли и първа година в анг. гимназия е имало. "преводът" на мест азвучеше като гъгълският преводач. На мене на 3 места поне ми се набиха на уши явно простотии. сега даже ще го пробвам д авидя дали и той такива неща ще преведе.

    Comment


      домързя ме, пробвах в най-допотопният речник дето има минсталиран...и е вярно.
      "car" се превежда като "вагон" едва в третото значение на думата, нищо че действието се развива на влак.
      "temper" - е "нрав" едва в третото значение на думата, нищо че се говори за нация, нацията беше темперирана.
      "call" - това вече е интересно, "позвънявам" е чак 6-то значение, тъй че "мама се обажда" е просто от липса на хабер за какво иде реч. "зов, призив" е едва второ значение, а именно за това идеше реч.
      имаше и още подобни дивотии

      Comment


        Gaden Gogi написа Виж мнение
        А някой ще ме светне ли какво общо има тоя Борнс с книгите на Лъдлъм (на младини много си падах по тях) че някак ми се губи...иначе този актьор мие безкрайно антипатичен
        Същото каквото между филма Звездни Рейнджъри и едноименната книга на Роберт Хайнлайн - абсолютно нищо извън заглавието. С разликата че при "рейнджърите" книгата е добра безусловно, а филма е класика по собствен начин. При "Борн" (първата и на мен ми беше една от любимите книги като тинейджър) между книгата и филма има огромна пропаст в атмосферата. В смисъл книгата те засмуква, а филма е посредствено, тъповато и скучновато екшънче, което ако не беше с Мат Деймън нямаше и да мине по кината, а направо на ДВД. Въобще Б-филм.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Вчера гледах "Снежанка и ловецът". Не съм обърнал внимание на ботаническата реалистичност (не знам що за нагласа трябва да има човек, за да търси реалистичност в екранизация на приказка за деца; това е все едно да отидеш в публичен дом и да се оплакваш, че няма wi-fi в стаите), но филмът ме отегчи просто като разказ - нямаше съспенс, нямаше "вълшебни" моменти (като сравнение се сещам за едновремешните "Уилоу" или "Лабиринт"). А може и просто вече да не съм в подходящата възраст.
          При "Лабиринт" очевидно е от възраста. Аз наскоро се опитах да го изгледам отново и не успях. "Уилоу" е друга бира - гледам го по веднъж всяка година и всеки път ми харесва. Даже си го имам на телефона за тежки моменти. Просто филми като "Уилоу" явно е трудно да се направят. Трябва някакво съчетание от таланти и късмет, които е трудно да се постигнат дори от Холвуд.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            На Скайфол някакъв през три места от мен захърка, целия ред не може да го събуди Но филма не беше чак толкова зле. 4-5 дървени момента, останалото горе-долу се преглъщаше.

            Comment


              Гоги, чак ти се чудя - ти какво очакваш от тази серия? Нима в който и да е от филмите от поредицата (независимо от множество различни режисьори, сценаристи и актьори) има какъвто и да е реализъм, дори на "нормалното" ниво? Аз не съм наблюдавал подобно нещо, силно се съмнявам, че с последният актьор в серията (не съм гледал вариантите с него) ще е по-различно. Това по определение си е булевардно-сензационно нереалистично псевдошпионско екшънче, т.е. реализмът му е на комиксно ниво поначало (предполагам и като текст). Та мисълта ми е, че ако тръгнеш да ги критикуваш на това ниво (оставям критиките към превода - те са ясни и са общ проблем при нас), то проблемът е в целия жанр, а не толкова в конкретния представител . Мисля че и друг път сме говорили по този въпрос - за да има някакъв шанс да ти хареса подобно нещо трябва да оставиш всякакви реалистични очаквания още преди да влезеш в киното (т.е. напълно да подтиснеш недоверието си, за го настроиш на най-широката степен на приемане, така да се каже). Друг въпрос е ако е просто скучно като зрелище - това си е проблем, щото друго освен зрелище няма как да се получи. Впрочем, едни поглед към актьорския състав предполага, че поне някои трябва да са си свършили работата добре (да речем, главния злодей поне където съм го гледал, създава много убедителни и добри образи).

              Амазоне - не знам, на мен "Лабиринт" все още ми допадна, когато го гледах с дъщеря ми преди няколко години. Не знам, може би е въпрос на стари спомени (има си книги и филми, които съм харесал още на доста невръстна възраст и всеки път щом ги гледам пак, сякаш ги гледам със същите очи, т.е. връщам се към старото преживяване; предполагам, че е доста индивидуално с тези неща; проблемът е, че новите неща, естествено, трудно мога да ги погледна със същия поглед ; е, някъде просто става въпрос за много по-лошо качество, разбира се).

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Гоги, чак ти се чудя - ти какво очакваш от тази серия? .
                То от серията точно това се очаква, въпреки че да повториш в едибн филм два пъти един и съща съмнителен момент е малко прекалено, това с услужливите лошковци.

