Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kingdom of Heaven

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Когато се прави филм на историческа тематика е леко неприлично така да се опорочават нещата - просто е далече от реалността ,изчезват цели години,да не говорим за онзи германец ,който се би известно време със стрела във врата...Иначе ,добра визия,на места Alias Maya,вероятно
    Strength and Honor!

    Comment


      #17
      Paladin написа
      на места Alias Maya,вероятно
      хаха. Първо, че най-вероятно във всеки един кадър има добавяни неща, второ, Maya е само един от ползваните пакети. Голяма част от софтуера се разработва специално за всеки филм, тъй като всеки търси уникална визия (друг е въпросът, че всъщност всеки копира от другия...)
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #18
        ЗнамMaya-та е за моделиране,мислълта ми беше ,че компютърно генерираната визия си личи,а това не е добре .Поне пълчищата си ги бива - очаквах да не се справят с масовите сцени.Е ,не че са перфектни ,но това да не е "Аспарух"...

        За съжаление съм фен на епохата и се наложи да го гледам...,"небесното ..." имам предвид.
        Last edited by Paladin; 19-05-2005, 20:13. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        Strength and Honor!

        Comment


          #19
          Ами те и масовките се правят с Massive, който беше направен първоначално за LOTR. Общо взето поне 50% от нещата на екрана вече са CG.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #20
            Wellington написа
            Той и самият режисьор си признава че не търси историческа достоверност по отношение на фактите, а цери да създаде един свят на неговото въображение. Не го защитавам, но поне и той си дава сметка за какво иде реч.
            Добре, съгласна съм. Уважавам режисьорската интерпретация и желанието да се създаде свят на въображението, различен от този на фактите. Но не мога да разбера, явно съм прекалено глупава или прекалено наивна да схвана, какво пречи, когато във въпросната режисьорска интерпретация има запазени исторически елементи, те да са възможно най-близо до истината, понеже така и така са там ? Хубаво, в Троя няма богове или Ахил превзема града или пък Агамемнон умира във войната, но в Троя има оръжия, има саби, защо те да не са както са били действително оръжията през Троянската война, а трябва да са с 1 500 години по-късни? С какво това пречи на интерпретацията или с какво утежнява бюджета ? Оръжия така и така трябва да се създадат....
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              #21
              mellisa написа
              .............. С какво това пречи на интерпретацията или с какво утежнява бюджета ? Оръжия така и така трябва да се създадат....
              Веднага мога да ти кажа защото трябва да се плати на няколко човека и то не малка сума като консултанти.... И всеки казва аз съм специалист по това, а по другото е специалист друг... а след като един твърде тесен кръг хора ще се заглеждат по такива подробности. Нали филма се гледа и носи печалби. За тия дето седят зад финансите на филмовата индустрия има значение филма да се гледа и да носи пачки, а достоверността е далеч назад... спомни си гърците как отказаха премиерата на анимационния Херкулес да бъде в Атина? и то заради произволното боравене с историята? А филма донесе яко печалба - значи от Дисни са доволни и това ще продължи
              may the Force be with you

              Comment


                #22
                Han Solo написа
                Веднага мога да ти кажа защото трябва да се плати на няколко човека и то не малка сума като консултанти.... И всеки казва аз съм специалист по това, а по другото е специалист друг... а след като един твърде тесен кръг хора ще се заглеждат по такива подробности. Нали филма се гледа и носи печалби. За тия дето седят зад финансите на филмовата индустрия има значение филма да се гледа и да носи пачки, а достоверността е далеч назад... спомни си гърците как отказаха премиерата на анимационния Херкулес да бъде в Атина? и то заради произволното боравене с историята? А филма донесе яко печалба - значи от Дисни са доволни и това ще продължи
                Не съм убедена. Имам приятелка историчка, която се занимава точно в това, консултант за исторически филми. Това не струва кай знае колко скъпо. Освен това не е вярно, че всеки е специалист по нещо, а тесният кръг от хора бързо се разширява

                А специално за Херкулес... Ах, точно тук никога не съм била пурист, ето значи че и аз мога да бъда повлияна Но пък анимацията бе толкова добре направена, че...А и оръжието им си беше точно както трябва и извън режисьорската гледна точка малко неща не бяха наред. :p
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  #23
                  На мен пък Крал Артур ми хареса.... ами такива са си били, всичките диваци... келти, брити, сакси...
                  Сега остава да намеря дали някъде не се обсъжда из форума...
                  Проблемът на форума :damnyou:

                  "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                  Паисий Хилендарски

                  Comment


                    #24
                    Avatarx написа
                    ами такива са си били, всичките диваци... келти, брити, сакси...
                    ...германци :imperial:
                    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                    Comment


