Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стефан Цвайг - "Мария Стюарт"
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
      Стефан Цвайг - "Мария Стюарт"
      Което ми напомня, че Йончев беше написал чудесен текст за тази книга, който беше пуснат в статиите на форума. Дали не е възможно статиите да се извадят и да се препубликуват някъде? Имаше ценни неща, жалко ще е да изчезнат.

      Comment


        "Животът на Тулуз-Лотрек"

        Comment


          Хана написа Виж мнение
          Което ми напомня, че Йончев беше написал чудесен текст за тази книга, който беше пуснат в статиите на форума. Дали не е възможно статиите да се извадят и да се препубликуват някъде? Имаше ценни неща, жалко ще е да изчезнат.
          Статиите са още в базата данни, просто няма лесен начин да се четат.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Christiane Desroches Noblecourt, Ramses II La veritable histoire.
            Там пише, че битката при Кадеш е най-древната известна голяма битка между две армии.
            "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
            FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

            Comment


              "Строителите" на Радев

              Comment


                KG125 написа Виж мнение
                Ще ме запалите на стари години, ей....




                По-добра от "Звездни дневници", "Марсиански хроники" и "Соларис"?
                Сравняваме ябълки и круши. Може би трябва да уточня, става въпрос за космическа-военна фантастика. Автора е бивш морски офицер от висок ранг, много е наясно с физиката на космоса и създава мащабни и неимоверно правдоподобни космически битки. Има доста добре развити характери в книжлетата и като цяло е по-дълбока от повечето книги от жанра. Книгите на Лем и Бредбъри, които си посочил са от съвсем различен под-жанр. Може би има някаква база за сравнение ако се сравнява с някой от книгите на Робърт Хаинлайн, Азимов или Майкъл Резник, но пак няма да е коректно сравнение
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Ясно... Аз ги гледам като литература.

                  Comment


                    Пак ми кацна птиченцето на рамото тея дни....


                    отдаде ми се възможност да придобия едно наистина уникално издание
                    Двутомника на Алигзандър Уилям Кинглейк от 1868 наречен "Инвазията в Крим" писан в памет на Лорд Раглан и разглеждащ в детайли цялата кампания.Изобилстват Карти ,схеми,обяснения на действия и технологии.Разбира се като е гарга да е рошава--Абсолютно Букен-Издание,без едно петънце или прашинчица ...Е ,бая ме Изклатиха с цената ,но за сметка на това съм сигурен че и в Националната Библиотека нямат такова....

                    пс--още по-ценно за мен е това че Гледната точка в труда се доближава максимално близко до Реалната такава на самите съюзнически Армии-а това което смятам да направя ,е да сравня фактите и последващото им развитие в тази книга и в Алманаха по Руска Военна история....

                    Comment


                      Sula написа Виж мнение
                      Хайде, хайде Кайзере, не бъди твърде строг!
                      Тази книга е неоциним документ от първа ръка за това как живееше върхушката при социализма, докато простия народец го строеше.
                      Наистина си прав. Книгата е литературен паметник на българската глупост. Гадна история.

                      Трябва да отбележа две книги:

                      - Европа: Изток и Запад, есетата на Норман Дейвис
                      - Дневник на скръбта на Барт

                      Comment


                        Имам въпрос, който може би не е за тази тема, но не можах да се ориентирам къде да го задам.
                        Чета в момента една книга "White Teeth" Zadie Smith.

                        Във втората глава около 50-70 страници от действието се развиват в българско село близо до гръцката и турската граница, където в края на ВСВ героите (англичанин-британец и британец от бенгалски произход) попадат с британски танк като част от неговия екипаж (5 men Chirchill rolling through Athens and Thessaloniki to Sofia). Доколко това съответства на фактите или е плод на въображението на автора?
                        Между другото, книгата е много добра.
                        Last edited by Хана; 03-09-2010, 18:04.

                        Comment


                          Хана, не съм чувал за такъв случай.

                          А аз чета ЖИВОТЪТ, КАКЪВТО НЕ ГО ПОЗНАВАМЕ на Питър Уорд



                          Страхотна книга. Острието на науката /към 2005/ за всичко на тема що е живот, как възникнал, какви са възможностите за живот в космоса. Интересна не толкова като набор от факти, а като концепции.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Син на Хамас от Мосаб Хасан Юсуф, син на едит от основателите и лидерите на ХАМАС - шейх Хасан Юсуф. Като творчество книгате не се отличава с нищо, но е интересна, тъй като това явно е най-успешния шпионин на израелските служби Шин Бет в ислямисткото движение. Интересен е и вътрешния поглед към ХАМАС на автора.
                            http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                            Comment


                              On Killing: The Psychological Cost of Learning to Kill in War and Society
                              Има разни интересни неща вътре.

                              Comment


                                "Месията от Стокхолм" на Синтия Озик.

                                Comment

                                Working...
                                X