Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И аз ще го гледам при всички случаи, имам предвид 5, не 4. Четвъртият филм излезе преди 2-3 години.
    Иначе, Умирай трудно 1&2 си имаха незабравима атмосфера, донякъде и 3. Вече не правят филми, където лошите са немци, а и съм сигурен че първият филм е така, само защото в книгата е така. Иначе в духа на времето би било да направят терористите руснаци. Както и да е, ще ми се да видя Джон Маклейн да трепе арабски терористи. Както Накатоми Плаза, само че завзета от джихадисти с взривни пояси вместо Ханс Грубер Точно Русия може да предостави достатъчно реален бекграунд за такъв сценарий. Не до болка клишираното преследване на някоя изгубена ядрена бойна глава.

    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Нийсън е разочароващ напоследък
      Не знам, на мен доста ми допада как играе. Да, играе в слаби филми, но това няма значение (като цяло, дори и там играе добре), в това отношение вероятно следва максимата на Майкъл Кейн: "First of all, I choose the great roles, and if none of these come, I choose the mediocre ones, and if they don't come, I choose the ones that pay the rent.".

      Comment


        Todor Pavlov написа Виж мнение
        Нийсън е разочароващ напоследък . Последният му нормален , бих казал дори - добър филм , беше една мелодрама / в положителния смисъл/ с Антонио Бандерас ... От там насетне - бози като "А отборът" ...
        Намери си да го гледаш в The Grey!
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          albireo написа Виж мнение
          Инае Умирай Трудно 4 ще го гледам и не ме интересува, че вероятно ще се окаже боза. Човек не гледа Маклейн заради някакви качества на филми, а заради франчайза, легендата от миналото и т.н. Точно както сталоуновите изцепки, които бяха великолепни.
          УТ 4 беше хубав, гледай го, УТ 5 е боза и аз се ядосвам точно защото няма нищо общо с предните 4.

          Comment


            Gaden Gogi написа Виж мнение
            УТ 4 беше хубав, гледай го, УТ 5 е боза и аз се ядосвам точно защото няма нищо общо с предните 4.
            Опа, объркал съм се - имах предвид последния филм от франчайза. Т.е. УТ 5. Боза или не, този филм ще се гледа с огромен кеф .
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              pnp5q написа Виж мнение
              Намери си да го гледаш в The Grey!

              Много , много признателен съм !


              ПП
              Тогава ,пък леко изместваме огъня на критиката към импресариото му , дето го е набутвал в евтинджоси ...

              Comment


                Преместих целия разговор за филмите за Холокоста в самостоятелна тема.

                Comment


                  "Пълен ташак"/"Move 43", рядка тъпотия...за да не ми се чудят какво съм очаквал няма да навлизам в подробности...само епизода с Холи Бери до някъде ставаше...и този с Батман.

                  Comment




                    Отвратително безидейна бутафория. Копи-пейст на копи-пейста.



                    Помните ли оригинала с Жорж Ганчев? Дори да имаше някаква, макар и илюзорна вероятност за такъв сценарий в контекста на Студената война, в днешно време е просто дебилно, не е смешно дори. В оригинала имаше и някаква трансформация на младежите в партизани. Тук станаха командоси буквално за една нощ. Само един въпрос - защо по-дяволите КНДР, а не Китай?



                    И накрая, за съжаление, това. Както се очакваше, най-слабият филм от поредицата. А Джон Маклейн син няма. И архи-злодей няма. Просто купчина безлики статисти. Сценарий също няма, абе май само един пей чек има.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment




                      Шедьовър с обратен знак. Най-лошият филм който някога съм гледал, а аз съм гледал "Хидрата-2" на пиратска видеокасета със симулантен превод и изпиратствана в киносалон с ефтина камера от болен от паркинсон оператор. Едни три часа които по-добре да бях прекарал в пиене.

