Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    von Danitz написа Виж мнение
    Вероятно вече е обсъдено, но този нов български филм "Военен кореспондент" по военните разкази на Йовков, се оказа изключително приятен и несуетно заснет. Ей така да върви и за напред с историческите ни филми! Продукцията е бедна и пестелива, но си има и сюжет, и смисъл.

    Браво и на мен ми хареса, повече такива качествени филми да правят в България, а не само да мрънкат, че не им стигали парите, как едни могат и с по-малко да правят стойностни творби, а други не.
    Евала на Костадин Бонев за работата му!

    Comment




      Галиполи (1981) - добър филм за ПСВ и австралийските доброволци на Галиполи. Единственият му недостатък според мен е, че е прекалено кратък, а музиката е на Жан Мишел Жар

      замунда.нет
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Zeitgeist - Духът на времето.

        Разглежданите теми са религията(произход, цел и т.н.), войните, 9/11, световните банки и паричните потоци и като цяло развитието на съвременните общества.
        Посланието на филма е насочено най-вече към американците, тъй като се обръща внимание на глобални процеси, които са пряко свързани със САЩ(ПСВ, ВСВ, кризата 1929-33, 9/11 и т.н.) и по-специално тяхната роля в тях, но то е общо валидно и за останалите държави и хора по света.

        Ето и един линка към официалния сайт, от който филма може да се гледа онлайн при това с налични субтитри.
        http://www.zeitgeistmovie.com/main.htm

        Comment


          Пълен боклук е тоя филм, поредния епизод от безкрайната конспиративна поредица, процъфтяваща след 9/11.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain

            Според мен зависи от гледната точка - на мен, като заклет атеист и антиглобалист, някои от гледните точки във филмчето ми допаднаха .

            Съжалявам за офтопика.

            Comment


              Не се връзвай на такива неща, тоя филм е толкова долнопробна пропаганда, че пред него Майкъл Мур е направо Достоевски.

              Comment


                KG125 написа Виж мнение
                Не се връзвай на такива неща, тоя филм е толкова долнопробна пропаганда, че пред него Майкъл Мур е направо Достоевски.
                Какво пропагандира?
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Ще навлезем в политика.

                  Comment


                    KG125 написа Виж мнение
                    Ще навлезем в политика.
                    Този отговор не ме удовлетворява - ако толкова се притеснявате, можеше да ми отговорите на ЛС. Но понеже публично обявихте заглавието за `долнопробна пропаганда`, Ви моля и публично да се обосновете. (Пък и ми се ще да си изясня на коя партия е пропаганда ЦЯЛОТО нещо.)
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Написах ЛС Не бих искал да се разпростирам тук.

                      Comment




                        Children Of Glory

                        Унгарски филм за революцията от 1956 г. Разкошен!
                        Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                        Comment


                          Снощи гледах една класика - Бари Линдън. Гледах го привлечен от военната част на филма - 7 год. война, звучи British Grenadiers и прочее. Това се оказа една много малка част от филма - първоначално за мое съжаление. Но това мина бързо - филмът се оказа хубав. Дълъг и протяжен, но много хубав даже.

                          First taste of battle
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            "Тирант Белия" (2006)- много хубаво филмирана средновековна легенда/ рицарски роман. Бях предубеден към филма (и заради някои коментари тук), но като го гледах много ми хареса. Всъщност именно това е кръстоносния фолклор. Предполагам обаче, че не на всеки ще му допадне, особено ако няма представа за какво точно става въпрос...
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              e

                              Незнам дали някой е споменал този филм - "Der Untergang" - най-уникалния филм , който съм гледал , посветен на последните 3 дни но Третия Райх . Поздрав зза всички нацита!!!
                              Съдбата закриля само смелите!!

                              Comment


                                Мислиш ли че точно на този форум точно този филм никога не е споменаван?
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X