Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Планетата Калгаш е на прага на хаоса — но това знаят само шепа хора. Калгаш познава единствено вечната светлина на деня. В продължение на повече от две хилядолетия небосводът е бил огряван от някаква комбинация на шест слънца. Но сега сумракът се сгъстява. Скоро всички слънца ще залязат и страховитото великолепие на Нощта ще призове лудостта, която ще сложи край на цивилизацията. Разказът на Айзък Азимов „Падането на нощта“ излиза за първи път през 1941 г. Той веднага е признат за класика, а авторът му се превръща в легенда. Но късият разказ не е пълният разказ. В тази книга доктор Азимов обединява усилията си с многократния носител на наградите „Хюго“ и „Небюла“ Робърт Силвърбърг, за да изследват и доразработят една от най-грандиозните концепции в историята на научната фантастика. В този роман вие ще станете свидетели на Падането на нощта и на още много други неща… Ще научите какво се случва на разсъмване.

    Още не съм го почнал, но определено ще го прочета, макар да имам съмнения. Късните работи на Азимов като цяло са слаби, и като литература, и като идеи, т. е. не струват. В случая разчитам на съавтора, а романа е по едноименния разказ от далечната 1941 г.
    Liberte, egalite, fraternite
    Viva la revolution
    Zalmoxis написа
    Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
    http://hristoen4ev.blogspot.com/
    dibo написа
    Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
    - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

    Comment


      О, този разказ е един от най-добрите му, според мен. Стига да не очакваш някакви особени литературни качества - те липсват във всичките му книги.

      Comment


        И аз мисля така за разказа, но романа, който тепърва ще чета, е писан 50 г. по-късно, а аз съм скептичен именно към този късен Азимов като цяло.
        Liberte, egalite, fraternite
        Viva la revolution
        Zalmoxis написа
        Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
        http://hristoen4ev.blogspot.com/
        dibo написа
        Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
        - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

        Comment


          Click image for larger version

Name:	book.jpg
Views:	1
Size:	552.7 КБ
ID:	547844
          Голям анабутвация е да си поръчваш книги дирекно от щатите. А книжката е хубава.

          Comment




            Много Хайнлайн-ска такава. И изненадващо не-остаряла.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Дело Берия. Приговор обжалованию не подлежит- документи. но е на руски.

              Comment


                Imperial написа Виж мнение


                Много Хайнлайн-ска такава. И изненадващо не-остаряла.
                Пробвай Farnham's Freehold. На мен повече ми харесва от тази. Има я и в читанката под заглавие: "Имението на Фарнъм". Комбинация между "Планетата на Маймуните" и "Машината на Времето". С тази разлика че маймуните и уорлоците са негрите и индийците.
                Много по-реална и много добре написана. Чете се на един дъх.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Роберт Ибатуллин, РОЗА И ЧЕРВЬ

                  Много сила

                  Comment


                    Click image for larger version

Name:	191783_b.jpg
Views:	1
Size:	139.9 КБ
ID:	547861

                    Приключих я и препоръчвам горещо!

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Lines of Departure от Marko Kloos. Втората част на Terms of Enlistment : http://www.amazon.com/Terms-Enlistme...s+of+Departure
                      Военна фантастика, тип "Звездни Рейнджъри" на Хайнлайн. Препоръчвам, особено ако ви попадне евтино или без пари. Третата част излезе наскоро.
                      Сега съм на третата:http://www.amazon.com/Angles-Attack-...K8K7DJVE08G1Q6 Това много хубаво ве! Евала на тоя немец дето я е написал.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Алберто Анджела - "Един ден в древен Рим". Има я в читанката.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Напоследък (преди няколко месеца) открих Лукяненко и набързо изчетох всичко преведено от него. В момента чета за втори път лабиринта на отраженията. Нещо като киберпънк е, като във втората част прекалява с вътрешния живот и психозите на героя. Изчетох и поредицата му във МОО вселената, но нещо не ме впечатли чак толкова. Увлекателни книги са, но не бих ги повторил скоро.

                          Comment


                            "Линия на Бляновете" серията ми хареса. Човека може да пише. Няма уникален стил, напомня на смесица от няколко модерни писатели на твърда фантастика.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              "Линия на Бляновете" серията ми хареса. Човека може да пише. Няма уникален стил, напомня на смесица от няколко модерни писатели на твърда фантастика.
                              Да, не са лоши, а поредицата за патрулите чел ли си я?
                              А МОО-играта той явно я е ползвал като база, не е по-лошо от тия дето са творения на тема Междузвездни войни общо взето.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                messire Woland написа Виж мнение
                                Да, не са лоши, а поредицата за патрулите чел ли си я?
                                А МОО-играта той явно я е ползвал като база, не е по-лошо от тия дето са творения на тема Междузвездни войни общо взето.
                                Не. Направих грешката първо да гледам единият от филмите. Посмях се но не можа да ме грабне. За това сега не мога да се навия да прочета книгите.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X