                      Не знам откъде да започна, но мисля да използвам филма като лакмус за разпознаване на умствено ощетени сноби.
                      Само ще попитам "Хареса ли ти Облачният Атлас?" и ще наблюдавам с извратен интерес как детето на природата ми развива идеята на филма. Идея която стана ясна след първите 10 минути и беше рециклирана(да, "рециклирана" а не "развивана") до втръсване през следващите три часа.
                      Идея която дори не е нова, а идва от една много приятна фантастична книга, където обаче не беше толкова куцо представена като в този запъртък.
                      Холи Бери не вярвах че може да играе лошо, но за целите на тази свинщина го е постигнала.
                      Том Ханкс играе Том Ханкс.
                      Режисьора е решил че е супер куул да дупчиш главичките на неприлично красиви азиатски клонинги с хитроумна машинка и е създал филм около фетиша си. Филм е силно казано, защото нещото повече прилича на поредица от рекламни блокове, рекламиращи един и същи продукт. А продукта е прословутата "идея на филма". Смех! Или по-скоро плач, щото както казах си загубих 3 часа а имах по-полезни неща да върша!
                      Ефектите са на ниво компютърна игра от средата на 90-те. Не че има значение. Филма би бил точно толкова тъп и с прекрасни специални ефекти, но детинските ефекти очарователно добавят към инфантилността на лентата. Поне да бяха крали от "Блейд Рънър" или "Джони Мнемоник". И там ефектите не струват, но са няколко нива над тази боза, нищо че са по две десетилетия по-стари филми.
                      Музиката беше супер, щото общо-взето я нямаше.
                      Дори надписите на края на филма бяха грозни! Не, сериозно! Вървяха в няколко колони, че да те заболят очите да се взираш кои са некадърниците създали този скъпоценен камък.

                      Изгледах филма до края от чиста злоба.

                      П.П: Забравих да спомена кинематографията. Отвратителна е. Камерата е винаги под, над, или встрани от събитията, което дразни неимоверно. Дори пейзажите в края на филма беше оплескал оператора.
                      Шедьовър на лошото кино. Би трябвало да е флагман на тази тема, защото я дефинира.
                      Сега записвам на телефизора Форест Гъмп и ще го гледам за да си оправя вкуса и да реабилитирам Том Ханкс в личната си класация.
                      Last edited by Amazon; 16-06-2013, 01:49.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        И на мен не ми допадна особено (не съм чел книгата, някой ми обясняваше, че била добра, та не знам дали вината не е в някаква степен на текста), но чак най-лошият филм, който съм гледал - далеч е (гледал съм много лоши филми). Просто е доста банален, посланията му - също. Като кино е доста неравен (предполагам, казва си думата това, че има два режисьорски екипа). Просто не беше особено интересен за гледане, а цялата работа с накъсването не допринасяше с нищо особено (докато идеята едни и същи актьори да се превъплъщават в ролите и в шестте части - без значение на раса и прочее, - не стоеше добре).

                        Comment


                          Аз гледах филма с големи очаквания и това сигурно е повлияло на крайната оценка. Прав си че "Най-лошият филм който някога съм гледал" е пресилено от моя страна, но определено не препоръчвам филма на никой. Дори за гледане с превъртане (то и при формата на филма, подобно гледане е безмислено).
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon, мерси, спасяваш ме от три часа мъка Че разни дами ми го хвалиха с въздишки, ама ти сега като ми го препея, както Гарабед - "Аида", ми охлади ентусиазма. Към филма, де
                            Луд на шарено се радва - цивилен блог

                            Comment


                              gregorianus написа Виж мнение
                              Amazon, мерси, спасяваш ме от три часа мъка Че разни дами ми го хвалиха с въздишки, ама ти сега като ми го препея, както Гарабед - "Аида", ми охлади ентусиазма. Към филма, де
                              Не го слушай Amazon-a. Гледай смело!
                              Филмът е слаб, само ако го сравняваш с книгата.
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                1951 написа Виж мнение
                                Не го слушай Amazon-a. Гледай смело!
                                Филмът е слаб, само ако го сравняваш с книгата.
                                Диалога, забравих да спомена диалога. Ама то от толкова достойнства на филма с кое да започнеш. Диалога прилича на подбрани извадки от съкратеният българо-немски туристически рзговорник. Дълбочината на репликите е като от филм с Арнолд Шварценегер, но без очарователният акцент на австриеца.
                                Ако бях гледал филма дублиран на ескимоски и със китайски субтитри нищо нямаше да загубя.
                                Но ние знаем че братята са си майстори на филмовият диалог. Само да си припомним някой постижения от Матрицата:

                                Тринити: "Преди една година ти казах че те обичам. Знаеш ли какво се промени от тогава?"
                                Нео: "Не!"
                                Тринити: "Нищо!"

                                итетака
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X