Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Да не е починал някой от авторите на филма....
    Иначе невероятна класика, един от най-добрите уестърни, които съм гледал...
    Отделно в програмата не пише подобно нещо...

    Comment


      Току що приключих "In the Heart of the Sea". За мен лично най-добрият филм за миналата година. По-реално изглеждащо представяне на живота в морето от началото на 19-ти век, не съм виждал. Разбира се аз в общият случай мога да различа бригантина, бриг и шхуна само по такелажа, без да са опънати платната. Виждал съм и китове на живо в открития океан, близо до същото пристанище откъдето тръгва кораба във филма. На някой филма може и да му е скучен. Гледам и че е финансов провал, за мое съжаление.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Нещо не ме грабна. Много шарен, някакви никакви роли. Кита ми беше най-симпатичен, тайно се надявах да издави всички Той па взе че излезе някаква комплексна личност...

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Кита ми беше най-симпатичен, тайно се надявах да издави всички Той па взе че излезе някаква комплексна личност...
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Но ако трябва да се открои една звезда като най-ярка, това е режисьора. Проблема при него е, че миналата година взе оскар и тая година ще вземе да му дойде множко...

            Comment


              Налегнало ме днеска едно такова носталгично настроение (от възрастта ще да е ), та потърсих и, за моя голяма изненада, открих на Замундата "Дамата с камелиите" с Изабел Юпер - много харесвана от мен актриса още от момента, когато за пръв път я гледах в "Плетачката на дантели". Освен друга голяма звезда от епохата - Жан Мария Волонте, участва и Бруно Ганц (Хитлер в Der Untergang) в доста по-млада версия. Музиката е на Енио Мориконе.

              Филмът всъщност не е точно екранизация на книгата на Дюма, ако някой си мисли така, и е направен в меланхоличния маниер на европейското кино от 70-те с всичките му достойнства и кусури. Естествено, за дърто момче като мен, достойнствата изглеждат повече.

              Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

              Comment


                Click image for larger version

Name:	tumblr_nukp7mxuIj1uc58z4o1_1280.jpg
Views:	1
Size:	422.2 КБ
ID:	552928



                Приличен уестърн, макар и не шедьовър. Много рядко ги правят вече и всеки що-годе ставащ прави впечатление.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  The Program (2015)

                  Филм за Ланс Армстронг и допинговия скандал. Фен съм на Бен Фостър, филмът ми хареса, стегнат, без излишна драма.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Kung Fury (2015)



                    Comment


                      индийски акцент на хитлер...динозаврите са изчезнали преди хиляди години...не е истина
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Бааа, откъде го изкопа това чудо? Отдавна не съм се смял толкова.

                        Comment


                          В юзерсуба на имгур се завъртя, уникално е. Страхотно внимание към детайла, особено като за $600к. Само като вдигнаха E=mc2 в E=mc3 при телепортацията, ми идеше да изпискам от кеф

                          Comment


                            Аз мъничко умрях докато трепаше фашагите в 2D. Kickstarter понякога фиансира бисери на технологията или изкуството.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Тепането е основна осемдесетарска тема - пишеш кунг-фу и през цялото време раздаваш мавашита, играеш басай-дай и други шотокански екстри Абе автентично на макс.

                              Comment


                                Е, няма спор - истински поклон е към онази филмова епоха, много автентично, но с едно изключение - натурализма на насилието. Тепането си го имаше в съответните количества, но не бе показано по този начин. Доколкото си спомням, хич не бе характерен в този му вид за тогавашните филми от този род. Това е нещо доста по-ново.

                                Comment

                                Working...
                                X