Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "История на Малтийския орден", доста интересно..
    "Щом не щеш мира, на ти секира"

    Comment


      "1984" на Джордж Оруел. Страхотна книга.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Пушки, вируси и стомана.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Dinain, чел съм и трите книги, за които повдигаш въпрос , биографията на сър Уинстън е приятна и увлекателна; Лешан се проявява като добър психоаналитик,с поглед въхру психическите подходи на/към войната почерпани от работата му като военен медик (привсе, трябва да посоча, че за мен книгата притежава една типична за част от американските монографии патечична скованост); а ако подготвяш изпит по история на Балканите (както на мен ми се наложи наскоро) определено ще предпочетеш Йелавич пред, да речем Манчев (по моему)

          Comment


            Не, не подготвям изпит по история на Балканите, но благодаря за коментара
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              1/An outline of American history
              2/ An outline of American Geography
              3/ How to prepare fo the SAT, Barron`s

              THE LABARUM


              sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
              ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
              ,sevogorob eht erew ysmim llA
              .ebargtuo shtar emom eht dnA

              Бе сгладне и честлинните комбурси
              тарляха се и сврецваха във плите;
              съвсем окласни бяха тук щурпите
              и отма равапсатваха прасурси.

              Comment


                Почнах малко по задължение да чета
                Жак Атали Евреите, светът и парите

                Преди някой да си помисли, че чета някаква помия от рода на Ифандиев за заговори и т.н., давам инфо за книгата:
                Световноизвестен финансист и икономист, познат във Франция и като автор на романи, Жак Атали (род. в 1943 г.), израилтянин по произход, посвещава произведението си на икономическата и духовната история на еврейския народ. Избран народ според Светото Писание, народ-паразит според Хитлер, стремящ се към световно господство според любителите на сензационни писания за елитарни заговори - евреите са дали на човешката цивилизация толкова много, че заслужават сравнение с народи, запазили териториалните си държави, като китайския, гръцкия или италианския. Стегнато, занимателно написана, книгата на Атали, построена въз основа на структурата на Тората, или Петокнижието, представлява интерес и за антисемити, и за проционистки настроени, и просто за любознателни читатели. В нея намират място образите на забележителни фигури от евреиските диаспори, сред които Теодор Херцел, чиято съдба може да се сравнява със съдбите на Джузепе Мацини и Георги Раковски. Авторът се опитва искрено да намери път към хармонията между морал, пари и мирно съжителство, като отправя посланието си към народа на Израел и към всички хора на планетата.

                THE LABARUM


                sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                ,sevogorob eht erew ysmim llA
                .ebargtuo shtar emom eht dnA

                Бе сгладне и честлинните комбурси
                тарляха се и сврецваха във плите;
                съвсем окласни бяха тук щурпите
                и отма равапсатваха прасурси.

                Comment


                  Имам я, но седи на рафта от близо година вече. Някой ден ще я прочета и нея. Ако свършиш преди мен, пиши какви са ти впечатленията
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Сталинград
                    на Бивор Антони

                    Comment


                      Ето това - Mr. Kipling's Army
                      Удивително леко и приятно анекдотично написана книжка. Със сигурност британската армия е била мноого, ама мноого особено място
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        привърших Втората световна война на Лидъл Харт, сега чета едновременно История на Съветския съюз от ??? - французин от руски произход, и Българските преходи 1939-2005 на Искра Баева и още една, чието име не помня. Много съм доволен от последните две книжки(които са на брат ми, който студенства история).

                        Много интересно е доста отрицателното отношение на Лидъл Харт към Чърчил.

                        препоръчвам и 1-томната история на Великобритания - от десетина английски автори - всеки - за различен период. прекрасна книжка, но с на места скапан превод.

                        Comment


                          кало написа
                          препоръчвам и 1-томната история на Великобритания - от десетина английски автори - всеки - за различен период. прекрасна книжка, но с на места скапан превод.

                          Една зелена и дебела с твърди корици, под редакцията на Андрей Пантев. За нея ли става въпрос? Щото и аз имам подобно наблюдение за превода.

                          THE LABARUM


                          sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                          ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                          ,sevogorob eht erew ysmim llA
                          .ebargtuo shtar emom eht dnA

                          Бе сгладне и честлинните комбурси
                          тарляха се и сврецваха във плите;
                          съвсем окласни бяха тук щурпите
                          и отма равапсатваха прасурси.

                          Comment


                            именно

                            Comment


                              История на Съветския съюз от ??? - французин от руски произход
                              Да не е Анри Троая?
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                не, нещо като Верд или Верт май... като се прибера вкъщи, ще уточня.

                                Comment

                                Working...
                                X