Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Днес си взех Фредерик Бегбеде - "9.99"

    Comment


      "Говори Лондон. Предавания на BBC за България през Втората Световна война".
      SEMPER AGRESSUS

      Comment


        Манщайн я кажи за какво става дума в тази "9.99"



        Иначе HELLCAT тази книга "Говори лондон..." бива ли я?
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Авторът - Фредерик Бегбеде е 36 г. французин който беше и в България... за съжаление аз тогава не знаех за него. Един от най-известните и четени френски писатели в момента. Работи 10 години в рекламата и специално в първите страници на книгата - които усещам че са емблематични хм... ами какво да ти кажа. Тежка ирония. Иронизира потребителите всичко за което се сети. Нека дочета книгата и ще ти кажа, защото нещо тя не ми е в гланаат сега. Вчера си купих "По следите на изгубеното време" на Пруст почти без пари - двата тома преведени на български и съм много доволен. Оставих Бегбеде за малко а може и за повече. Ще ми се първо да си взема другите му две книги на български - "Любовта трае три години" и "Разказ под екстъзи" (неправилно написано като "екстази).

          Но нека говорим в корици

          Ето го Бегбеде:










          Странното е че въпреки добрия си старт и продажби и всичко издателство "пулсио" спря дейност

          Аз на теб Шеленберг съм ти препоръчал ето това!!!



          Брет Истън Елис - Rules of attraction

          Това е авторът на "Американски психар". Май ти говорих за него като се видяхме.

          Comment


            Мисля че не си ми говорил за него, но сега като прочетох в един сайт за книгата май ще си я купя в скоро време.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              Да те предупредя да не пръсне напразно пари за Елис.

              Ако ти се чете за:

              - студентски напивания в умрели университети с тежък елемент на полуразпад упадък падение
              - за хомосексуалисти студенти които се разхождат в 4 часа
              - 80те години в Америка
              - безпаметността на тези купони
              - през погледа на пет души - някъде дни и същи събития - повечето пъти не
              - ако книгата след като я прочетеш я захвърлиш но след няколко месеца си я прибереш ако някой не я е откраднал разбира се

              то трябва да изтичаш и да дадеш 10 кинта.

              Което решиш първо - 9.99 или Истън Елис... Аз нямаше как и си взех и двете.

              Comment


                "Говори Лондон" ли ? Струва си, разбира се ! Сборникът съдържа всички емисии на "Радио Лондон" за България през 1940 - 1944г. Съставителите на сборника подготвят и втора част - емисиите на Радио Лондон по време на комунистическия режим.
                SEMPER AGRESSUS

                Comment


                  Фредерик Бегбеде

                  Разказите четох доста отдавна, но "9.99" ми е съвсем прясна и много ме изкефи. (Само)ироничен, циничен, със сочен език, урбанизиран юпи, работещ в рекламна агенция (това е героят), същевременно умен и софистициран, същевременно тъжен, нещастен и обречен... Може би на някого цинизмът ще му дойде в повече, имам предвид че книгата е цинична като отношение към живота, не толкова като описвани ситуации, но на мен много ми допадна.

                  Comment


                    За мен цинизмът в тези книги е хипер мега супер оправдан. Тоест той е съставна част от този начин на писане и Бегбеде е просто един от тези, които виждат живота си в постмодернизма. Елис е същия.

                    Comment


                      "История на Априлското въстание", Димитръ Страшимиров, фототипно издание на три тома накуп от 1907 г.
                      Книжарницата на ул.Сердика, след ъгъла с Дондуков на 20-30 м. в дясно. 8 (осем, правилно четете) лв., изданието е от около 96-та.

                      Крайно обективно. Авторът е писал по поръчка на едни общински комитети за честване на 30 годишнината, в Пловдив и Ловеч и не помня още къде. Базирана е на МНОГО интервюта с живи участници, стига до големи детайли, вкл. и нелицеприятни за последвщата наша митология, но много обективно, според мен.
                      Има какво ново да се научи оттам, за живите истории, а не за патетиката. Впрочем, тя пак е налице, но от фактите.

                      Comment


                        Аз се зачетох "Името на розата" от Умберто Еко...
                        Разбира се, не я чета за първи път...
                        И пак ми е интересна...
                        Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                        Comment


                          Браво KG125. Виждал съм един голям том от Димитър Страшимиров. Между другото той е в историографията по темата за Априлското въстание и трудовете му са полезни.

                          Comment


                            Е най-вероятно е същото. Около 1000 стр., защото три тома са събрани вътре.
                            Прави добро впечатление подходът от времето, преди политиката да комадва историята. Много обективно.

                            ISTORIK написа
                            Аз се зачетох "Името на розата" от Умберто Еко...
                            Разбира се, не я чета за първи път...
                            И пак ми е интересна...
                            Тая книга показва освен всичко друго, че през Средновековието хората са били толкова умни, колкото и сега. Че може би и повече
                            Last edited by ; 02-04-2005, 16:57. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              Erich Von Manstein написа
                              За мен цинизмът в тези книги е хипер мега супер оправдан. Тоест той е съставна част от този начин на писане и Бегбеде е просто един от тези, които виждат живота си в постмодернизма.
                              Раздвоена съм за цинизма. Теоретично си прав, това е постмодернизъм и някаква част от добрата литература е точно цинична: Милър, Буковски, Поланюк, Вийон.. Бегбеде е една много колоритна френска добавка към този букет (или по-точно към тази сбирщина). От една страна, това е открит цинизъм и прави чест, че липсва поза и лицемерие. От друга страна, това не е цинизъм в смисъл на скепсис. Цинизмът е водораздела между младостта и старостта и чисто човешки, като забравя, че знам какво е постмодернизъм, ми се струва изхабено... по-точно изхабяващо.

                              Comment


                                Хана написа
                                Раздвоена съм за цинизма. Теоретично си прав, това е постмодернизъм и някаква част от добрата литература е точно цинична: Милър, Буковски, Поланюк, Вийон.. Бегбеде е една много колоритна френска добавка към този букет (или по-точно към тази сбирщина). От една страна, това е открит цинизъм и прави чест, че липсва поза и лицемерие. От друга страна, това не е цинизъм в смисъл на скепсис. Цинизмът е водораздела между младостта и старостта и чисто човешки, като забравя, че знам какво е постмодернизъм, ми се струва изхабено... по-точно изхабяващо.
                                Малко прекаляват, май, с тия работи. Постмодернизъм не знам, ама дали не е от по-користни съображения.

                                Comment

                                Working...
                                X