Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Insektor написа
    Й. В. Сталин
    Въпросите на ленинизма
    Леле! :aaa: :aaa: :aaa: :tup: :nut: Аз си мислех, че само на мене ми е избила сачмата едно време да ги чета. :nut: :nut:

    Мехмед Нешри, "Огледало на света", история на османския двор.
    Last edited by ; 13-04-2006, 15:46. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

    Comment


      KG125 написа
      Леле! :aaa: :aaa: :aaa: :tup: :nut: Аз си мислех, че само на мене ми е избила сачмата едно време да ги чета. :nut: :nut:
      Е, в свободна страна живеем, няма лошо - да си ги чете човека, щом го кефят. Вярно, аз например не бих се заел, но то е въпрос на интереси и цели в живота тая работа, нали
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        А, защо не, щом има интерес, естествено, че може. Малко е стряскащо, но иначе може. Хубавото на свободната страна е че човек може да си чете каквото ще.

        "Страници от миналото", Иван Дуйчев.
        Last edited by ; 13-04-2006, 15:52. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

        Comment


          Док Холидей написа
          в момента - "секс off"
          Неслучайно съвпадение - аз чета същото. Стигнала съм до 3-ия разказ и не смея да продължа, за да не си разваля хубавото усещане от първите два
          За непосветените - това е сборник от около 20 разказа за любовта и секса от български автори.Твръде рядко чета съвременна българска художественна литература, но този път не съжалявам. Поне засега.

          Док, айде като я прочетем да направим една обща тема на Хана и Манщайн за БС (БС означава не Бойна Слава, а нещо подобно -българската сексуалност) - гарантиран хит на сезона :mhehe: и без това съм подкарала в тази посока

          Comment


            ще направим естествено ^^
            Сборникът ще се казва "Rex off" (обезглавяването на минали величия) и ще включва скандални разкази на очевидци от революцията във форума през лятото на миналата година. 20 разказа от 18 мъже и две жени - живата история но БС. )))

            Comment


              Док Холидей написа
              скандални разкази на очевидци от революцията във форума през лятото на миналата година.
              Нима революцията е приключила??? Та тя още не е изяла децата си Пък и като гледам никакво liberte, egalite, fraternite не се предвижда, така че - да здравствует революция! :tup:

              Малка поправка:
              Сборникът ще се казва "Rex off" (обезглавяването на минали величия) и ще включва скандални разкази ЗА очевидци на перманентната революция във форума...
              Очевидци, треперете! :mhehe:
              Last edited by Хана; 13-04-2006, 18:07.

              Comment


                Е, че то де се е видяло да има революция, след която да ги има свободата, равенството и братството? Обикновено някой става баща на нацията след революцията, къде в преносен, къде в буквален смисъл ...
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  "Криптата на флорентинеца " на Й.Колдуел и Дъстин Томасън

                  Comment


                    Само да попитам, че се вдигна голям шум- изобщо струва ли си Секс off? Все забравям да я разгледам...

                    Инак, и мен ме е обзела sex-вълната, вчера си купих (с голямо закъснение от датата на издаване) Жорж Батай: Еротизмът. Много забавна книжка, добре пасва в търсенето на културните корени на еротичното

                    Comment


                      Започнах 'Age Of Revolution: 1789-1848' на Ерик Хобсбаум.
                      -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                      Comment


                        Kaiser написа
                        Само да попитам, че се вдигна голям шум- изобщо струва ли си Секс off? Все забравям да я разгледам...

                        Инак, и мен ме е обзела sex-вълната, вчера си купих (с голямо закъснение от датата на издаване) Жорж Батай: Еротизмът. Много забавна книжка, добре пасва в търсенето на културните корени на еротичното
                        Въпреки големия шум и медийното преекспониране както на самата книга, така и на отделни автори - според мен си струва. Нещата вътре са доста различни като ниво, но има някои много добри, даже неочаквано добри за съвременна българскиа проза, към която изпитвам известен скептицизъм по принцип. Но пък би било странно всичките да са гениални. И въпреки заглавието в книгата има сравнително малко секс, а еротика пък съвсем (или аз не ги усетих? :sm186: ). На мен лично най ми хареса парчето на Иво Беров, пък и въобще мъжката половина беше по-добра.

                        Батай - след "Историята на окото" ще чета негови неща само в моменти, когато съм много отвратена от живота

                        Comment


                          Мда, Секс off e наистина забавна Инак в момента съм започнал Комплексът на Ди от Дай Сидзие (Бога ми, както и пише на корицата, това наистина е роман за комунизъм (китайски), любов и психоанализа (че къде без нея). В чисто професионален план започвам да харесвам и Джоузеф Камбъл; надявам се, че ще мога да си купя поредицата му Маските на Бога

                          Comment


                            Requiem написа
                            Започнах 'Age Of Revolution: 1789-1848' на Ерик Хобсбаум.
                            Би ли описал впечатлението си от книгата моля?

                            Comment


                              буковски мейлър милър чехов достоевски са на шкафа.
                              изучавам най-ранния достоевски и под лупа целия буковски, с който разполагам.

                              Comment


                                Голямата война и Българската стража между Средна Европа и Ориента 1916 - 1919г. от Г. Марков
                                SEMPER AGRESSUS

                                Comment

                                Working...
                                X