Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Конкретно по темата:
    "История на Прусия" от Мишел Керотре и "Шивачката на очи" от Димитър Шумналиев
    Историята не обединява хората. Историята никого с нищо не задължава. Но без нея всичко се лишава от основи.

    Comment


      и как ти се струва второто?
      любопитен съм да разбера

      Comment


        Разкази - житейски историйки със сюжети от началото на 90-те.

        Цитат: "Бабо, осем пъти продадохме къщата. Време е да се измитаме!"
        или "Бухнаха се в морето като в пюре от ябълки- топло с променящи се ухания, с мързеливи охлюви по бялото дъно."

        Шумналиев - http://www.slovo.bg/showbio.php3?ID=372

        Главен редактор на вестник "Нощен труд" - личи си!!!
        Историята не обединява хората. Историята никого с нищо не задължава. Но без нея всичко се лишава от основи.

        Comment


          delibero написа
          Конкретно по темата:
          "История на Прусия" от Мишел Керотре и "Шивачката на очи" от Димитър Шумналиев
          Какво ще кажеш за първата книга, чудех се в петък дали си заслужава? Все пак е писана от французин.
          "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

          Comment


            Сега стигнах до Бисмарк.
            Иначе до момента съм доволен от подхода на автора да раздели времето на всеки от управлявалите (електор, херцог или крал в последствие) на отделни части, свързани конкретно с икономика, администрация, армия, външна политика, социална сфера, културен живот. Демографските справки са доста подробни и изненадващи поне за мен - примерно % на поляците в Източна Прусия.
            Не знаех, че кралете са предпочитали да говорят на френски.
            По никакъв начин произходът на автора не е оказъл влияние - обективно разглежда нещата, а и историографията, която посочва е от предимно немски автори.

            И един въпрос:
            Ти практикуваш ли правото?
            Last edited by delibero; 17-02-2007, 15:24. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            Историята не обединява хората. Историята никого с нищо не задължава. Но без нея всичко се лишава от основи.

            Comment


              delibero написа
              Сега стигнах до Бисмарк.
              Иначе до момента съм доволен от подхода на автора да раздели времето на всеки от управлявалите (електор, херцог или крал в последствие) на отделни части, свързани конкретно с икономика, администрация, армия, външна политика, социална сфера, културен живот. Демографските справки са доста подробни и изненадващи поне за мен - примерно % на поляците в Източна Прусия.
              Не знаех, че кралете са предпочитали да говорят на френски.
              По никакъв начин произходът на автора не е оказъл влияние - обективно разглежда нещата, а и историографията, която посочва е от предимно немски автори.

              И един въпрос:
              Ти практикуваш ли правото?
              Има една вече опропастена от странични коментари правна тема, трябва ли и тук юристите да се развихрите

              По същество. Книгата е много приятно и полезно историческо изследване, първа подобна монография за история на Прусия представена на български (сега се замислям защо не я цитирах в онази пространна наша дискусия за Прусия, а тръгнах с Пол Кенеди, няма лошо де). И да говорили са си френски (какво вече знаеш немския на Фридрих Велики е бил лош), и да има някакви там подялби на Полша, не че са нещо особено, та и някой и друг поляк ще да е влязъл в Кьониграйха.

              ПС е щом е :1087: съм спокоен

              Comment


                :1087:
                Историята не обединява хората. Историята никого с нищо не задължава. Но без нея всичко се лишава от основи.

                Comment


                  Купих си публикацията на някои интересни документи на някогашната Държавна сигурност и в момента съм по средата. По доста добър начин връщат читателя обратно в миналото - особено докладите за това кой какво казал по адрес на Георги Домитров, "вражески" коментари за погребението му, следенето на духовенството и др.
                  Truth will save the world

                  Comment


                    ndragostinov написа
                    Купих си публикацията на някои интересни документи на някогашната Държавна сигурност и в момента съм по средата. По доста добър начин връщат читателя обратно в миналото - особено докладите за това кой какво казал по адрес на Георги Домитров, "вражески" коментари за погребението му, следенето на духовенството и др.
                    Откъде си взе тази книжка?
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      "Тайните на Третия Райх" на Василий Веденев.......

                      Comment


                        stinks

                        Comment


                          става за четене

                          Comment


                            Пилот написа
                            Откъде си взе тази книжка?
                            От пл. Славейков. Една доста дебела книга с тъмни меки корици. Има публикувани 145 документа и си я взех за 15 лева.
                            Truth will save the world

                            Comment


                              "Изкуството на войната" - сборник по трактати на Сун Дзъ, Лао Дзъ и други "Дзъ" - много се изненадах. Не очаквах че ще я намеря по книжарниците. Нещо уникално е източната философия за войната! В предговора се дава пример - думите на един пълководец, който току що е спечелил битка и блюдолизците искат да му издигнат монумент. Ето какво казва победителя: "...Да бъдеш войн - значи да предотвратиш насилието, да оставиш настрана оръжието, да не загубиш величието си, да установиш в страната мир и да увеличиш благосъстоянието на хората. А сега заради мен телата на войните от двете царства лежат на бойното поле, защото аз използвах насилие. ... Не, по-добре е да издигнем тук олтар..."
                              "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                              Comment


                                Свободен цитат:
                                "Който може да надделява, може да командва 10 души;
                                който има силен глас, може да комадва 100;
                                който има обаяние може да командва 1000;
                                който знае с каква скорост се движат многото хора, може да командва хиляди;
                                но само който чувства Вселената като свой дом може да управлява Поднебесната".

                                Comment

                                Working...
                                X