Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Да разориш Лас Вегас" - Бен Мезрич

    Comment


      @aiwara Малко ме съмнява. При все, че Метро 2033 е от 2007 година едва тази година излезе на българския пазар. Или пак ще се туткат години, или са видяли, че книгата се купува бързо и заради това ще я пуснат още другата седмица. Имам Метро 2033, но 15 лева не бих дал отново(като при това не е с твърди корици, а мастилонто на някой страци е размазано). Дръпнал съм я от интернет(за 2034 говоря, на руски) и ще я чета когато имам време.
      Книгата наистина си заслужава и както пише на гърба на българския вариант-Тази книга се чете на един дъх, а след това не може да се забрави. Мисля, че скоро друга фантастика не би ме грабнала така както Метрото.
      ПП)Да видях, че вече е пусната. Аз ще се помъча над руската онлайн версия, но ми се струва, че освен нея рано или късно ще пуснат и българската онлайн версия, както направиха с 2033 например. Приятно четене не зависимо по какъв начин . А последно- Метро 2034 е последната книга от поредицата, нали? Оставям настрана Вселена Метро, чийто книги са на други автори, дали това е последната част от Метро на Глуховски?
      Last edited by ssbg; 10-04-2010, 21:49.

      Comment


        @ssbg, даже вече се продава, аз си я поръчах от тук:

        Comment


          ''Доброжелателните'' на Лител - чудовищен роман за айнзацгрупите, в 800 стр. Тук има ужас, зрелищност, главозамайващ упадък...
          Лител е хипнотизиращ, особено с тези дълги думи - SS оберщурмбанфюрер, оберстлойтнант..., с тежките военни машини, газещи кал, с понтонните си мостове, с мрачните градове и разстрелите...

          Comment


            В момента съм на вълна Стивън Кинг и чета поредицата за Тъмната Кула и от време на време прелиствам и някое списание Военноисторически сборник.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              Започвам Русия на Путин с автор Анна Политковская. Малко съм скептично настроен, но ще видим.

              Comment


                "Мостът на Дрина"- Иво Андрич. Трудно се намира, но я препоръчвам горещо. Заслужава си Нобеловата награда, а снимката на Балканите е много точна и живописна.
                Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                Гюстав Льо Бон

                Comment


                  Препоръчайте майсторски написани книги с военна тематика, извън задължителните Хемингуей, Ремарк, Хелър...

                  Comment


                    свърших "Железният светилник" -страхотна книга!

                    лятото мисля и другите три от тетралогията да прочета


                    Comment


                      Тези дни прочетох втория роман на Павел Астахов - "Кметът". Напълно оправда очакванията ми за едно интересно четиво, почерпено сякаш от кухната на реалността, като читателят просто престава да гледа на сюжета като на художествена измислица. Точно както беше с предишната книга - "Рейдър".
                      А с поредната книга "Шпионин" ми се струва, че Астхав започва да върви съвсем по тънкото на леда. Но преди да съм я прочел, не бех могъл с нищо да подкрепям това мое предположение.
                      Truth will save the world

                      Comment


                        2-ри май 1945 - руската армия влиза в Берлин...

                        Последният брой на L'europeo e посветен на Втората световна война - планове, машинации; големите имена са тук. Могат да се видят уникални снимки на фелдмаршал Ромел, генерал Майдъл, предаващият се Паулус, министър Гьобелс... Изключително преживяване, някои непознати за мен нови датайли.
                        Last edited by Одет; 02-05-2010, 13:16. Причина: дублиране на поста

                        Comment


                          2-ри май 1945 - руската армия влиза в Берлин...

                          Последният брой на L'europeo e посветен на Втората световна война - планове, машинации; големите имена са тук. Могат да се видят уникални снимки на фелдмаршал Ромел, генерал Майдл, предаващият се Паулус, министър Гьобелс... Изключително преживяване, някои непознати за мен нови датайли.

                          Comment


                            Препоръчайте майсторски написани книги с военна тематика, извън задължителните Хемингуей, Ремарк, Хелър
                            Търси си нашите автори -издавали в края на 20-тте,през 30-тте и началото на 40-тте ....има просто описателни книжки ,има и дневници...важното е че са Наши и доста добре описват обстановката на Фронтовете.....


                            Аз в момента си чета няколко неща,защото когато се задържа за повече време върху една книжка и включвам на автопилот,което ме лишава от това което най-много ценя в четенето--Разсъждението по време на четене...

                            иначе до леглото ми има към 70-80 книги които са извадени от библиотеката и си чакат реда..
                            а конкретно в момента:"Книга за Българите" на Антон Страшимиров,Материали за историята на Бълг Артилерия,няколко устава съм подкарал за Полската артилерия от 1905,за Атака и отбрана на Крепости от 1910,няколко броя на Военен Журнал си прелиствам,снощи се зачетох в бунтът в 28ПП на Халачев(доста е едностранна апропо),чака ме и нещо любопитно--Прокламация на Фюрера към германския народ и нота на герм.Външ.министерство към съветското правителство с приложения(Всички документи от тази връздебелшка брошурка са от Априлий 1941-во лето ,та до 21-ви Юний того же года,а снощи с целия си акъл извадих и "Критически разбор на Герм.Оперативен план" --изд 1933-та за Големата война,автор-Св.Попов...
                            ...някъде съм забутал "Затрупана София" на К Христов,а трябва да я довърша на всяка цена....



                            това е --Книжки има --стига човек да иска да чете!)

                            Comment


                              Thanks, Stug3. Виждам, че четеш специализирана литература, а аз все още съм далече от нея...

                              Comment


                                Приключенията на добрия войник Швейк.

                                тук таме на някой места почнах да притичквам до тоалетната да не се изпушам от смях
                                SNN

                                Comment

                                Working...
                                X