Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За "По пътя" имаш предвид да съм чел или трябва да чета книгите на Бъроуз, Гинсбърг, Буковски или някой друг?

    А за Параграф 22 наистина си прав почти всички жени не им харесва или почват стигат до някъде и се отказват. За Швейк не мога да кажа дали е така.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      Другите книги на Керуак
      Гинсбърг
      Бъроуз, но се съмнявам да разбереш нещо от него.
      той е нечитаем.
      Кен Киси.
      Буковски може и да не го четеш. Той не е с тях. Книгите му се намират трудно с изключение на "Поща" която вече я има навсякъде. Но той има издадени 10 книги на български доколкото знам. Прочети две и няма нужда да четеш другото. Буковски е съвсем различен. Аз съм чел три негови. Доволен съм. Горе-долу.
      Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
      Макс Лес Реновски

      Comment


        Другите книги на Керуак ще гледам скоро да се сдобия с тях както и на Гинсбърг. На Бъроуз съм чел "Голият обяд", на Кен Киси - "Полет над кукувиче гнездо" (една от любимите ми книги), на Буковски имам само "Поща" но още не съм я чел за другите му книги знам малко, но не са били нещо особенно.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Личните предупреждения на лични бележки.
          Мерси.
          Утре ще се разправя с теб, модераторе.

          на Буковски имам само "Поща" но още не съм я чел за другите му книги знам малко, но не са били нещо особенно.
          не казвай за книга на Буковски че не е нещо особено преди да я прочетеш.
          Гинсбърг няма на български. Тоест има, но нямам право да го публикувам.
          Last edited by Зок; 02-07-2005, 22:53. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
          Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
          Макс Лес Реновски

          Comment


            За Буковски си прав аз просто ти казвам какво са ми казали и това не означава че взимам думите им насериозно. Наистина човек трябва да прочете нещо и тогава да си казва мнението.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              Зок написа
              Горките жени дето не могат да прочетат тия две велики книги - "Швейк" и " Catch 22".
              Изпускат но както казва Хашек: "Животът не е учебник за паркетни обноски".
              Отиди в кръчмата "При чашата", застани под оплютия от мухите портрет на Фердинанд и се застреляй След това както му е редът, Ото Кац ще ти направи опело... пиян

              Comment


                Хана написа
                Отиди в кръчмата "При чашата", застани под оплютия от мухите портрет на Фердинанд и се застреляй След това както му е редът, Ото Кац ще ти направи опело... пиян
                :nod:
                "Нима, Създателю,
                съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                мигар аз самият съм те молил
                от мрака да ме извлечеш?"

                Comment


                  Зок написа
                  Не е подходящо.
                  по пътя е много ангажираща книга, преди която и след която трябва да си чел и да четеш още поне 10 други книги, които няма да изброявам.
                  да, може би
                  ...но може и преди това да си слушал с часове джим морисън или дженис джоплин на volume max
                  ...да си седял пред компютъра до оглупяване
                  ...да си се напил или напушил
                  ...или - най-софт вариант: да си гледал коса

                  ...също - много важно! - да се чувстваш ама адски самотен и нещастен, в пъти по-самотен и нещастен от средностатистическия човешки индивид
                  независимо дали си наистина такъв - важното е как се чувстваш

                  ...възможно е също така по пътя да бъде прочетена от перфиден сноб-интелектуал, който после да ексхибиционира споделяйки впечатленията си от книгата

                  ...вариантите са много

                  Comment


                    Права си.
                    Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                    Макс Лес Реновски

                    Comment


                      Зок , честно казано на тези от рода на " великите мисли на X " не обръщам
                      голямо внимание , но си спомням , че напоследък се мярка една готино оформена
                      поредица ; та приемам съвета , ще хвърля едно око на афоризмите на Дали .

                      Comment


                        А аз не обичам. Знам за коя говориш.
                        Бих си взел книгата на Марк туейн и Джордж Бърнард Шоу.
                        Ако ще си взимаш на Уайлд за 10 лева я има двуезично издание.
                        но не онова The wicked witt а едно друго.
                        Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                        Макс Лес Реновски

                        Comment


                          Най сетне почнах да чета "Параграф 22" :rock:
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            Последните неща които четох бяха Кошерът на Хелстрьом, Дюн, както и серия изключително забавни разкази на Шекли (всичко дето е качено на sf.ludost.net )
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Вече почнах да чета "По пътя" на Джак Керуак. Иначе да питам някои да знае откъде мога да намеря продължението на Параграф 22 - "Залезът"?
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Върнах си се аз от морска концертна ваканцийка и се зачетох в
                                Дъглас Адамс - "Дърк Джентли Холистична Детективска Агенция"

                                "Нима, Създателю,
                                съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                                мигар аз самият съм те молил
                                от мрака да ме извлечеш?"

                                Comment

                                Working...
                                X