Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    The Golden Trade of the Moors
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      Книгата на Фройд си струваше търсенето. Притежава очарованието на древен скрижал, върху който някой налуден пророк се е опитвал да излее бълнуванията си за всемира.

      Прописвайки за лудост отбелязвам започването на един нездрав интерес и шумене около De Profundis на Уайлд. Старите търговски хитрости пак заработват с пълна пара. Плямпания на тема "плод на забранена любов" и "скандален текст на оскърбен гений" или "последен шедьовър, виждащ чак сега на български своето могъщо присъствие" и т.н. в този дух. Нямам илюзии относно това "как се върти света" и обичайната помия, която той бурно пръска при това си въртене. Стотина години след онзи процес, който скапва напълно Уайлд, и българската публика има възможност да удовлетвори своя глад за зрелища като се позаслуша в тези "кампании" за масово "пробутване", които осакатяват и малката надежда поне веждъж нещо голямо да се приеме достойно и без излишно говорене.

      След грозотията откроявам една прекрасна нова книга по история на изкуството - Огледалото на света от Джулиан Бел. Предизвикателството да разкажеш цялата история на изкуството e достойно изпълнено, макар и чрез жертвата да се допуснат доста задъхвания/претупвания + някое и друго клише.

      P.S. И нещо голямо - чакаме излизането на Хиляда плоскости от Дельоз и Гатари. Книга-екстра с всички възможни луксозни глезотийки. Да почовърка малко чувството на някои хора да си редят книги с хубави корици по библиотеките.

      Comment


        нещо, което може да ти е интересно
        вчера попаднах на книгата и случайно открих, че има посвещение
        съвсем оригинално е - подарък от бютор за сартр
        екземплярът е принадлежал на сартр и последната му секретарка е продала много книги на книжарницата
        някои страници не са разрязани
        тетрадките на чоран, които се появиха на български преди около 5 години са около 1/9 от пълното издание на френски - 1000 страници.
        Attached Files

        Comment


          Български хроники

          Чета "Български хроники" на Стефан Цанев. Сега съм на втория том и ми е адски интересно - още си се смея като като се сетя как уж патриарх Фотий бил казал на император Михаил Палеолог - "Мишо ставай , изпуснахме българите". Целта която си поставя е да напише интересна история на България.
          Цитирал е адски много източници. Вече минах през доста теми, които са обсъждани на този форум - броя на аспаруховата орда, ролята на цар Симеон, цар Калоян и битката при Одрин и т.н. Интересно ми е да прочета Вашето мнение за това произведение, доколко то отговаря на вашите представи за българската история.

          Comment


            Моето мнение е, че това е роман, т.е. няма много общо с българската история (ако щеш, това е романтична визия за българската история и точно поради това е много популярна). Впрочем, вече сме го обсъждали някъде, май в отделна тема.

            Comment


              boyankolev написа Виж мнение
              Михаил Палеолог

              Comment


                Zalmoxis написа Виж мнение
                - Михаил III, надявам се така да е по-добре, нямам особена дарба да помня имена.

                Ще потърся и ще прочета темата по моя въпрос.

                Comment


                  Някой да има на идея от къде мога да си купя "Подводната война на Третия райх" на Чони Чонев, том 1 и том 2? Имам том 3, но предните два са с изчерпана наличност навсякъде...

                  Comment


                    "Шелковьiй пут" на Сергей Карцов-руски автор, бивш офицер. За войната в Афганистан-1979-1989г.http://artofwar.ru/editors/k/karcew_a_i/text_0010.shtml
                    Въобще този сайт отразява военното изкуство през погледа на ветераните, участващи в различните войни.
                    Last edited by Kramer; 04-10-2009, 22:11.

                    Comment


                      aiwara написа Виж мнение
                      Някой да има на идея от къде мога да си купя "Подводната война на Третия райх" на Чони Чонев, том 1 и том 2? Имам том 3, но предните два са с изчерпана наличност навсякъде...
                      Тези два тома ги търся поне от 2005 г. и съм обиколил доста места в София, Варна, Добрич и Бургас и резултата е нулев. Даже съм се мъчел да си я поръчам по издатели, да се свържа с Чони Чонев и пак без резултат и даже вече се примирих, че ще остана без тях, ще чакам те да дойдат при мене
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        Много жалко наистина. Не знам дали да се надявам да ги преиздадат някога...

                        Comment




                          ЖИВОТЪТ НА СВЕТИ ЛУИ от Жан Дьо Жоанвил
                          Крал Луи (1226-1270) бил канонизиран от Католическата църква поради религиозната си ревност и кръстоносно усърдие. Неговият приближен и биограф Жан дьо Жоанвил описва в спомените си общите им преживявания по време на Кръстоносния Похода в Египет и епопеята при крепостта Дамиета, като възторжено предава възхищението си от неговата забележителна личност.
                          Войната е лека за зрителите...

                          Comment


                            Истинската история на България Иван Петрински
                            България при хан Кубрат-500 000км2
                            България днес-111 000км2
                            Къде сбъркахме...

                            Comment


                              темата загина
                              кайзер, давай на лични
                              и без това само двамата се четем
                              ако ме четеш всъщност ;p

                              Comment


                                Благодарност!

                                Kramer написа Виж мнение
                                "Шелковьiй пут" на Сергей Карцов-руски автор, бивш офицер. За войната в Афганистан-1979-1989г.http://artofwar.ru/editors/k/karcew_a_i/text_0010.shtml
                                Въобще този сайт отразява военното изкуство през погледа на ветераните, участващи в различните войни.
                                Благодаря много за този линк. Адски интересна книга - едновременно много забавна и доста тъжна. Написана е от човек, който наистина разбира за какво става дума. Скъсява много смените ми последните няколко дни.

                                П.П. Още не съм намерил точен превод за дикобраз - какво е това животно?

                                Comment

                                Working...
                                X