Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля споделете Вашия опит с поръчване на книги по интернет

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Моля споделете Вашия опит с поръчване на книги по интернет

    Мисля, че би било доста полезно, ако тези от Вас, които са поръчвали книги по интернет и съответно са ги получавали , споделят опита си. Имам предвид от чужди сайтове като amazon, например, с доставка в България. Това би помогнало на ... желаещите, като мен например, да се ориентираме в условията. Пък и да изградим някаква представа за качествата на отделните сайтове.

    #2
    Имам опит само с български и ще го напиша. Не е зле да се знае.

    Преди седмица си поръчах две неща на Дж. Елрой в books.bg
    Още никой не е дошъл, нито са звъннали по телефона, нито на вратата ми. Трябваше да дойдат в четвъртък или петък наобяд. Случва ми се за пръв път.
    А имаше един сайт - knigi.biz или нещо от типа. Тръгнах да поръчвам същите книги там още преди да се възползвам от услугите на books.bg. Там пък си поръчваош книгите и трябва да пратиш кинтиге със запис или с карта, а да си ги получиш по пощата. Нещастници. Единствената възможност да не те метнат е да платиш при получаване. Веднага щом видях, че в biz нямат такава опция затворих прозореца


    Между другото търсих и-мейл или телефон на books.bg и не открих нищо.

    Comment


      #3
      Matrosov написа
      Мисля, че би било доста полезно, ако тези от Вас, които са поръчвали книги по интернет и съответно са ги получавали , споделят опита си. Имам предвид от чужди сайтове като amazon, например, с доставка в България. Това би помогнало на ... желаещите, като мен например, да се ориентираме в условията. Пък и да изградим някаква представа за качествата на отделните сайтове.
      Aми аз от няколко години май си купувам книги, музика и чат пат модели главно така. От Амазон нещата си идват доста стабилно. Препоръчвам ти обаче да не ползваш английския(amazon.co.uk) а, американкия(amazon.com). Въпреки че от английския нещата идват до България за около седмица разликата в цената е такава че нещо поръчано от щатския+доставка с въздушна поща излиза средно с 2 английски лири по евтино(към 6 лева) от нещото в английския амазон без доставката. Приятелска препоръка ако си търсиш нещо много специализирано опитай първо на страницата на издателството(ако знаеш кое е) амазона не е много добре зареден и е главно ширпотреба. Друга приятелска препоръка ако искаш да си поръчваш по честичко и да си получаваш нещата в обозрими срокове е да си извадиш кредитна карта - виж тука www.fibank.bg за прилични условия ako още нямаш (много моля за извинение ако съм нарушил правилата пускайки линк към сайта на ПИБ) - годишната такса за обслужване на картата покрива горе долу таксите за три чека ако поръчваш с такива а докато имаш пари в картата можеш да поръчваш
      Като общи приказки е горе долу това, ако имаш конкретни въпроси питай пак
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #4
        имат и мейл, и телефони (на които обикновено никой не отговаря). имам същия опит с бууксбг, но се оказа, че просто е трябвало да отбележа кога (ден и час) искам книгите (поне за София така става). след като им писах писъмце, бързо получих отговор, както и самите книги.

        Comment


          #5
          Вярно, полезно и благородно би било да се сподели опит, лични аз на един-два пъти съм се колебаел около поръчка в amazon, но да си призная, тогава се чувствам объркан от разните правила и изисквания. Няколко пъти съм пожелавал книги от чужбина (в моя случай от Германия), но чрез доставка от нашенска книжарска верига - Хеликон. Качеството бе чудесно, стабилно изпълнена поръчка, но си е скъпичко (с разните такси и налози) и бавно. Интересно ми е (както казва Matrosov), да си изградя някаква представа.

          Имат рискове интернет поръчките, щом онзи печален датчанин, поръчал си Дан Браун от френски сайт, и получил книга с липсващи страници и оплетен от различията в законодателствата остана излъган, та се наложи да стане печален пример в скорошна реч на БГ ЕУ министър Кунчева

          Comment


            #6
            Копувал съм книги само от български книжарници и винаги чрез наложен платеж или куриер. Нямам оплаквания- идват си в срок(1-2 дена, най-много 3) и е това което съм поръчал. Но е добре да имаш едно на ум за книжарниците от които копуваш.
            _______________________________________________
            И българин съм не заради твойта слава
            и твойте подвизи и твойта бранна сила,
            а зарад туй, че съм безсилен да забравя
            за ослепелите бойци на Самуила.

            Атанас Далчев

            Comment


              #7
              кало, би ли ми пратил мейла им на ЛС. Аз съм отбелязал в кой ден и час ги искам та това не им е извинение. всички препятствия, които биха им попречили да си свършат работата са вдигнати, но до момента никой не е припарил насам.
              Last edited by Док Холидей; 20-02-2007, 13:56.

              Comment


                #8
                Купувал съм само от books.bg - и мисля че са коректни.Честно казано не бих си купил книга от друго място.Ако някой се интересува мога да пратя адреса на ЛС.

                Comment


                  #9
                  Досега съм ползвал жокера - поръчай на приятел, а той поръчваше в книжарници(реални) в чужбина и после ги носеше.
                  Забелязах, че американския amazon имат срокове на доставка 3 до 6 седмици и в скоби 8 до 12 седмици. Маааалко множко ми се вижда. Реално ли е това?
                  С отделните издателства как е?

                  Comment


                    #10
                    Matrosov написа
                    Досега съм ползвал жокера - поръчай на приятел, а той поръчваше в книжарници(реални) в чужбина и после ги носеше.
                    Забелязах, че американския amazon имат срокове на доставка 3 до 6 седмици и в скоби 8 до 12 седмици. Маааалко множко ми се вижда. Реално ли е това?
                    С отделните издателства как е?
                    Aми тия дни ми предстои да пробвам с Oxford University Press и ще ти кажа. Имай предвид че опита ми няма да е много показателен за скоростта на стигането до България, понеже аз и в момента се подвизавам в UK
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #11
                      Sailor_Malan написа
                      Имай предвид че опита ми няма да е много показателен за скоростта на стигането до България, понеже аз и в момента се подвизавам в UK
                      :mhehe: Тогава за какво ти е да поръчваш книги. Можеш просто в обедната почивка да отидеш за едно кафе в близката книжарница...
                      Между другото в Оксфорд има една огрооооомна книжарница, мечтата на книгомана. Забравих й името, а те вероятно също имат възможност за продажба по интернет.

                      Comment


                        #12
                        Matrosov написа
                        :mhehe: Тогава за какво ти е да поръчваш книги. Можеш просто в обедната почивка да отидеш за едно кафе в близката книжарница...
                        Между другото в Оксфорд има една огрооооомна книжарница, мечтата на книгомана. Забравих й името, а те вероятно също имат възможност за продажба по интернет.
                        Вярвай ми няма такива книжарници в Шефийлд а и друго си е да си имаш книгата
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment

                        Working...
                        X