Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Абе много пъти съм се канил но никога не съм се решавал да почна да чета "Мейн кампф".Я някой да преразкаже с 2 3 изречения за какво става дума.
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment


      Е Араслане изби рибата - как с две три изречения за тая книга - та за нея са изписали толкова колкото за Библията и то все по стените на разви сгради от 40те години...

      Comment


        Не си струва да се чете. А един приятел германец ми каза, че на немски е написана страшно неграмотно :lol:
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Работното й заглавие, предложено от автора е "Четири и половина години борба с лъжата, глупостта и страхливостта", но редакторът на партийното издателство М. Аман възразил срещу това непривлекателно заглавие и в крайна сметка се спират на "Моята борба".
          Като литературна стойност книгата е на много ниско ниво - смес от оскъдни биографични моменти,антисемитизъм, омраза към славянството и германски национализъм. Много трудна за четене. Чудно ми е как средностатистическият германец по времето на Райха е могъл да я чете ? Между другото, безплатен екземпляр от книгата е подаряван на младоженците, сключили граждански брак.

          Comment


            Това изречение "Много трудна за четене" ме надъха да е прочета но нямам намерение да хуквам да е търся ако е видя на някой книжен пазар и не си харесам друго нещо(едва ли аз като ида в книжарница и се самозабравям) ще да е прибавя в библиотеката си.
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              Абе, като видиш цената и като се сетиш при кого ще отидат парите...
              По моя преценка съм обективен.

              Comment


                Първо на първо книгата е издание на нелегалното и противозаконно издателство ЖАР и закупуването на всякакви книги от него (то издава от Гьобелс до 1984 на Оруел) не трябва да бъде поощрявано! Напротив! Има я както казах във www.fenbg.com като напишеш hitler така трябва да ти излезе или архивиран или някакъв документ цялата книга я има. Освен това цената й е от 10 до 25 лева.

                Между другото някой спомена името на Макс Аман - според теорията че Железните Кръстове на Хитлер са мошенически придобити Макс Аман е човекът уредил наградата на Хитлер. Той е голяма клечка - навремето имах негова цветна снимка из форума но май се затри.

                Comment


                  Не знам това е една от най-известните книги би трябвало да е има във всяка библиотека не съм се сетил в градската да питам.
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    Araslan написа
                    Не знам това е една от най-известните книги би трябвало да е има във всяка библиотека не съм се сетил в градската да питам.
                    В Софийската ли? Силно ме съмнява да я имат в каталога
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      Пазарджишката не пречи да питам все пак.
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        "Трудна за четене" - в смисъл че както пияна маймуна скача от клон на клон, така и мисълта на автора скача от тема на тема; освен това авторът се е опитал да се изразява научно - нещо което не му се е удало особено...
                        Спомням си навремето големия шум който се вдигна около издаването на книгата от издателство "ЖАР" ( май така се казваше) Не си спомням дали беше образувано наказателно производство ?

                        Comment


                          От днес държа в ръцете си "Съдебно преследване на военни престъпления и геноцид" на Х. Бол, издадена от Военното издателство: от Женевските споразумения 1899 през Нюрнберг и Токио до Международния наказателен съд и свалянето на режима на Саддам..

                          Comment


                            Вчера си купих сборник с творби на Албер Камю, някои от тях: "Чужденецът", "Митът за Сизиф", "Чума"... Прекрасни творби на този екзистенциалист. Отдавна нещо не ме бе грабвало така.
                            "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                            И други затворници
                            нека четат пред вратите
                            нашата памет остъклена
                            с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                            Comment


                              Ако е този сборник за който си мисля - един кафяв и в него също така има "Падането". Проблеми ми създава Алберто Мангел с неговата "История на четенето" - кара ме да мисля много. Вчера опитах небрежно да прочета какво казал Кафка за четенето и щях да си пръсна черепа.

                              Comment




                                Ще си купя аз днес "Боеве" и "Родихме се змейове"
                                We don't see things as they are, we see them as we are
                                ---Anais Nin----

                                Comment

                                Working...
                                X