Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Flashman" от George MacDonald Fraser. Мемоари на един британски офицер от времето ан Виктория. Те са всъщност цяла поредица, като аз съм само на първия от 1839-1842, а те продължават някъде до 1900-та година. В оригинал, на английски, е особено забавно четиво.

    Comment


      sake написа
      Чета проекта на министър Станков за нов НПК. Не е истина колко много глупости на кв. сантиметър побира :aaa:
      Надявам се първата работа на новия кабинет е да хвърли този продукт на царската детска градина :imperial: в кошчето за буклук :sm252: ( като се даде воля и на подобаващи унижения за създателите му :stupid: :twak: ). След всички поразии, които направиха Йесърите, това ще е една малка утеха. :grrr:

      Comment


        KG125 написа
        O-хо-о, сладка Октомврийска бира!
        :tup:
        Абсолютно!
        "Нима, Създателю,
        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
        мигар аз самият съм те молил
        от мрака да ме извлечеш?"

        Comment


          HELLCAT написа
          "Есть такая партия..." би казал др. Ленин. Т.е. това е точния форум - вж. Юридически дискусионен клуб.

          А иначе в момента чета "Договорът за мир в Ньой" от К. Муравиев.
          Аз ли криво виждам или ... Дека го видя тоя клуб??

          А аз сега съм на Бешанов - "Учебната 1942" . Искренно се смях за "самоклониращите се" танове на Манщайн в Крим.
          Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
          Давай за тех, кто с нами был тогда.
          Давай за жизнь, будь проклята война,
          Помянем тех, кто с нами был тогда.

          Comment


            Вж. "Общи форуми" - "Общи приказки" на Форуми Бойна Слава.
            SEMPER AGRESSUS

            Comment


              popay_the_sailor написа
              "Das Boot", а ако не ме примързи, като я свърша ще й направя рецензия
              Ще съм ти благодарен
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                Алвин Тофлър - "Третата вълна" - другите ги нямам да му се не види! Акиф Пиринчи - "Котки" - сладурска е. И опитвам с единия от братята Ман - на име Томас. "Доктор Фаустус".
                Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                Макс Лес Реновски

                Comment


                  ''The Strange Lifе of Nikola Tesla'' - нещо невероятно е. Онова което е правил този човек още 100 години има да го мислят и може и да го измислят някой ден... Добре, че американците са му спрели опитите за военните, иначе атомната бомба щеше да ни се вижда играчка. И жалко, сега светът щеше да бъде съвсем различен...
                  Last edited by Avatarx; 15-06-2005, 13:25.
                  Проблемът на форума :damnyou:

                  "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                  Паисий Хилендарски

                  Comment


                    Агата Кристи - Смърт Край Нил
                    "Нима, Създателю,
                    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                    мигар аз самият съм те молил
                    от мрака да ме извлечеш?"

                    Comment


                      VladDracul написа
                      Агата Кристи - Смърт Край Нил
                      Нали знаеш, че в крайна сметка убиецът (или убийците :p ) са точно тези, които мислиш? :mhehe:
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        mellisa написа
                        Нали знаеш, че в крайна сметка убиецът (или убийците :p ) са точно тези, които мислиш? :mhehe:
                        Ами аз прочетох 1/4 и вече ми стана ясно какво ще стане ... но все пак ще си я дочета..
                        "Нима, Създателю,
                        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                        мигар аз самият съм те молил
                        от мрака да ме извлечеш?"

                        Comment


                          VladDracul написа
                          Ами аз прочетох 1/4 и вече ми стана ясно какво ще стане ... но все пак ще си я дочета..
                          Да, това и е лошото на Кристи, веднъж като свикнеш със стила й, не може да те изненада - просто се оглеждаш за най-неочакваната личност и можеш да си сигурен, че е виновникът.
                          А ако има една единствена книга, която истински ме очарова (защото дори за миг не бях помисляла, че това може да е убиецът) е Алиби или Убийството на Роджър Акройд. Ако не си я чела, мога само да ти я препоръчам.
                          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                          Comment


                            mellisa написа
                            Да, това и е лошото на Кристи, веднъж като свикнеш със стила й, не може да те изненада - просто се оглеждаш за най-неочакваната личност и можеш да си сигурен, че е виновникът.
                            А ако има една единствена книга, която истински ме очарова (защото дори за миг не бях помисляла, че това може да е убиецът) е Алиби или Убийството на Роджър Акройд. Ако не си я чела, мога само да ти я препоръчам.
                            Ами "Смърт Край Нил" е първата нейна, която чета... иначе съм главно на
                            Научна Фантастика и поезия (много близко едно до друго нали )
                            "Нима, Създателю,
                            съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                            мигар аз самият съм те молил
                            от мрака да ме извлечеш?"

                            Comment


                              "Убийство в Ориент Експрес" е доста интересна книга... Любимата ми книга с която се приспивам, когато пътувам с нощните експреси ...
                              Всъщност, Кристи и Поаро най - напред открих чрез киното. Преди години вървеше филмът "Убийство в Ориент Експрес" с Ванеса Редгрейв, Шон О`Конър и други звезди..Филмовата музика беше на ниво..После идва една поредица сред които "Смърт край Нил" ; "Среща със смъртта" - в ролята на Поаро - Питър Устинов ....И накрая поредицата по Холмарк с Дейвид Съчет - може би най-добрия екранен образ на Поаро.. КНигите и филмите ме привличат не толкова с фабулата, колкото с образа на Поаро - не знам защо но изпитвам ограмна симпатия към него .. Може би защото и той е като мен адски интелигентен, организиран и прецизен :sm186:
                              SEMPER AGRESSUS

                              Comment


                                О, да, Дейвид Съчет е невероятен Поаро, просто от онези актьори, които налагат и създават идеята за образа. Гледала съм всички серии не за друго (когато гледах първата вече бях изчела всичко от Кристи), а защото атмосферата, създадена от филма е со бритиш.
                                Това е култув сериал и култува поредица от книги, но човек трябва да обича този тип °класическа полицейска литература° за да го оцени. Иначе онези, които са фен на новите трилър романи просто не могат да го оценят. Тук авториката дава възможност на читателя да мисли, а не само търпеливо да чака края на книгата, като най-много да може да си играе на догадки. Но няма всички парчета от пъзела, за да го нареди...

                                Между другото Дейвид е бил награден с някакъв медал, но и идея си нямам какъв точно. Ако някой го разпознава, да каже.

                                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                                Comment

                                Working...
                                X