                      #25
                      mellisa написа
                      ...германци :imperial:
                      Да! И единия, май, че Ланселот беше, каза че май е от траките.... ще стъпим и там , няма начин просто! :twisted:
                      Проблемът на форума :damnyou:

                      "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                      Паисий Хилендарски

                      Comment


                        #26
                        И аз го гледах вчера и по-скоро го харесах. Естествено, грешки колкото искаш. Но от гледна точка на въоръжението и снаряжението има напредък и проблясъци, особено във въоръжението на "сарацините". Някой явно си е направил труда да поразгледа и прочете няколко книжки от поредицата на Оспрей. Сабята на Саладин много прилича на мечовеи от Топ Капъ, вкл. в раздвояващия се връх. Още по-хубаво е че мюсюлманите бяха и с прави мечове, а извитите саби не бяха някакви фентъзи сатъри, а сравнително тънки саби с йелман. Въпреки някои спорни моменти при шлемовете, християните също бяха общо взето правилно облечени в ризници, а не в максимилиянови доспехи. Е, пак сарацините ги бяха няправили почти еднакви и все едно че носят униформи, но както и да е, нещата ще се подобряват лека полека.
                        Това, което определено не ми хареса, бяха моралните ценности, които честно казано е малко вероятно да са били изповядвани в Европа от който и да е преди 18-и век и Просвещението (с мюсюлманите нещата стоят малко по-различно). Някак си стояха извън историческия контекст на филма и съответно изглеждаха абсолютно престорени и изкуствени.
                        За исторически неточности можем да пишем до утре и повечето бяха изтъкнати. Силно ме подразни числеността на армията на Саладин - 200,000 и една сцена, в която наистина изглеждаха толкова. Ако Саладин е имал и една пета, от това, което му се приписва, е щял да завладее целия Близък Изток до Индия и Северна Африка до Мароко.
                        И накрая само да попитам: кой го е излъгал Орландо Блуум че става за актьор? Един по-истински актьор щеше да направи филма няколко пъти по-добър. Някак си изобщо не бих бил вдъхновен да го последвам в битка и ми беше тотално безразлично дали ще умре геройски или ще оцелее до края на филма. За сметка на това определено съжалявах за Лиъм Нийсън (Гай). Може би той ми е толкова сипатичен заради Роб Рой, в който изигра най-великия дуел в киното, но определено е много по-подходящ актьор за такъв филм вместо Блуум, за който е по-добре да играе второстепенни и третостепенни роли.

                        Comment


                          #27
                          Направи ли ви впечатление, бомбардирането на Йерусалим!?... По мое скромно мнение /и изчисление/, катапултите и тирбучетите трябва да са били не по - малко от 2 000 - 3 000 броя!! :mhehe:

                          .
                          Last edited by dibo; 30-05-2005, 19:59. Причина: бомбаРдиране
                          ..И кажи ми ти страннико,
                          чувал ли си звук,
                          по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                          Comment


                            #28
                            Доста бяха. По-важното е, че когато Саладин е превзел Йерусалим не е използвал обсадна артилерия, защото градът е свещен и за мюсюлманите. Те не биха рискували сами да си срутят джамията, обаче за филма е трябвало да има специални ефекти. Няма да е зле Ридли Скот да се опита да понаучи малко повече за обасдната артилерия от времената преди барута, вместо да прави измислени сцени във всеки филм.

                            Comment


                              #29
                              Ами да, филмът беше много красив, но страшно скучен и безсмислен, на практика наистина добра битка не се видя.Да не говорим, че ми изглежда някак си абсурдно жената на Балиан да се е самоубила заради умряло дете при раждането, като се има предвид, че тогава детската смъртност е била адски голяма.Още по-тъпо пък е 'посланието' на филма, общо взето пълни глупости, мир на света, мир между религиите, глупости и то накрая извадени с надписи, така че ако не си зацепил преди това все пак да не се почувстваш, че си дал парите си на вятъра и да излезеш от салона, мислейки, че знаеш отговрите на всички проблеми на света.А и наистина за какви 200 000 се говори не знам, но в една пустиня да снабдяваш 200 000 човека войска и в днешни дни си е трудно, а представям си тогава.

                              Comment


                                #30
                                TVV написа
                                По-важното е, че когато Саладин е превзел Йерусалим не е използвал обсадна артилерия, защото градът е свещен и за мюсюлманите.
                                Не съм съгласна, имало е обсадна артилерия, просто обхватът й явно е бил слаб и щетите са се концентрирали само около стените на града, което в крайна сметка е и целта.
                                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                                Comment

                                Working...
                                X