Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Другата година април, ако не се лъжа. Сигурно ще е със същото име, все пак HBO трябва и пари да вади с тоя франчайз

    Comment


      Гледах "Drive", преведен като "Живот на скорост". Много добър, със силно ретро атмосфера, и европейски привкус. От режисьора на викинг-депресията "Valhala rising". Филмът ми заприлича малко на "Няма място за старите кучета" и някои от по-стилизираните уестърни и стари криминалета. Абе препоръчвам, пък вие си решавайте на какво ви прилича, или не.
      Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

      Comment


        Впрочем "Valhalla Rising" на мен ми се стори изключително...тъп и безмислен филм (дано не обидя някой). Това, че има татуирани викинги изобщо не го оправдава.
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          Съгласен съм с теб, Ги, аз дори не успях да го изгледам целия (просто не видях за какво да го доглеждам). И това на фона на цял ред добри или дори много добри "викингски" филми, които гледах напоследък (вярно, все правени преди поне 15-20 години).

          Comment


            Мерси Кухулин.Трябва да вкарат малко повече епичност и обем,и сериалът ще бъде едно много добро произведение...

            Comment


              Обещаха да пуснат повече мащабни битки. Даже смениха фирмата за ефекти с по-голяма, щото старата сама призна, че няма да може да се справи.

              Comment


                Ако може да се върна на Валхалата - много ми хареса. Не мисля че е тъп в контекста, в който е правен - той не показва някакъв исторически период и не разказва определена история. Това дори не са викинги, а по-скоро събирателни образи на езичници-северняци и то в някакъв съвременен пост-романтичен вариант. Колкото до смисъл всеки може да открие един или друг, стига да има желание.
                Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                Comment


                  Прав си, разбира се, но поне мен не ме грабна до степен, че не го догледах. Не знам, може би съм твърде далеч от съвременните тенденции и предпочитам разказа, т.е. определена история, която е добре разказана (историческата достоверност не ме интересува толкова, колкото вътрешната такава). Но си е вярно, че в много случаи оценката зависи от настроението и очакванията, с които се подхожда към определен филм (идеалното е да няма такива).

                  Comment


                    От същия режисьор има един биографичен филм за социопат-затворник, който е май доста популярен (затворникът) на острова - Бронсън. Някой гледал ли го е?

                    Иначе, за Валхалата - на мен ми допадна образът на главния герой, мисля, че си е находка, особено като се има предвид, че сега подобен тип герои вървят с разясняващо самоанализиране зад кадър (което май стана модно след син сити, не че не го е имало преди, но това специално е много натрапливо и май се е популяризирало). А оскъдността на диалозите си е направо качество в този филм, щото иначе представяте ли си кво словоблудство щеше да настъпи в последната част на филма, когато го удрят на мистицизъм.

                    Като цяло подкрепям с две ръце хубавите споменати "викингски класики" като Патфайндър, Hrafninn flygur, Белият викинг, Сянката на гарвана (трите последни са от един и същ режисьор), Принцът на Ютланд... А и Сага за викингите, който тук някой беше пуснал, и е направен по Гретир и Нял, беше супер (започва с Разходка), като изключим края, в който главният герой беше костюмиран като от теле-серия за Конан или Зина...
                    sigpic

                    Sword song and horn sound

                    Comment


                      Мда де, там е работата, че "Валхала"-та дори не е пост-романтизъм (модернизъм), а някаква пост-пост дивотия (като афтършок ) - е, това, разбира се, си е моето мнение, пък и поставянето му в стилови рамки не е задължително.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Излъгахте ме вие да го гледам тоз "Valhalla Rising", няма да ви простя скоро

                        Comment


                          И какво, страшна греда )))) това да не те отказва от "Drive".
                          Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                          Comment


                            Е, аз по-скоро те предупредих .

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Чудесен филм, мерси.

                              Преди малко гледах Drive (2011). Не знам какво да кажа. Всички го хвалят - страхотен, това, онова... За мен беше доста скучно преживяване. По средата вече бях забравил началото. Добре, че имаше два-три отлични момента, та успях да го изтърпя целия.

                              Comment


                                Rampage (2009)






                                Явно Уве Бол е в някаква нова фаза на творческо умопомрачение. Филмът копира в технически план Дарфур, бюджетно също е там някъде (нискобюджетен). Семпъл, но интересен.

                                Comment

                                Working...
                                X