Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Док Холидей написа
    ми не.
    не можеш да бъдеш толкова готин, сори.
    Нема да пиша такива неща. Нема да пиша такива неща.Нема да пиша такива неща. Нема да пиша такива неща. Нема да пиша такива неща. Нема да пиша такива неща. Нема да пиша такива неща. Нема да пиша такива неща. Нема да пиша такива неща. Нема да пиша такива неща. Наказание от модератор

    Жуков е пич(скиай го къв е ), но книгата му е боклук. Спомняш ли си Selianin? Той много спшолучливо имитираше Жуков. Даже се чудя дали не го е преписвал. Може и да му приписвам нещо, но приликата е поразителна.
    Щеменко просто нямах нерви да го чета. Полза от четенето на тия няма и без да си чел Барт. Аз сигурно за това бях толкова cool(ма не чак толкова tough), щото не съм го чел. И филма не съм гледал. Тук един пич ми каза да не казвам "сори". Не било гот да се извиняваш.

    P.S.
    Щурма ми влиае много зле, со...пардон, точка.

    Щурма наистина влияе зле. модератор
    Last edited by модератор; 07-07-2006, 01:01.
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      модератор :nworthy:
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Наистина Щеменко като го по прегледах по обстойно ми се стори че не е трябвало да си я взимам, ама свърши тя :shrug: За Жуков съм чувал различни работи и хубави и лоши повечето лоши де особено че много се променят спомените му ама като и дойде някой ден реда за четене ще видим.


        Иначе сега като свърших с Factotum почнах да чета "Вълчите глутници на адмирал Дьониц. Немския подводен флот през ВСВ 1939-1945"
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          "Вълчите глутници на адмирал Дьониц. Немския подводен флот през ВСВ 1939-1945"
          И тази ли е от Ч. Чонев?
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            ИДЕАЛНИЯТ ЧИТАТЕЛ

            На банкет по случай получаването на Нобелова награда за литература Исак Башевис Зингер формулира портрета на идеалния си читател или десетте причини, заради които пише за деца:

            1. Децата четат книгите, а не рецензиите. Мнението на критиците не ги интересува.

            2. Те четат не за да решат проблемите с личната си самоидентификация.

            3. И не за да се спасят от чувство за вина, отчужденост или да потиснат стремежите си към бунт.

            4. Те не се интересуват от психология.

            5. И от социология.

            6. Те не се опитват да разберат Джеймс Джойс.

            7. Те продължават да вярват в Бог, семейството, ангелите, дяволите, магьосниците, препинателните знаци и други подобно старомодни неща.

            8. На тях им харесват интересните истории, а не коментарите и бележките.

            9. Ако книгата е скучна, те без притеснения се прозяват.

            10. Те не разчитат, че любимият им писател ще спаси човечеството. Въпреки младостта си те знаят, че това не е по силите му. Подобни илюзии имат само възрастните...

            Comment


              Еми ето това малко книжле в момента:



              Почнах го, докато пътувах вчера във влак, а мисля да го довърша тази вечер преди лягане

              THE LABARUM


              sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
              ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
              ,sevogorob eht erew ysmim llA
              .ebargtuo shtar emom eht dnA

              Бе сгладне и честлинните комбурси
              тарляха се и сврецваха във плите;
              съвсем окласни бяха тук щурпите
              и отма равапсатваха прасурси.

              Comment


                ако четеш такива книги по влакове, някой ще те ограби, а може и да те пребие. внимавай.

                Comment


                  Dinain написа
                  И тази ли е от Ч. Чонев?
                  Не е от Ч. Чонев, а от Ивелин Иванов

                  Иначе сега чета - "Моралните сили в боя. Извадки за бойните действия на 6. пехотна Бдинска дивизия юни-юли 1913 г." от Васил Таслаков. Книгата е много добра и ценна.
                  Last edited by Shelenberg; 18-07-2006, 20:35.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    достоевски

                    Comment


                      Жан- Жак Мари "Сталин"