                Най-много ем издразни превода, все пак си мисля че е недопустимо за филм с такива претенции да наемат такива некадърници, това все пак не е Босфор ТВ (известна още като БТВ) къде ми разправят как отговорни за стрелба в сащианско градче са някакви "кавказци" или пък как видна личност е получила "сърдечен арест".
                Чудя се даже дали да не метна един мейл на разпростанителя.

                Comment




                  Искам публично да заплюя Люк Бесон и Лийм Нийсън. Какво стана с едновремешните "Никита", "Леон", "Списъкът на Шиндлер", "Роб Рой"? Не мога да повярвам, че тези хора са паднали до такива низини, единият да създава, а другият да се снима, в такива безсрамно недоклатени бози. Именно "недоклатени", просто си личи от километри как ги мързи да гледат и искат само да осребрят поредния чек.
                  Тук не става дума за първия филм, който беше достатъчно лош. Продължението взема този лош филм и го прави просто отвратителен. Ще изброя накратко защо:

                  Лиъм в някакъв пенсиониран шпионин/държавен агент/командос (не става много ясно), на видима възраст към 55, но трепе лошите като мухи. В първия филм семейството отива на почивка в Париж, където дъщерята е отвлечена от албанци, Лиъм разбира се я спасява и избива лошите. Следва продължението - семейството отива на почивка в Истанбул, където роднините албанци им готвят класическа вендета, отвличат ги и всичко се повтаря. Някак си може да се направи трилър, но не и при тази безумно мързелива работа - имаше екшъни от 80-те, които бяха по-реалистични:
                  - Лиъм мъкнеше със себе си цял куфар с пистолети, ножове, гранати(!) и друго оборудване, задължително за семейната ваканция на един пенсиониран шпионин. Как го е качил в самолета, не става ясно.
                  - Дъщерята на Лиъм във филма е на 18, а я играя актриса на 30 години. ВТФ, кастинг?
                  - Дъщерята на Лиъм не можеше да вземе шофьорска книжка в Щатите с автоматик (малко събърбан драма и фадър-дотър бондинг в началото), но в Истанбул се качи на едно такси с ръчка и под вражески обстрел и по тесните непознати улици извърши чудеса от храброст, дето щяха да засрамят Транспортера.
                  - Албано-турската граница (да, според филма има такава) беше представена като някаква гранична бариера между следреволюционна Либия и Чад. Само дето не бяха сложили камили на заден фон.
                  - Албанците се поздравяваха един друг със "салам алейкум", което е на арабски. Отново, ВТФ???
                  - В хода на спасителната операция, дъщерята на Лиъм хвърляше ръчни гранати из Истанбул, а Лиъм се опитваше да определи местонахождението си от едно мазе според звука (не, наистина!). В процеса беше взривена поне една кола на покрив-паркинг. Seems legit.
                  - Бегълците намериха убежище в американското посолство в Истабул (което не съществува, в Анкара е), като просто нахлуха с откраднатото такси през барикадите и десетина маринки с картечници не успяха да ги спрат. Язък за предохранителните мерки, трябва да ги затегнат. И преди закономерно да ги направят на решето, Лиъм звънна на свой приятел в Щатите и го инструктира "да кажеш че на тия от посолството в Истанбул че сме от добрите". 5/5 stars.
                  - Главния лош албанец го играе един иначе добър хърватски актьор - Rade Serbedzija - но това бледнее пред останалите достойнства на филма. Нерде Хърватия, нерде Албания - все Балкани.
                  - Истанбулската полиция във филма караше някакви безобразни брички, приличащи на Лада, които в реалността се оказа, че не се използват вече над 10 години. Полицейските коли в Истанбул са Фиат, забелязах го, защото бях там преди по-малко от месец. Въобще Фиат е на голяма почит в Турция. Та защо по дяволите, им е притрябвало да изравят отнякъде тези брички, за да изобразят турската полиция с по-стари коли, отколкото в действителност ползва? Въобще този целенасочен downgrade на Турция във филма ми показва едно мързеливо, долно и гнусно стереотипизиране, с което Люк Бесон окончателно се отказва от каквито и да е претенции за качествено кино.
                  - Това са само част от нещата, които се набиват веднага на очи и са изброени във форумите на IMDB. Отзивите за филма са отвратителни, между другото. Аз не претендирам за ултра-реализъм, за мен е напълно ок мъж на средна възраст да избие с голи ръце дузина лоши на половината по-млади и т.н. - не е сефте в киното. Но такива откровени идиотщини като номера с гранатите са просто обидни за зрителя.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Подкрепям напълно горното мнение!
                    Първата част неможах да я догледам, а аз рядко оставям недовършени филми.За да не се цепя от колектива отидох с приятели на втората част и отново останах супер разочарован.
                    Недоглеждането когато става въпрос за автомобилите във филмите страшно ме дразни и тук Бесон е останал верен на принципите си, запазвайки традицията от Такси и Транспортер поредиците.


