Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    мисля, че мога да ти осигуря преснимане на някакви неща от него. нищо повече. аз нямам нищо негово.

    Comment


      Иван Михайлов - Избрани съчинения Удариха ме с 45 лв. но си заслужаваше

      Comment


        нашенци в косово и албания - таня мангалакова
        Зимата пее свойта зла песен,
        вихрове гонят тръни в полето,
        и студ, и мраз, и плач без надежда
        навяват на теб скръб на сърцето.

        Comment


          TERZIev написа Виж мнение
          нашенци в косово и албания - таня мангалакова
          Извинявай, беше ли на премиерата, че аз в последния момент не можах да отида.
          http://www.bukvite.com

          Comment


            "Хилядолетието" и "Цивилизациите" на Фелипе Фернандес -Арместо и Пол Верлен - Стихове.

            Comment


              bukvite написа Виж мнение
              Извинявай, беше ли на премиерата, че аз в последния момент не можах да отида.
              не съм бил
              Зимата пее свойта зла песен,
              вихрове гонят тръни в полето,
              и студ, и мраз, и плач без надежда
              навяват на теб скръб на сърцето.

              Comment


                тайната история на монголите - превод от старомонголски, александър федотов(ново издание от 2008)

                много интересна книга
                Зимата пее свойта зла песен,
                вихрове гонят тръни в полето,
                и студ, и мраз, и плач без надежда
                навяват на теб скръб на сърцето.

                Comment


                  "Източният фронт 1941-1945г." на Вернер Хаупт, полезно и по моему добро четиво. Подробно, на места доста аналитично, фактологично и с доста карти и схеми. Цената оправдава съдържанието.
                  They march in full battle dress
                  With faces grim and pale
                  Tattered banners and bloody flags
                  Rusty spears and blades...

                  Comment


                    Красотата стана непоносимо скъпа.

                    Удивително е как всичко ново и интересно в полето на книгите става все по-трудно за достигане. Пример е История на красотата на Еко - от 75 вече струва 100 лева! Бърза справка в amazon (.com и .co.uk) показва, че на английски книгата се продава за 40 долара или 30 паунда. Излиза, че (чудо) там книгата е с по-ниска цена от България. И къде ще сравняваш възможностите; читателят тук върви напред само поради своята тиха интелектуална лудост.

                    Едно е 30 лева за Воля за власт от Ницше (с по-лоша хартия от старите томчета на "Избрано"), друго 29 лева за Цивилизацията. Нова история на западния свят от Осбърн, която е с гадна тънка хартия и не може и да се сравнява с качеството на (да речем) Цивилизациите на Фернандес-Арместо струваща 20. И двете са на едно и също издателство. Просто ги дели малко време. Помня и разните paperback ужасии от миналото десетилетие, но сякаш нещата бяха тръгнали в добра посока, по адекватна и балансирана.

                    Comment


                      "Аз бях лична охрана на Хитлер"



                      Poxус Mиш e eдинсвeният oщe жив oт личнaтa oxpaнa нa Адoлф Хитлep. Пoслeдният вoйник, нaпуснaл бункepa нa Фюpepa нa 2 мaй 1945 гoдинa. Toй e сpeд мaлцинaтa свидeтeли, видeли с oчитe си бeзжизнeнитe тeлa нa диктaтopa и Eвa бpaун, сгъpчeни нa eднo кaнaпe в убeжищeтo oт бeтoн и стoмaнa. Toгaвa eсeсoвeцът Poxус e бил нa 27 гoдини, a днeс e 89-гoдишeн пeнсиoнep, стaнaл нeoчaквaнo извeстeн в цялa Гepмaния.
                      Пpeз пeттe гoдини, пpeкapaни дo Хитлep, живoтът нa Mиш пpeдстaвлявa пopeдицa oт кpaтки истopии, любoпитни и oтблъсквaщи, нo xвъpлящи силнa свeтлинa въpxу гoлямaтa Истopия. Cпoмeнитe му сa нeзaмeними свидeтeлствa, aкo искaмe дa paзбepeм лoгикaтa, пoдxpaнвaлa и вдъxвaлa живoт нa Tpeтия Paйx.
                      Poxус Mиш нe e бил идeoлoг, нитo члeн нa нaцисткaтa пapтия. Пoслeдвaл e Фюpepa кaтo мнoзинa дpуги. Кpъгъл сиpaк, тoй сe e пpиспoсoбил към случaйнoститe в свoя живoт.
                      Oзoвaл сe e в цeнтъpa нa влaсттa, бeз дa e чaст oт нeя. Hитo твъpдe близo, нитo твъpдe дaлeч, тoзи млaд eсeсoвeц e бил винaги нa paзпoлoжeниe пpи всякo изщpaквaнe с пpъсти.

                      "Бeшe мoй нaчaлник - oбяснявa тoй. - C мeн бeшe внимaтeлeн и любeзeн.." Mиш и дo днeс нe мoжe дa пpиeмe, чe Хитлep e убиeц. Пpoстo нe дoпускa дa e имaл някaквa винa.
                      Думитe нa Mиш сa студeни, лишeни oт eмoция, пoчти бeзстpaстни. Думи нa oчeвидeц, нo кoйтo нищo нe e пpoумял. Чудoвищeн в нeвинoсттa и слeпoтaтa си.

                      Comment


                        viking heart написа Виж мнение
                        "Източният фронт 1941-1945г." на Вернер Хаупт, полезно и по моему добро четиво. Подробно, на места доста аналитично, фактологично и с доста карти и схеми. Цената оправдава съдържанието.
                        Продава ли се в Бг? нещо гооглето не ми връща...

                        Comment


                          What I Learned in Medical School: Personal Stories of Young Doctors

                          Обаче нещо започва да ме наляга депресията покрай тази книга. Май трябваше първо да вникна в анотацията й:

                          Like many an exclusive club, the medical profession subjects its prospective members to rigorous indoctrination: medical students are overloaded with work, deprived of sleep and normal human contact, drilled and tested and scheduled down to the last minute. Difficult as the regimen may be, for those who don't fit the traditional mold - white, male, middle-to-upper class, and heterosexual - medical school can be that much more harrowing. This riveting book tells the tales of a new generation of medical students - students whose varied backgrounds are far from traditional.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            "Америго" на Стефан Цвайг- много приятна книжка
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Mark Mazower - Hitler's Empire: Nazi Order In Occupied Europe
                              -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                              Comment


                                Едно си баба знае, едно си бае. Аз съм така. Ей това тухлище е по-дълго от бедрената ми кост.

                                Цветни широкомащабни фотоси, енциклопедия, написана с разбиране, перфектен стил на английския, история, археология, причини, анализи, малкопознати данни, Рим в пълния му блясък и пълната му мизерия - от малкото селце и етруските до възкачването на Одоакър...просто съм speechless!!!




                                а и едно друго по-малко - за некрополите, саркофазите и мъртвите:

                                Last edited by Dobromir Rusev; 04-03-2009, 21:48.
                                Колко бързо изчезва всичко — и самите тела във вселената и споменът за тях във вечността. Каква е природата на всичко сетивно и особено на онова, което ни примамва с удоволствие, плаши с мъка или заслепява тщеславието на хората с празната си външност. Колко евтино, презряно, нечисто и изложено на гибел е то в оценката на умствената способност.

                                МАРК АВРЕЛИЙ, "Към себе си", II, 12

                                Comment

                                Working...
                                X