                      На 21 декември 1994 г. триста носталгично настроени граждани се събраха на площада в Москва, за да отбележат 115-ия рожден ден на Сталин. Те размахваха портрета му и плакати с надписи: «Долу лапите от Чечня!», забравяйки, че през февруари 1944 г. идолът им депортира в Казахстан всички чеченци, обвинени в колективно предателство. Този проблем с паметта е само най-грубият от всички проблеми, заплашващи всеки, който сериозно би се захванал да направи равносметка на Сталин и сталинизма. Разпадането на СССР открехна архивите, даде думата на свидетели, оцелели, жертви, бивши величия и пенсионирани палачи. То породи и безброй съмнителни, баснословни, фантастични, лъжовни или налудничави разкрития, от които се ползва главно Сталин. В купищата документи, които имаме на разположение от 1988 г. насам и които макар и частични, обогатяват или обновяват познаването
                      на историята на СССР и на Сталин, трябва да се отдели вярното от невярното, сензационното от автентичното разкритие. Ироничният скептицизъм на онези, които промърморват: «От това не научаваме нищо» е отражение само
                      на един безпомощен догматизъм.
                      Не знам..може много от феновете тука на ВСВ да са го чели...на мен лично ми харесва подхода на автора и анализът му на действията, посредством който се опатва да направи личностна характеристика на Сталин. Взима ни предвид много от документите от руските архиви, които са от сравнително скоро на бял свят. Подгалат се всякакви цифри и данни на съмнение и анализ. Например макар и част от западната наука, този френски учен признава огромното завишаване на цифрата изибити от Сталин в Русия- според Солженицин и западни източници около 15- 20 000 0000, а вдействителност - 2 700 000, плюс още толкова депортирани в Гулаг на "специален режим". Книжлето ми хареса. Днес си го прочетох. Препоръчвам го!

                      THE LABARUM


                      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                      ,sevogorob eht erew ysmim llA
                      .ebargtuo shtar emom eht dnA

                      Бе сгладне и честлинните комбурси
                      тарляха се и сврецваха във плите;
                      съвсем окласни бяха тук щурпите
                      и отма равапсатваха прасурси.

                      Comment


                        огромното завишаване на цифрата изибити от Сталин в Русия
                        Зависи какво разбираш под "избити". 15-20 млн. естествено не са умрели насилствено в традиционния смисъл - повечето са умрели от глад и болести в резултат на земеделски реформи и социално инженерство. Ама темата е дълга.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа
                          Зависи какво разбираш под "избити". 15-20 млн. естествено не са умрели насилствено в традиционния смисъл - повечето са умрели от глад и болести в резултат на земеделски реформи и социално инженерство. Ама темата е дълга.
                          В случая имах предвид политически убийства и умрели хора в лагерите. Авторът ги изчислява на 2 700 000 и още толкова излежали там присъди. Поне аз така му разбрах изчисленията. Ако се интересуваш, като я взема от Фружин (дадох му да я прочете), ще ти пратя по ЛС точния цитат. Иначе за умрели от глад при реформите не си е правил труда да дава статистика. Още повече тези статистики вероятно са леко пофалшифицирани и замазани в руската историография, а вероятно и в автентичните източници (лично мое предположение!)

                          THE LABARUM


                          sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                          ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                          ,sevogorob eht erew ysmim llA
                          .ebargtuo shtar emom eht dnA

                          Бе сгладне и честлинните комбурси
                          тарляха се и сврецваха във плите;
                          съвсем окласни бяха тук щурпите
                          и отма равапсатваха прасурси.

                          Comment


                            "История на Втората световна война" на Базил Харт

                            Простете за отклонението от темата, но откъде мога да закупя военна и историческа литература във Варна? Мисълта ми е къде мога да срещна голямо разнообазие, избор?

                            Comment


                              хихи като си сложил такъв аватар дай да ти пратя някоя задача да попреведеш нещо )))

                              във варна влязох само в една готина книжарница, но там имаше доста приятни неща по философия. нищо за разни ВСВ побойници.

                              Comment


                                @Византиец - няма нужда да ми постваш цитата. Точните жертви никой не ги знае и няма и да ги знае. 15-20 млн. са оценки, предположения. Едва ли самата съветска власт е знаела колко умират и е водила списъци. А числото 2,7 млн. за умрели в лагерите и разстреляни... възможно е, инфраструктурата на СССР използва човешки кости за арматура на бетона.

                                @Емски, пиши ми на ЛС какво точно търсиш. Мога да те опътя до поне 3 книжарници.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X