Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Утре започвам книгата на Иън Хог - "Справочник на огнестрелните оръжия". Вече ме сърбят ръцете, искам още сега да я взема.
    Truth will save the world

    Comment


      Сега чета "Как да стана легионер" става въпрос всичко за френския чуждестранен легион. Иначе аз самия не бих искал да ходя там просто ми е любопитно. Аз пък винаги като почна да чета една книга не хващам друга докато не свърша почнатата аз така си процедирам.

      А я да ви питам какво мислите за автора Матю Райли автор на книгите "Експлозивно", "Плашилото", "Обект 7", "Храмът на инките", "Битката" и сега последната която излезе на скоро "Седемте смъртоносни чудеса". Аз съм чел само първите две. На мене лично ми харесаха с удоволствия чета неговите книги. С неговите книги някой път човек може спокойно да разтовари, особено ако си чел по тежка литература. Иначе целта на автора за следващите 5 години е да напише прелюдия към Междузвездни войни.
      Last edited by Shelenberg; 02-07-2006, 16:27.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Препрочитам Ръженът на Витгенщайн - въздейства ми ползотворно, някак успокоява и същевременно предава един силен стимул. Припомняш си, че съществуват* хора готови да отдадат толкова от себе си за нещо (привидно) толкова безмислено, а самият ти възнегодуваш от безмислици. Няма как в момент да не поискаш достигането на подобно състояние на константен афект (най-вече този на персоната Витгенщайн; може и да помогне в битката със системите**). Наслаждавам се на картини, опитвайки се да вникна главно в Бош, Гойа, Караваджо. Намирам подобно занимание за далеч по-ползотворно от четенето на повечето книги-стереотипи. Добре подействаха и Разкази под екстази на Бегбеде (поемане на малко старомодно френско ексистенциално мрънкане)...

        PS Би било толкова забавно дискусията да бъде продължена, тъкмо започнах да се наслаждавам на предложената типология (или както би се изразил един структуралист - поетика) на тоалетната хартия подхваната от Herr Холидей.

        * или може би вече не съществуват (?)

        ** за съжаление невъзможно; изпадането в свещенна ярост, тъй добре проявявана от някои, толкова бързо губи очарованието си - остава само провеждането на обичайната щателна анатомия на меланхолията.

        Comment


          Док Холидей написа
          това са просто типове стратегии на четенето
          За пръв път чувам за нещо като "стратегия на четенето".
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            ръженът е готина книга. и бегбеде е готин.
            някой път ще поговорим по... същество.
            това е не просто постижимо, а съвсем възможно.

            Comment


              Shelenberg написа
              ....
              А я да ви питам какво мислите за автора Матю Райли автор на книгите "Експлозивно", "Плашилото", "Обект 7", "Храмът на инките", "Битката" и сега последната която излезе на скоро "Седемте смъртоносни чудеса".
              ....
              Не съм чел нищо от този автор и няма и да прочета. Причината се крие в анотацията за Ice Station, публикувана в тази тема:

              Иначе си заслужава да се прочетат всички анотации.
              Сетих се, че "Седемте смъртоносни чудеса" вероятно е книгата, за която става дума в тази тема:

              И ако изтърпиш да прочетеш цялата не особено дълга тема, ще видиш защо Матю Райли няма да стане мой любим автор, ако и да е пич (според думите на една преводачка на негови книги).

              Comment


                не мога да разбера как хората се разтоварват с някакви книги. аз лично харча по около 70/100 лева на месец за книги /условно разбира се/ но не бих дал и 1 лев за каквато и да е разтоварваща книга. не само не съм съгласен, но този път съм готов да споря и да си обоснова твърдението. шеленберг, зарибен ли си, батка )) ;p

                Comment


                  Нийл Стивънсън - Диамантената ера

                  Човекът смята аристократичното общество през Викторианската епоха в Англия за модел за идеално общество и си го развива в епохата на нанотехнологиите

                  Comment


                    Док Холидей написа
                    не мога да разбера как хората се разтоварват с някакви книги. аз лично харча по около 70/100 лева на месец за книги /условно разбира се/ но не бих дал и 1 лев за каквато и да е разтоварваща книга. не само не съм съгласен, но този път съм готов да споря и да си обоснова твърдението. шеленберг, зарибен ли си, батка )) ;p
                    Ами да, хората са различни, помисли върху тази концепция.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      е, струва ми се, че ме подценяваш като ми слагаш различни в болд, но хайде...
                      хехе естествено, че са различни най-малкото, защото едни обожават да се преексплоатират и да използват потенциала си на max. други не смятат така. може би след милиони години, от този неизползван потенциал ще остане един по-готин нефт?
                      ае моля ти се. мързеливи мозъци. и после някой ще ми се оплаква, че в интернет и навън е пълно с идиоти.

                      Comment


                        може би след милиони години, от този неизползван потенциал ще остане един по-готин нефт?
                        ае моля ти се. мързеливи мозъци. и после някой ще ми се оплаква, че в интернет и навън е пълно с идиоти.
                        А твоят потенциал е толкова гъст, че направо ще стане на диаманти?
                        Док, заблуждавам ли се или току що отрече понятието забавление?
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа
                          А твоят потенциал е толкова гъст, че направо ще стане на диаманти?
                          Док, заблуждавам ли се или току що отрече понятието забавление?
                          Още е във възрастта в която е cool да си tough guy.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Imperial написа
                            Още е във възрастта в която е cool да си tough guy.
                            То бива младежка самоувереност, ама чак толкова... прелива му от ушите
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Imperial написа
                              Още е във възрастта в която е cool да си tough guy.
                              Така ли, Империал или просто когато бориш* Чейс ти се изпотяват очилцата?
                              Last edited by Док Холидей; 03-07-2006, 11:20.

                              Comment


                                В настъпващата (настъпилата) битка на литературите заемам позицията на Herr Холидей. По-добре неговите идеи (макар приети с известнен скептицизъм) отколкото преклонение пред Коелю или Дан Браун, или всякаква пасмина забавни :o "величия".

                                PS История на балканите на Кастелан е много добра и за мен увлекателна. Ако има някакви "патриотични възражения" за авторовите тези, те се пораждат от опита на Кастелан да бъде обективния чужденец в тъмните дебри на балканската история и идентичност; та наистина понякога сякаш не желаеш да чуеш една просто обективна версия на един национален мит.

                                Comment

                                Working...
                                X