Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Обреченият град" на Аркадий и Борис Стругацки. Типична книга на братята с всичките си екстри
    Shut me down! Machines making machines! How perverse!

    Comment


      "Корона от тръни" на Стефан Груев. Разказва се за цар Борис 3(едвали някой тук незнае ). Разкрива много интересни неща, от живота на царя. Който не я чел, да вземе да я прочете!
      "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


      Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

      Comment


        Реших да разнообразя малко репертоара -
        попадна ми Ричард Кнаак - 'Денят на Дракона' (WarCraft)
        Увлекателна книжка е...
        "Нима, Създателю,
        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
        мигар аз самият съм те молил
        от мрака да ме извлечеш?"

        Comment


          "Търговска къща " на Джеимс Клавел.Добра е.
          Състраданието е слабост...

          Comment


            VladDracul написа
            Реших да разнообразя малко репертоара -
            попадна ми Ричард Кнаак - 'Денят на Дракона' (WarCraft)
            Увлекателна книжка е...
            Прочел съм всяка излязла книга, от поредицата. И най силната и хубава книга е първата("Денят на Дракона"), макар четвъртата е първа от трилогияи е много интересна. Започва обещаващо и е на същия автор, който според мен се е справил на завидно ниво(и с двете книги).
            "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


            Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

            Comment


              neHCuoHEpa написа
              Прочел съм всяка излязла книга, от поредицата. И най силната и хубава книга е първата("Денят на Дракона"), макар четвъртата е първа от трилогияи е много интересна. Започва обещаващо и е на същия автор, който според мен се е справил на завидно ниво(и с двете книги).
              Значи ще проверя и останалите книжки
              Общо взето - в каквото има дракони минава през мен.
              "Нима, Създателю,
              съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
              мигар аз самият съм те молил
              от мрака да ме извлечеш?"

              Comment


                Shelenberg написа
                В момента чета "Дългата разходка" на Стивън Кинг между другото много добра книга и я препоръчвам, ако някой не си пада по Кинг искам да кажа че това не е книга тип "ужас".
                На всеки, който харесва Кинг (като мен), ще препоръчам "Пътна мрежа". Това е една от най-добрите негови книги.

                Иначе в момента започвам да чета "Историкът", написана от Езизабет Костова. Засега е интригуваща, макар самата история да не звучи особено исторически реалистична. Накратко - става въпрос за изследователи, които се опитват да открият гроба на Граф Дракула, като следите ги отвеждат не другаде, а у нас в България.
                Truth will save the world

                Comment


                  "Ръженът на Витгенщайн"
                  "Философия на логиката - Ръсел, Мур, Фреге, Витгенщайн"

                  Ето че непоправимото се случи.
                  като върховна позьорщина от моя страна поставям Витгенщайн в подписа си като израз на ммм преклонение пред гения му. Не че му дреме. Но всъщност Кайзер все още няма право да ми се смее. няма и да има

                  Comment


                    :nworthy:
                    "Ръженът на Витгенщайн" е прекрасна; помня, когато писах тема за английската историческа мисъл на ХХ век, та разбираемо акцентирах и върху тезите на Попър (като "Нищетата на историцизма") развити на британска почва, точно тя ми помогна да достигна един много по-добър поглед върху неговите, а и тези на Витгенщайн, идеи. Относно сборничето на Софийския- неоценимо, ако си любител на логиката (да бъдем честни, психоанализата ми е по-приятна).

                    PS Освен това, не съм казал нищо, не защото не мога да позная Витгенщайн- просто ми бе интересно кога сам ще се похвалиш
                    Last edited by Kaiser; 16-01-2006, 12:52. Причина: думате вече не ми допадат

                    Comment


                      Aз сега започнах да чета "Цезар" на Ханс Оперман многа забавна и увлекателна книжка .

                      Comment


                        В СУ има един безценен сборник
                        "Теория на истината". Утре смятам да се сдобия с него. ИМаше неща на адашката на Хана - г-жа Аренд, Хайдегер, който в "Ръженът..." е наречен "даскал".
                        Между другото авторите на "Ръженът" ми се струва че "симпатизират" (ужасна дума в случая), иначе казано, застават зад Витгенщайн в спора или просто аз съм непредразположен към бедничкия Попър.

                        Comment


                          Пак аз си направих подарък за нова година и сега си го чета, две енциклопедии "Енциклопедия на Отечествената артилерия" (всичко от еднорозите до МСТА) и "Енциклопедия на артилерията с особенна мощност" (всякакви ГОЛЕМИ неща) първата къде 1200 страници втората към 500, много пари, много килограми, обаче има страхотни статии с много технически подробности. Препоръчва се на всички имащи възможност да ги придобият... в първата освен сухопътна има и корабна артилерия+крепостно и капонирни чудеса.

                          Comment


                            Вижте военните разкази на Йордан Йовков. Понеже има сериозен мемоарен елемент в тях, и са пълни със силни описания на фронта, дават отлична представа за Балканската война отвътре.

                            Вкл. и за добруджанския фронт и за кавалерията там, за където няма много данни ...

                            Comment


                              Йовков би умрял още три пъти ако знаеше за какво се използват военните му разкази.

                              Comment


                                За какво се използват?

                                Comment

                                Working...
                                X