Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ну погоди!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    подпоручикъ-летецъ написа
    Ау, пакет цигари Демоде е ! Всяка запалена цигара е провален секс :twisted:

    Че аз за Вълка говоря, не за мене си ...
    тц тц тц .... бива ли така...
    :twak:
    "Нима, Създателю,
    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
    мигар аз самият съм те молил
    от мрака да ме извлечеш?"

    Comment


      #47
      Ами аз него имах предвид :weird:

      Comment


        #48
        :sm186:

        Еее, да де - аз да съм казала нещо друго ... :p
        "Нима, Създателю,
        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
        мигар аз самият съм те молил
        от мрака да ме извлечеш?"

        Comment


          #49
          Темата предизвика у мен спомените за такива филми като "ПРЕБРОЯВАНЕ НА ДИВИТЕ ЗАЙЦИ" и "ХАЙКА ЗА ВЪЛЦИ"

          Comment


            #50
            За хищниците и тревопасните

            :sm100: Преди години четох един фантастичен разказ за една планета, която след намеса на хората започва да умира. Там имало огромни слоноподобни тревопасни същества, които като се придвижвали наторявали земята и тя раждала всякакви растения. И така се подържало равновесието. Единствените хищници, които можели да ядат тревопасните били нещо като тиранозаврите и само те можели да подгонят и да размърдат тревопасните. Естествено хората избили хищниците за собствена безопасност. И тревопасните спряли да се движат и започнали да измират във лайната си. И планетата започнала да умира. После като в такъв разказ, се появява отнякъде един единствен хищник. Оцелял по чудо. и естествено напада хората. И един от тях приклещен, решава въпреки, че може да го убие, да се жертва и не го убива. Защото чува как тревопасните започват да вият и да се измъкват от лайната, и да тичат да се спасяват. Тоест, живота все пак може да продължи. Но е необходим хищник. За да гони ипреследва тъпите тревопасни.
            :fire: Ето защо на мен повече ми харесва отрицателния герой. Дали ще е вълка или злодея, дали ще е крадеца или изтънчения убиец. Защото ако няма отрицателен герой всички литературни бисери щяха да са лигави умствени бълвочи. Представете си каква скука е в описвания от много автори рай!!! :1087:
            :twisted: И какъв е купон в ада.
            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

            Comment


              #51
              На мен пък ми харесва заекът. Първо, умен е - аман от мачистки типове, които разчитат на силата си повече отколкото на това, което е в главата им. Второ, е оправен, хитър и винаги готов да отвърне с удар. И трето, е сладък и пухкав, сигурно е много приятно да го гушнеш. Е, малко е дребничък, ма казват, че the size doesn't matter.
              А пък вълкът ми прилича на Бойко Борисов, не знам защо.

              Comment


                #52
                Да си призная, когато бях малък заекът ме кефеше повече. Именно в смисъл "умният но слаб, печели пред глуповатия здравеняк-хулиган" .

                Comment


                  #53
                  И аз по принцип съм за вълците защото са доста умни животни - например според изследванията проявяват повече съобразителност от хитрушата Кума Лиса :mhehe: . Затова не мога да разбера защо по приказките разни или както е в случая с Ну Погоди са направени на големи тъпаци. Може би от яд, понеже по-рано никак не им е било приятно на хората да им отмъкнат по някоя овца от кошарата, преминавайки покрай охраната от разни кочета. :aaa:
                  Shut me down! Machines making machines! How perverse!

