Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай филма по screenshot!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А сега - нещо лесно.


    Comment


      Хм, хвърлям боб - MASH?
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        yep

        Comment


          Attached Files
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Истината е, че не съм гледал нищо от него, но според това, което се вижда на картинката, не се сещам за нищо друго.

            Следващата:

            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Top Secret

              Comment


                Кало е познал. Тъй като още не е задал своя загадка, аз ще се възползвам, та да вмъкна една лесна от мен.

                ПП Едно предложение (мисля че преди време, когато тази тема бе по-активна, постъпвахме така) - когато даден филм не е познат веднага, да се добавят още кадри от него, а не да се разчита само на един.
                Attached Files

                Comment


                  Аз зададох също загадка (пост #199), на която не е отговорено още. С Империал сме писали едновременно, затова е засичането.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Извинявай, Динайне, пропуснал съм това. Е, тогава остават две загадки за разрешаване.

                    Comment


                      Филмът е емблематичен, носител на множество награди, очаквах да бъде разпознат веднага.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Сигурно е така, Динайне, но аз поне не мога да го разпозная - вероятно е така, защото не съм го гледал. Мъжът ми изглежда смътно познат и дотам.

                        Comment


                          Подсказка - 1973 г. С този филм изгрява един известен актьор. Малка роля и на друг актьор, станал известен с култов фантастичен филм няколко години по-късно.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Е, с тази подсказка стана много лесно. Но, както подозирах, не съм го гледал. "Американски графити". И не случайно актьорът ми беше смътно познат - жалко, че не го разпознах .
                            Сега остана моята загадка .
                            Last edited by gollum; 03-01-2010, 14:06.

                            Comment


                              Не знам темата ли загуби от временния интерес, който предизвика или пък загадката ми се оказа по-трудна, отколкото предполагах. За всеки случай, пускам още 5 кадъра и тестова подсказка, пък ако не са достатъчни, ще пусна и името на филма.
                              Този филм обединява дизел-пънковска стилистика (и то на ниво, на което не съм попадал досега, с изключение на "Бразилия", но там беше маааалко по-различно) с доста добър образец на историко-политическа пропаганда, излязла из под, както казват, изключително талантливото перо на един класик (е, около самоличността на автора също има спорове, но това не е толкова важно). Не е единствената екранизация, не е нито първата, нито последната, но по един интересен начин е по-близо до методите на създателя на оригинала от други, иначе много добри и фактически по-близки до оригинала версии.
                              Attached Files

                              Comment


                                Сега виждам загадката - Шекспир е класикът с перото, а финалът на филма е едно от най-яките неща, които съм виждал някога.

                                Comment

                                Working...
                                X