Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Идва лятото, време на почивка и спокойствие, когато всички непрочетени книги могат най-накрая да бъдат отворени.
    Ще ви дам моя първоначален списък, ако на вас ви хрумва нещо, допълвайте. Имам право на 30 кг багаж, решила съм да го разделя по равно - 15 кг дрехи и 15 кг книги Ако не стигнат, в крайна сметка винаги може да се купува на място

    Значи, започвам с Киняр. Имам негови книги за довършване.
    Модиано, Нощен Инцидент
    Frédéric Beigbeder, WINDOWS ON THE WORLD
    Филип Солерс, още не съм решила какво. Предвид това, че все пак е ваканция, сигурно романите му. Иначе имам желание и за есетата му, Войната на вкуса и Възхвала на Безкрайността.
    Marc Jimenez, Спорът за модерното изкуство.
    Milan Kundera, Невежеството
    Jean-Pierre Luminet, Експанзията на вселената
    Martin Allen, Himmler's Secret War: The Covert Peace Negotiations of Heinrich Himmler
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    Comment


      Ами наскоро прочетох "Прабългарите" - Рашо Рашев , започнал съм "Конан Унищожителя" , както и "Александър Македонски - Пясъците на Амон". Общо взето всички книги си струват :tup:

      Comment


        Ами днеска прочетох книгата "Защо" на Андрея Илиев и много ми хареса и сега се чудя коя да почна дали "Параграф 22" или "Голите и мъртвите".


        Иначе Мелиса аз ти препоръчвам Швейк много забавна и хубава книга.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Shelenberg написа
          сега се чудя коя да почна дали "Параграф 22" или "Голите и мъртвите".
          .
          Не се чуди, подхващай "Параграф 22" , няма да съжаляваш!
          Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
          Давай за тех, кто с нами был тогда.
          Давай за жизнь, будь проклята война,
          Помянем тех, кто с нами был тогда.

          Comment


            mellisa написа
            .
            Ще ви дам моя първоначален списък
            ....
            Martin Allen, Himmler's Secret War: The Covert Peace Negotiations of Heinrich Himmler
            Tъй акто ти гледам списъка и си мисля, че и нещо за четене можеш да си запишеш, което да е и разтоварващо, но това си е въпрос на вкус :sm186: :tup:

            А тази за Химлер като я прочетеш да ми кажеш какви са тези тайни работи .

            Между другото аман от ваканции.... само аз ли ще бачкам ? :evil:
            Проблемът на форума :damnyou:

            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
            Паисий Хилендарски

            Comment


              Baga-Tur написа
              "Александър Македонски - Пясъците на Амон".
              На Валерио Манфреди? Книгата е от онези исторически романи, писани от специалисти, които наистина си струва да се прочетат. Прочети и останалите 2 части. :p


              Shelenberg написа
              Ами днеска прочетох книгата "Защо" на Андрея Илиев и много ми хареса и сега се чудя коя да почна дали "Параграф 22" или "Голите и мъртвите".


              Иначе Мелиса аз ти препоръчвам Швейк много забавна и хубава книга.
              Прочити ги и двете А аз ще се прежаля да прочета Швейк :nod:


              Avatarx написа
              Tъй като ти гледам списъка и си мисля, че и нещо за четене можеш да си запишеш, което да е и разтоварващо, но това си е въпрос на вкус

              А тази за Химлер като я прочетеш да ми кажеш какви са тези тайни работи .

              Между другото аман от ваканции.... само аз ли ще бачкам ?
              Ами, Таркс, хъм, не знам как да ти го кажа, но точно тези книги са разтоварващата половина от списъка.
              Иначе останалите са Рилке с Geschichten vom lieben gott, Буковски с Pulp, Поезията на Лотреамон, Масата на Понж, HERZOG на Белоу (срам ме е да си призная, че още не съм го чела ), Филип Рот и Умиращото животно (Умиращият звяр може би на български).

