Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Вторият живот на Фелдмаршал Паулус" от Александер Бланк

    Comment


      Kaiser написа
      Най-дразнещето е, как този нагъл тип си е турил Рембо над легълцето :grrr: (това до Рембо ако е Кафка се гърмя) Просто го поствам като доказателство, че не сме сами, във Вселената някои още четат (така е, тоя тип ни гони, пък и е по-млад...)
      Явно сме за пенсия, а? :sm113: Пък и последните 4-5 години литературата при мен е 4:1 в полза на специалната :1087: :1087: :1087: Ама да не се надува тоя младок. Има още много да чете .....
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        Вярно, остаряваме (сега тактично премълчавам, че съм по-млад ). И аз понякога трудно намирам време покрай "учебните" книги, и по-скоро купувам...

        П.С. Сега открих този сайт на е-книжарница, много е забавен

        П.С.С. Поразрових google и открих, че момчето с Рембо, г-н Стефан Иванов, наистина е млад писател, с безброй публикации. Успех на новата вълна на българската литература...

        Като: http://homily.cult.bg/siv/?t=1 Не ми е много присъщ стила на автора, аз съм старомоден човек, Док може по-адекватно да коментира тия модерни писания... Че и е публикувал в единственото списание, което се старая да следя, в "Алтера".
        Last edited by Kaiser; 22-02-2007, 00:17. Причина: добавки

        Comment



          попаднах на това в нета. не го бях виждал преди.

          Comment


            Kaiser написа
            Простено да ни е.

            Това е разговор на двама любители на литературата в тема за четенето. Няма офтопици. Четенето на живота не е нещо напразно.

            Калининград ми е безразличен. Както историята на пруския Кьонигсберг, с едно малко велико изключение. Кант. Това прави за мен града и името образ на съзнателното затваряне в едно 'Аз' пространство.

            И си мислиш, че това създание няма да те отведе до меланхолия и скептицизъм? (долавях аз някакъв трепет ...)

            Д-р Иванова, като гледам не търси повости за гордост, а за размисъл. Тези понятия за величие ги размахват разни други...

            P.S. понякога имам странен хумор, нищо лично... махам Амстердам, щом младите се земат, шегите са неуместни, извинявам се
            A напротив интелигентните шеги винаги са съвсем уместни . Помагат да се погледнат нещата малко по от страни.
            До момента въпросното създание ме е водило единствено до неща намиращи се на коренно противоположния полюс на скептицизма и меланхолията. Общо взето (за мене) въпросното създание си е живо олицетворения на всички удоволствия на тоя свят. Лошото е, че както казах по-горе не си досвърших работата и много искам да я досвърша, а съм и малко в дълг(в духовен смисъл) пред въпросната личност. Та искам да си върна и дълга
            Общо взето цялата работа малко понамязва на шекспирово произведение, трудно е само да се определи какво - трагедия или комедия.
            Май за момента преобладава комедийния елемент(в шекспиров смисъл )
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              бях в кино люмиер. имаше среща с вим вендерс, който се оказа ужасно интересен човек. аз не възприемам много от идеите му. някои филми откровено не харесвам и съм го писал тук някъде, но има много неща, заради които си заслужаваше да бъда там. беше хубаво. мислех, че ще отида за автограф и ще умра от скука. радвам се, че съм грешил. автографът се оказа най-малкото от всичко, което получих от вв.

              Comment


                Ех, почнах да чета и то няколко наведнъж, "исторически" книги. В кавички закото някои са за историята , адругите са самата история:

                Вергилий "Енеида, Боколики, Григорики"
                Цицерон - писма и защитни речи
                История на древен Рим - от един германец (имена не помня) - много накратно и с картинки - но увлекателно преподнесено.
                Римската империя - от полски автор - подробно и увлекателно описано (от Август до края на Западната империя)
                Скандалния живот на римските императори - широкоизвестни исторически факти, поднесени по забавен начин.
                Петър Първи - биографията на Петър ² от Анри Троая
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  Както винаги се случва в тези случаи, днес ми бе безумно натоварен ден. Мислех да посетя Люмиер, не се получи и явно съм изпуснал много. Жалко, а най-гадното е че гледах срещата на "журналисти" с него. Е мама му стара бяха сложили Койна за окраса, подариха му някаква отвратителна картина, която той не намери сили да съдере пред камерите. Най-тъпото е че зададоха възможно най-баналните въпроси, които може да роди въображението на елита ни. Май само Георги Тенев пита нещо смислено. Водещата беше отвратителна. На всичкото отгоре го накараха да се подпише върху обектива на камерата.
                  Абе какво развалям настроението на хората, който е видял и сам знае, който не е, е спечелил и по добре да си остане в блаженно незнание.
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    крилов, буколики
                    троая почина днес.

                    ханс, днес на вендерс някакъв идиот му подари немски телевизор на 80 години и две стари немски книги по думите на ст. китанов. това беше накрая и по-тъпо нещо не бях виждал. само се надявах да не са му подарили майн кампф. вендерс взе първата книга, отвори я и не взе втората. може би си е казал - да се надяваме да е по-добра от тази.

                    знам, че срещата с журналисти е била ужасно зле. снощи по канал1 също беше много слабо. днес беше хубаво с изключение на края, когато заедно с изненадата въпрос зададе и един дъновист. тоя старец ме скъса от смях и неудобство едновременно с дрънканиците си. някакъв отвратителен проскубан глупак. искаше вендерс да прави филм за паневритмиите им... вендерс каза, че ще говорят след срещата и се надявам да е успял да се измъкне. знам само че старецът наистина го търсеше и се озърташе.
                    водещата беше тъпа кучка снощи. преводът в ефир също.

                    днес на хората им даваха слушалки та за щастие не ми се наложи да слушам насилствено превод. но той разказваше много интересни неща за гадостите на холивуд, за правенето на някои от филмите си и за творческия процес /той ме интересува повече от всичко друго/

                    Comment


                      жалко - харесвах му книгите.
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        те са еднакви.
                        имам предвид еднакво слаби.
                        лично мнение Ofc

                        Comment


                          An Enquiry Concerning Political Justice - William Godwin
                          -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                          Comment


                            Зачетох се в това:

                            Краят на американската ера
                            Автор: Чарлс Купчан и преди някой да се е подвел по заглавието и името, човека е професор по международни отношения в университета "Джорджтаун" и е бил член на Съвета за национална сигурност през първия мандат на президента Клинтън.

                            Книжката е нелоша, има някои интересни идеи, но все още съм в началото. В историческата си част е наивна и показва главно слабата запознатост на автора с историята на света извън САЩ, но поне има интересни тълкувания и идеи, от които може да станат нелоши дискусии.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Днес прочетох "Великият Инквизитор," главата от "Братя Карамазови" на Достоевски.

                              Може би най-силното писане, което съм чел. Изключително.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                В момента чета автобиографията на Антъни Кийдис(вокалиста на Ред Хот Чили Пепърс). Мн ме кефи

                                Comment

                                Working...
                                X