                  Comment


                    #54
                    Хана написа
                    На мен пък ми харесва заекът. Първо, умен е - аман от мачистки типове, които разчитат на силата си повече отколкото на това, което е в главата им. Второ, е оправен, хитър и винаги готов да отвърне с удар. И трето, е сладък и пухкав, сигурно е много приятно да го гушнеш. Е, малко е дребничък, ма казват, че the size doesn't matter.
                    А пък вълкът ми прилича на Бойко Борисов, не знам защо.
                    РАЗМЕРЪТ ИМА ЗНАЧЕНИЕ !
                    Преди известно време проведох представителна анкета сред лица от женски пол с въпроса "Размерът има ли значение?" 99 % от анкетираните отговориха, че нямало; само 1 % - че има. В рамките на този 1 % , 50 % уточниха и конкретния размер - 17 см. Но, като се има предвид женската психология, приемам, че жените дали отговор "Няма значение" ( 99 % ) са неискрени в своя отговор, тъй като са казали неща, които един мъж иска да чуе. Изводът е: Размерът има значение !

                    Comment


                      #55
                      :sm100: Като стана дума за размера, научно е доказано, че същата работа, със същия кеф вършат и 7 см. Останалото е лакомия на жените!!! :sm113:
                      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                      Comment


                        #56
                        Май и моите симпатии бяха към заека, макар и да имаше моменти, в които имах съмнения
                        Ако си спомняте, имаше едно епизодче, в което вълка се катереше с помощта на въже по един блок и си тананикаше една песничка на Висоцки ...
                        Това беше моя принос в тукашния спам
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #57
                          Е, за "Ну, погоди!" може и друга интерпретация да се направи:
                          Вълкът бе хулиган (имаше касетофонче, слушаше вероятно джаз и друга западна разглаща музика), пушеше (това по онова време вече бе по-скоро признак за разложение сред младежта) и бе облечен най-често с модните тогава на запад панталони с широки крачоли. Въобще, завършен образ на тунеядец и въобще вреден тип, разложен от влиянието на запада.
                          Докато нашто зайче бе очевидно пионерче, спортистче, истински тимуровец и въобще, във всиша степен положителна личност, ясно противопоставила се на вредните влияния.
                          Така че всъщност филмчето е било пропагандно творение, призвано да даде пример на подрастващите .

                          Comment


                            #58
                            gollum написа
                            Е, за "Ну, погоди!" може и друга интерпретация да се направи:
                            Вълкът бе хулиган (имаше касетофонче, слушаше вероятно джаз и друга западна разглаща музика), пушеше (това по онова време вече бе по-скоро признак за разложение сред младежта) и бе облечен най-често с модните тогава на запад панталони с широки крачоли. Въобще, завършен образ на тунеядец и въобще вреден тип, разложен от влиянието на запада.
                            Докато нашто зайче бе очевидно пионерче, спортистче, истински тимуровец и въобще, във всиша степен положителна личност, ясно противопоставила се на вредните влияния.
                            Това е една твърде остаряла комунистическа интерпретация От днешна гледна точка може да се тълкува така.
                            Зайко е нещо средно между уасп и юпи. Учил е прилежно и е завършил е престижно учебно заведение, сега работи на добре платена и перспективна работа в голяма фирма.
                            Вълчо е пройдоха, не си е учил уроците, не е бил приет в езикова гимназия, нито в добър университет, пие, пуши (трева), купонясва и си изкарва яда от неосъществените амбиции върху заека.

                            подпоручикъ-летецъ написа
                            РАЗМЕРЪТ ИМА ЗНАЧЕНИЕ !
                            Преди известно време проведох представителна анкета ... и така нататък
                            Тц. :not: Първо не за този размер идеше реч, ама нейсе. Второ, позволи ми природата да ме е направила по-компетентнА по този въпрос. С риск да опошля съвсем темата: размерът има много по-голямо психологическо значение за единия пол и много по-малко физиологическо за другия. Сети се сам кое за кой

                            Comment


                              #59
                              Несъменно тази интерпретация мирише на антика . Но пък е забавно, че и новата интерпретация запазва етическото съдържание на ролите непроменено (докато спрямо едновремешната можеха да се раждат "партизански" интрепретации, едва ли не някои е можел да се опива от тайната си съпротива на властта - да е на страната на вълка ).

                              Comment


                                #60
                                Въпросът за размера е достоен за отделна тема

                                Comment

                                Working...
                                X