              А за ваканцията...ако това ще те успокои, моята е кратка, само 2 месеца :imperial:
              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

              Comment


                " Текстът- удоволствие е текстьт , който ни изпьлва без остатьк "
                Още не сьм определил конкретен списьк , вярвам , че имам още малко време да
                открия митичния ТЕКСТ ; сигурно ще продьлжа с Юрсенар , ще прибавя " Фраг-
                менти от любовния дискурс " на Ролан Барт плюс малко антропология/ етноло-
                гия за вкус - може би " Ревнивата грьнчарка " или " Дивото мислене " на
                Леви-Строс : все пак лятото си е време за отмора , та няма да прекалявам .
                Last edited by mellisa; 17-06-2005, 19:35. Причина: ЮрсенаРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР

                Comment


                  mellisa написа
                  Ами, Таркс, хъм, не знам как да ти го кажа, но точно тези книги са разтоварващата половина от списъка.
                  Буковски нещо не ми допадна :sm186:
                  Имах предвид някакви по-такива..ммм...'занимателни' откъм съдържание. Ясно де! Чети си на спокойствие! Аз от известно време чета само научна литература и ми е писнало от съдържателни текстове...:tdown
                  Освен това съм уравновесен-депресивно-еуфорично-романтично-циничен тип зодия везни, ама дай да не се разкривам съвсем... :aaa:
                  Проблемът на форума :damnyou:

                  "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                  Паисий Хилендарски

                  Comment


                    mellisa написа
                    На Валерио Манфреди? Книгата е от онези исторически романи, писани от специалисти, които наистина си струва да се прочетат. Прочети и останалите 2 части. :p




                    Прочити ги и двете А аз ще се прежаля да прочета Швейк :nod:




                    Ами, Таркс, хъм, не знам как да ти го кажа, но точно тези книги са разтоварващата половина от списъка.
                    Иначе останалите са Рилке с Geschichten vom lieben gott, Буковски с Pulp, Поезията на Лотреамон, Масата на Понж, HERZOG на Белоу (срам ме е да си призная, че още не съм го чела ), Филип Рот и Умиращото животно (Умиращият звяр може би на български).

                    А за ваканцията...ако това ще те успокои, моята е кратка, само 2 месеца :imperial:

                    Да за същият автор става въпрос.Аз имам две от неговите книги - "Пясъците на Амон"(2ра част) и "Александър - дете на мечтите"(1ва част). Какво да ти кажа като че ли 1вата част ми хареса доста повече от 2рата. Ако знаеш как се казва третата и къде мога да я намеря ми пиши , че съм любопитен

                    Comment


                      Il confine del mondo е на италиански, което вероятно на български ще се преведе като Края на Света или нещо от сорта. И може би още не е издадена.
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        .
                        Last edited by ; 21-03-2006, 13:27.

                        Comment


                          Kaiser написа
                          "малко антропология/ етноло-
                          гия за вкус - може би " Ревнивата грьнчарка " или " Дивото мислене " на
                          Леви-Строс : все пак лятото си е време за отмора , та няма да прекалявам .
                          Как не ти избяга мишката докато пишеше в едно изречение отмора и Леви-Строс се питам аз..... :o :noway: Ти сериозно ли ще отморяваш с него?
                          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                          Comment


                            Всьщност отдавна се каня да прочета някоя от творбите на Леви-Строс , признавам ,познат ми е само като име + общи подробности около етноложките му
                            идеи ( тоес прословутият структурализьм ) - та мисля ,че момента настьпи. Всьщ-
                            ност Мелиса , ако намекваш , че ме очаква среща сьс скучен текст , пьлен с
                            лабиринтообразноподнесени идеи - това си го очаквам В името на науката ще
                            се жертвам - а и все ще разшири познанията ми по етнология/ социокултурна
                            антропология , коита засега се ограничават сьс сборниците " Ловци на умове" на
                            НБУ и някоя и друга антология.
                            П.С. Благодаря на любезният потребител , навременно редактиран " Юрсенал "
                            ( звучащо като Арсенал ) на правилното " Юрсенар " , грешка , плод на лична
                            разсеяност . Вривсе ми е интересно как го е постигнал .

                            Comment


                              Аз в момента чета "записки на следователя" от Лев Шейнин,но ме интересуват книги свързани с астрономията и историята.

                              The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                              The 2 minute war - FallOut

                              Comment


                                Авторът се казва Лев Шейнин.
                                Кайзер, направи нещо по въпроса текстът ти да се вижда до края на реда а не да биеш enter когато ти хрумне.
                                Предварително благодаря.
                                Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                                Макс Лес Реновски

                                Comment

                                Working...
                                X