Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    м-да - проф. Никола Верт

    Comment


      Аз очаквам всеки момент това:
      Crusades Through Arab Eyes

      а чета The Two Sieges of Rhodes, 1480-1522: The Knights of St.John at War, 1480-1522.
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        Сега чета „Монетосеченето на Месамбрия” от Иван Карайотов и „Римски и ранновизантийски селища в България” на проф. Румен Иванов.

        Comment


          Sir Gray написа
          Аз очаквам всеки момент това:
          Crusades Through Arab Eyes
          Това го има (или поне доскоро го имаше) абсолютно достъпно по книжарниците в превод на български.

          Comment


            Мда, Грей да беше казал, щях да ти го дам...
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              Е, здраве да е То ще има други работи дето да взимам назаем от вас
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                "Парфюмът: Историята на един убиец" на Патрик Зюскинд :rock:

                Comment


                  "Латино-йерусалимское королевство" от Жан Ришар
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    История военноморского изкуства том 1 Виталий Доценко
                    Линкор "Бисмарк" - на Барон Мюленхайм Регберт - четвърти алтилерийски офицер на кораба по време на Рейнюбунг
                    Самолетоносачите през Втората световна война - Норман Полар
                    П.В.

                    Comment


                      "Тайните на Третия Райх" започвам утре, след като тази вечер довърша "Гешев суперполицая"

                      Comment


                        lujdnokarak написа
                        "Парфюмът: Историята на един убиец" на Патрик Зюскинд :rock:

                        Задължително първо романа , а после филма...

                        Comment


                          Адам Замойски, Полският път*, един увлекателен и жив поглед върху полската история от IX до XX век, така различен от вече стереотипния позитивизъм. Остане ли ми свободно време ще почна и новата книга на Бегбеде (в съавторство с кардинал ди Фалко, забележете) Аз вярвам. Аз също не. Сякаш напоследък се преоткрива релацията традиционно-клерикалното и онази тъй френска традиция на светска хуманитаристика (примерно познатите ми диалози между Еко и кардинал Мартини).

                          * Замойски, Адам, Полският път. Хилядолетната история на поляците и тяхната култура, Велико Търново, Абагар, 2005.

                          Comment


                            Търсих за една книга, която тук беше посочена преди време, а именно на Стефан Стефанов за ген. Тодор Кантарджиев, но срещам трудности с намирането и. Някой може ли да помогне с идеи, къде да я намеря?

                            Наканил съм се да прочета няколко книги за история на отделни държави, които намирам сега - Русия, Испания, Великобритания и Ирландия. За ирландската история съм доста бос и определено ще ми е интересна.

                            Comment


                              CHK написа
                              Търсих за една книга, която тук беше посочена преди време, а именно на Стефан Стефанов за ген. Тодор Кантарджиев, но срещам трудности с намирането и. Някой може ли да помогне с идеи, къде да я намеря?

                              Наканил съм се да прочета няколко книги за история на отделни държави, които намирам сега - Русия, Испания, Великобритания и Ирландия. За ирландската история съм доста бос и определено ще ми е интересна.

                              За тази книга на Кантарджиев мисля, че е много трудно да се намери, защото проверих всички сайтове за книги, питах и доста хора, но нищо. Питах и доставчици на книги но била изчерпана.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                "12 ступенек на ешафод" В.Кейтель
                                СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                                Comment

                                Working...
                                X