                    П.С. Днес гледах The Possession и като фен на темата и филмите по нея останах разочарован.Очаквах напрежение и качествена история, но се оказа, че са заложили на евтино зрелище със сцени от типа на - "изненадващи" изскачания от тъмния ъгъл на стаята.Този тип филми не си пасват с такива сцени.
                    Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                    Comment


                      В първия филм семейството отива на почивка в Париж, където дъщерята е отвлечена от албанци, Лиъм разбира се я спасява и избива лошите. Следва продължението - семейството отива на почивка в Истанбул, където роднините албанци им готвят класическа вендета, отвличат ги и всичко се повтаря. Някак си може да се направи трилър, но не и при тази безумно мързелива работа - имаше екшъни от 80-те, които бяха по-реалистични:
                      - Лиъм мъкнеше със себе си цял куфар с пистолети, ножове, гранати(!) и друго оборудване, задължително за семейната ваканция на един пенсиониран шпионин. Как го е качил в самолета, не става ясно.
                      Само малки уточнения - в първия филм дъщерята беше БЕЗ семейството си в Париж, във втория Лиъм беше на работа като охранител на некъв в Истанбул (оттам и арсенала в куфар).

                      Иначе - и двата филма са уникално тъпи, но не виждам с какво са по-лоши от, да речем пълното безумие, наречено Умирай трудно 4...

                      Comment


                        Динайн, страхотен анализ, посмях се. А иначе първата част МНОГО ми допадна, заради неразводнената бруталност. Втората след като Динайн я отстреля с черешовото топче, вероятно няма да я гледам.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Разликата между Джон Маклейн и недоразумения като тази поредица е само една - Маклейн не се взема насериозно още от Накатоми Плаза. Към четвъртия филм легендата отдавна е засенчила първообраза, това е зрелищен игрален комикс и всички са наясно - и зрителите, и създателите. Затова и филмите на Лоренцо Ламас или Стивън Сегал са нелепи - защото се вземат насериозно... Между другото, тази година ще излиза и Умирай трудно 5.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            Между другото, тази година ще излиза и Умирай трудно 5.
                            Гледах го преди няколко часа...и ми беше много трудно...ама много. Мъка и простота. Силно съм разочарован, а предните 4 силмо ме кефят.
                            А почна добре, и рекламата беше хубава.....обаче почна д анамирисва още в шпионският офис който когато беше атакуван изведнъж под ръка на Ъйлис се оказа картечница!!!!! на бюрото си стоеше!!!!
                            коментирам само най-фрапиращите глупости, това как с 2-3 тонен мутромобил изблъска 5-10 тонен камион си е в рамките на нормалното. бла бла бозица....и стрелбата на хеликопетера...той толкова снаряди не носи, пък и имаше нурсове ако толкова ги напъваше...ама скачането от ТОЛКОВА високо беше леко изсилено...там се забелязва и нещо смущаващо, рашките които си шпрехят на рашъснкии по принцип, почват помежду си да почват да говорят на английски...подминах го.
                            Кражбата на чеченската кола (тоя сериозно ли се надяваше с чекийка да я крадне?) добре, оръжие в багажника, пак добре...ама ТОЛКОВА оръжия, ч еи тактическа жилетка с гранати????
                            Москава-Припят, 990 километра, поносима дистанция, може и да не се наложи да зареждат...обаче как минаха границата с крадената кола и всичкото джепане?
                            Припят:

                            не видях подобна постройка. как да е бял кахър...и тука паднах като изръсих акак "радиацията се е трупала с години" влизайки в трезора....в този момент вече е обезпокоително как рашките масово си приказват на английски, при положение че в началото са ползвали руски...и дори им амоменти в които единият говори на руски другият му отговаря на английски...да се върнем към натрупанат арадиация...която е неутрализирана с магически разствор...за д амогат новодошлите добри да действат свободно....че щеше да е прекалено в чеченският майбах да има и противорадиационен костюм.
                            В този момент почва покъртителната тъпотия, оказва се че реакторното гориво (правилно разпознато като уран 235) става за бомби....после то се съхрянва в бронирани контейнери към един кубик единият...които обаче лесно се вдигат от двама човека...а да това дето показаха може да мине за начина за съхраняване на плутоний.
                            Тук аида момента с времето, двамата главни лошковци действат в средат ана 80-те, скарват се, грумват АЕЦ-а за прикритие,единият влиза в затвора, лежи 5 години и сме в 2012013.
                            бум-бам, стандартен екшън...рашко с татуировка СССР...и о чудо, Ми-26 сконтейнер с ГШ-30 кичнат в средата ан нищото...после пак стандартни глупости, падане от високо, лошит еумират, добрите дори не куцат достатъчни...представен е новият Джон Маклен, очаквайте продължение.
                            Накратко филмът няма нищо от това което направи предните 4 "култови" освен Уйлис. ама то не стига. Кой знае защо гледайки филма все се сещах за Сталоуновите изцепки наскоро...
                            Толкова о тмен, криво ми е е и отивам да карам танкчета.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Гоги, понякога се чудя какво очакваш от тези екшънчета и защо ги гледаш..
                              аз говоря за фрапиращи простотии, не за екшън сцените

                              Comment


                                Нийсън е разочароващ напоследък . Последният му нормален , бих казал дори - добър филм , беше една мелодрама / в положителния смисъл/ с Антонио Бандерас ... От там насетне - бози като "А отборът" ...

                                Comment

                                Working...
                                X