Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    British Military Flintlock Rifles 1740-1840 и "Въоръжението и снаряжението от Българското Средновековие VII- XI век
    Яки книжчици
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      Абелена, Хофман има два тома на български - защо не си ги намериш вместо да си губиш времето да го четеш на руски?

      Comment


        "Галската война" на Гай Юлий Цезар. Като я свърша съм заредил "Развитие на робовладелческото общество в древна Тракия". На мен ми дайте ранно средновековие и античност , а преди месец някъде свърших "История на Гестапо", доста интересно и безпристрастно книжле, което ми хареса именно заради безпристрастността си и ж него има доста истинки, които спестяват по Discovery channel примерно ...

        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

        Comment


          Сега чета Стивън Кинг - "Салем'с Лот". Предпочитам лесносмилаема литература през лятото . Някой ми беше казал, че това му е най-добрата книга, а най-лошата му е "Кери". Аз обаче, не виждам особена разлика.

          Всеки проблем има цивилизовано разрешение.

          Comment


            божей попаднах на потресаващо комунистическа литература за пустите му траки и направо е оставих...сега чета 2 том от съчиненията на Цезар
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              ...издание на... ЖАР птица :tdown

              Comment


                The Roots of Blitzkrieg: Hans von Seeckt and the German military reform

                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  ей танкът от корицата е много свиреп каква марка е?!
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    Роджър Зелазни - Маската на Локи

                    най-накрая ме навиха да го прочета
                    паралелно - Записките на създателя на Римския клуб и бащата на глобализма ..... доста е интересно
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      araslan написа
                      ей танкът от корицата е много свиреп каква марка е?!
                      Марка "Дървен макет върху велосипед"
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Сейчас читаю "Краткое руководство артиллерiйской службы съ полевыми орудiями 1877 года"...
                        Занимаюсь изучением истории и обмундирования Русской Императорской армии в конце 19 - начале 20 веков. Основной интерес - уланские полки.

                        Comment


                          Чете ми се нещо за руските откривателски експедиции едно време към Сибир и Далечния изток. Някой знае ли евентуално някое интересно книжле на тая тема?
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            Нууу.... Не знаю. Я такие книги не читал, честно говоря. Единственно что могу порекомендовать - это книги знаменитого русского исследователя Дальнего Востока, Владимира Клавдиевича Арсеньева:
                            «По Уссурийскому краю» (1921),
                            «Дерсу Узала» (1923)
                            «В горах Сихотэ-Алиня» (1937)
                            Наверняка эти книги переиздавались в наше время.

                            А вообще во Владивостоке есть даже музей В.К. Арсеньева: http://www.arseniev.org

                            По исследованиям Сибири я пока не знаю, что посоветовать.
                            Занимаюсь изучением истории и обмундирования Русской Императорской армии в конце 19 - начале 20 веков. Основной интерес - уланские полки.

                            Comment


                              сега чета "Храбростта на България" на тема Балканската война."Записки за Гражданската война" на Цезар ще чака до другата седмица
                              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                              Comment


                                Русский улан написа
                                Нууу.... Не знаю. Я такие книги не читал, честно говоря. Единственно что могу порекомендовать - это книги знаменитого русского исследователя Дальнего Востока, Владимира Клавдиевича Арсеньева:
                                «По Уссурийскому краю» (1921),
                                «Дерсу Узала» (1923)
                                «В горах Сихотэ-Алиня» (1937)
                                Наверняка эти книги переиздавались в наше время.

                                А вообще во Владивостоке есть даже музей В.К. Арсеньева: http://www.arseniev.org

                                По исследованиям Сибири я пока не знаю, что посоветовать.
                                Много сърдечно спасибо Дано да е вярно поне малко
                                XV mile the sea brode is
                                From Turkey to the Ile of Rodez...

                                Comment

                                Working...
                                X