Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз умирам от кеф защото чета "Параграф 22"

    Междувременно се мъча с няколко книги с метатекстове и анализи на произведения предимно на Ботевата лирика Лошото е че започват да ми харесват...

    Иначе чета и Бертолд Брехт и много му се радвам...

    (Днес си купих за втори път "Голите и мъртвите" и съм много доволен )

    Comment


      Аз 5 години учих в ЕГ "Бертолт Брехт" и така и не прочетох нищо от него.То наистина е въпрос на обща култура ама изобщо не съм се и интересувал.Какво горе долу му представляват творбите?
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        Стихотворенията му са страхотни. Просто жестоки. Както и драмите. Тези две неща познавам добре. Имам и разкази някакви и един роман обаче драмите и стиховете владеят. Ето един откъс който си дадох зор да препиша.

        Comment


          Нещо не ми се нравиама ти какъвто си маниак на тема ВСВ сигурно ти е по сърце
          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

          Comment


            Comment


              Няколко книги за Наполеон и войните му... в сряда ще знам имало ли е ефект )
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                са чета "Звездни рейнджъри" на Робърт Хайнлайн страшно луда книга и много смислена
                ***

                Comment


                  БААААСИ АВАТАРА ТОВА АКО Е КНИГА ИСКАМ ДА Е ПРОЧЕТА :lol:
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    mne film e brato ama i tak si struwa hehe
                    ***

                    Comment


                      Струва ми се че ще гласувам за костуф :twisted:
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        Арбалети

                        Erich Von Manstein написа
                        Стихотворенията му са страхотни. Просто жестоки. Както и драмите. Тези две неща познавам добре. Имам и разкази някакви и един роман обаче драмите и стиховете владеят. Ето един откъс който си дадох зор да препиша.

                        http://quotes.cult.bg/forum/viewtopic.php?t=117
                        Много яко само това мога да кажа ако можеш ми го прати цялото на ЛС.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          A History of Warfare на John Keegan. Човекът разглежда войната в абсолютно всички аспекти, за които може да се сетите - от хормоналната предразположеност към контролирана агресия през географските ограничения на сраженията (а знаете ли че до Одрин са се водили 15 битки в историята, като 6 от тях са наша работа ), през развитието на технологията до стратегията и тактиката. Невероятна книга
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            А, и ти ли фана Кееган, и аз наскоро се светнах за него 8) Ма аз изчетох първата му книга и сега чета маск оф команд
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Александър Дюма - Граф Монте Кристо .....
                              "Нима, Създателю,
                              съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                              мигар аз самият съм те молил
                              от мрака да ме извлечеш?"

                              Comment


                                "Синовете на Великата мечка".Като малък много си падах по уа уа уест и сега изнамерих една книжка която ми е убягнала до сега
                                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                                Comment

                                Working...
                                X