Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Hugo (2011)




    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


    Голяма работа се оказа тоя филм, много изпипан. Въпреки това, чисто съдържателно е доста зад Артиста. Не заслужаваше оскара и заслужено не го взе.

    Comment


      Хубав детски филм, но да си призная, аз очаквах малко повече. Изпипан е, но съм съгласен, че е много зад "Артистът".
      Аз днес гледах един бая старичък немски филм, на който не бях попадал преди - "Мостът". Простичък филм, доста добре направен, според мен. Анти-военен, но по един достатъчно ненатрапчив (според мен) начин.

      Comment


        La piel que habito (2011)
        The Skin I Live In (2011)




        The Skin I Live In Trailer 2011 Official HD - Antonio BanderasEver since his wife was burned in a car crash, Dr. Robert Ledgard, an eminent plastic surgeon, ...



        Много талант, много майсторлък, много нещо.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          La piel que habito (2011)
          The Skin I Live In (2011)

          Много талант, много майсторлък, много нещо.
          Да, филмът определено си струва.
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            The Legend of Awesomest Maximus





            Забавно филмче - пародия на "300" и "Троя"


            Линк :

            Comment


              Не знам какво толкова оплюхте "Джон Картър", на мен ми допадна. Не е шедьовър филмът, но е развлекателен, което е най-важното. То и книгата едва ли е върха - точно тази не съм чел, но съм чел навремето други подобни от автора и всичките следват един и същ класически колониален наратив - белите герои попадат на някакъв екзотичен остров/планета/град, сражават се на страната на едни диваци срещу други диваци и накрая се завръщат в родината триумфално с някоя местна принцеса и торба плячка.

              Сега искам да се изкажа положително и за "Battleship" (с малоумния български превод "Бойни кораби").





              Първо, не е в омразното ми вече 3D. Второ, е класически блокбъстър с ефекти, много екшън, хумор, руса мацка и т.н. Трето, май отдавна никой не е правил съвременен филм, който да прави реклама на US Navy.
              Сега, сигурен съм че пуританите на форума ще се заядат, че този винт не е така и онова болтче не е онака, но човек не може да не се изкефи на макс, като гледа праисторическия USS Missouri да цепи от упор с главния калибър по кораба-майка на извънземните (да, линкора - изкараха го от дълбокия резерв)

              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Не съм гледал още нито единият, нито другият, но принципно съм съгласен, че когато даден филм е еднозначно "филм за развлечение", няма смисъл да се търси каквото и да е друго там (преживяването еднозначно ще е неприятно в подобен "ключ"), човек се оставя на чистата визия и ако това е достатъчно за забавление, всичко е ок. Т.е. да има много гърмежи, достатъчно проста и ясна история (често се объркват в тази посока, опитвайки се да направят хем тъй, хем инак) и добре направени архетипични персонажи, т.е. нищо претенциозно и излишно по тази линия.
                Филм в посока "борба на доблестните, но във висша степен уязвими кралски танкови части с войнствените и във висша степен неуязвими извънземни" (да цитираме, макар и неточно, класиците) би трябвало да има определен чар, освен ако не е направено много лошо или нелепо.

                като гледа праисторическия USS Missouri да цепи от упор с главния калибър по кораба-майка на извънземните
                Трябва да е забавно. Естествено (в светлината на неуязвими/във висша степен уязвими - класиците правилно са разполагали акцентите), в реалността трудно мога да си представя земно оръжие, което би могло да стори каквото и да е на кораб, който е успял да прекоси междузвездното пространство невредим, но пък уместното възражение е, че в реалността трудно бихме срещнали подобно противопоставяне . Както и да е, стига да е спазено съотношението неуязвими/уязвими без да се навлиза в крайности, ще е забавно. ДА не говорим, че бих го гледал само за да видя Лиам Нийсен като суров, но справедлив командир на линкор .

                Comment


                  Точно Лийм Нийсън не е на линкора, а командва самолетоносач; извънземните кораби нямат енергийни щитове, щеше да е прекалено неравностойно. Всъщност, така и не става ясно какво точно правят на Земята - комуникация с тях хората не успяват да установят, корабите и технологията им сякаш не са много пригодни за земните условия (нито летят, нито плуват, ами се придвижват със серия от припльосвания), а 'корабът за далечна свръзка' загубват в началото (т.е. нямат връзка с родината). Въпреки далеч по-напредналите си технологии, сякаш корабите им не са бойни, а по-скоро изследователски. Един от учените във филма сполучливо сравнява контакта с този на "Колумб с индианците, само че този път ние сме индианците" - двете страни не могат да комуникират, трудно е да се каже кой е по-изплашен и всеки подозира другия в коварни намерения, и разбира се, много скоро се стига да конфронтация, като въпреки огромната разлика в технологичното развитие, 'диваците със стрели и копия' също могат да убиват. Като се замисля, филмът плаче за продължение. И Риана учудващо не е дразнеща в първата си филмова роля. Освен това американски и японски моряци се съюзяват срещу извънземната заплаха, като бъзик с Пърл Харбър (целият екшън се случва около Хавай) Но да не разкривам повече.



                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    1951 написа Виж мнение
                    Новият Шерлок е добър, но осезаемо по-слаб от предния.
                    .

                    И аз , като пуритан , да взема да обърна внимание на стрелбата с Маузер С-96 в самото начало на 90-те ...

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      "Battleship"
                      Добре, че отидох да го гледам на промоция, та не ме боли много. Плаках в залата, плаках... от мъка







                      Не, сериозно. Даже и визията не може да спаси тоя феноменален провал.

                      Comment


                        На мен българският превод "Бойни кораби" ми звучи като "Дойни крави", демек - зрителите. Те си знаят
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          "Бойни кораби" е точно това, за което плащаш - брутален, зрелищен, надъхващ и горящ пуканки, безмозъчен екшън!
                          Останах крайно доволен и наистина недоумявам, когато започнат да плюят филмчето. Така не съм се забавлявал от "Битката за ЛА" миналата година (особено момента, в който погнаха извънземните със щикове).
                          Цялата зала искрено се забавляваше, включително моя милост, че и жената (за която в началото изпитах леки угризения, че съм закарал точно на такъв филм).
                          Единственото, което ме подразни по-сериозно беше прекалената хуманоидоподобност на извънземните, но да кажем, че авторите се правят на интересни. Добре де, издразни ме и факта, че Александър Скарсгард го утрепаха толкова рано. Уважавам много актьора!

                          В крайна сметка, наистина ми е странно, как няколко, уж сериозни, сайтове за кино ревюта у нас се скъсаха да се упражняват в плюене на филма.....
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            Вкусове разни. Щом ти е харесал "Битката за ЛА", не виждам проблем да ти хареса и "Бойни кораби". Но обективно погледнато, става дума за съвсем некачествено кино.

                            Comment


                              Обективно погледнато една от основните цели на киното е да забавлява.
                              Батълшип си върши чудесно задачата.
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                Явно и аз съм пуритан, защото се издразних много, но не от военни детайли, а от технологични глупости - като как аджеба успяха да пуснат сигнал на растояние много светлинни години, а извънземните довтасаха след месец - два (?!), как така, като се пльокна тоя огромен космически кораб във тихия океан, не направи ударна вълна, която да изпозалее всичко от Куала Лумпур до Сан Франциско, и как не късаха проклетата котвата нашите хора. Иначе няма лошо в идеята - щом Ямато се би с извънземни, що и Мисури да не се бие
                                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                                Comment

                                Working...
                                X