Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не знам да ли е коментиран филмът "Cold Mauntain" (2003, в търсачката нищо не намерих). Ако да, извинете ме, ако не - какво ще кажете относно историческите моменти - достоверност, ефекти и т.н.
    "... намерих ключа и отворих вратата. Там - царството на моите сънища и мечти - беше пусто, глухо... отидох до картинаната, изтрих я от прахта, исках да видя още веднъж следите на онова, което някога мислех възможно. Но можех ли да вярвам на очите си? ..."

    Comment


      Най-сетне гледах "В августе 44-го". Без книгата нищо не се разбира, даже напрежение няма - освен накрая, при самата проверка.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Goleman написа
        Не знам да ли е коментиран филмът "Cold Mauntain" (2003, в търсачката нищо не намерих). Ако да, извинете ме, ако не - какво ще кажете относно историческите моменти - достоверност, ефекти и т.н.

        Филмът ме впечатли и зае място в колекцията ми. Използваните оръжия
        съответстваха и в най малки детайли на епохата , а това е критерий за педантичност.

        Comment


          Кухулин написа
          Taegukgi (2004)



          Нелош филм за съдбата на двама братя по време на Корейската война.

          П.П. Виждам, че Dinain вече е писал за него. Съжалявам за повторението.

          Някои знае ли от къде да изтегля субтитри за филма.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Свалям The enemy below от 1957

              пляс
              няма да си играя да пиша ревю когато го видя, но предполагам, че е гледаем.

              Comment


                На скоро глеах филма "Калигула". Ще ми е интаресно да разбера вашето мнение за него!
                ~Time To Be A Ghost~

                Comment


                  Shelenberg ами те са си в линка които си дал

                  Comment


                    "The enemy below" е много гледаем, даже изненадващо за периода в който е сниман и тематиката му. Ефектите също са изненадващо добри за филм от 1957.
                    Last edited by Imperial; 05-09-2007, 05:02.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      baian написа
                      Shelenberg ами те са си в линка които си дал
                      Те не стават вече пробвах.
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment



                        заповядаи тука има доста дано станат

                        и тука

                        а тука го има и филма

                        и тук
                        Last edited by ; 04-09-2007, 00:13.

                        Comment


                          На скоро глеах филма "Калигула".
                          Култов. Макдауъл е забравим.
                          Quae fuerant vitia, mores sunt.

                          Comment


                            !!!

                            Warlord написа
                            Ами да си призная досега не бях гледал друг подобен, затова ви помолих да ми препоръчате.
                            Накрая разрушителя го потопиха с торпедо от немската подводница във филма. Да не забравяме и че е американски филма, това нямаше как да отсъства просто. Иначе и кодировката на "Енигмата" дето беше основната цел на филма не е много ясно дали наистина са я разкодирали, чрез пленени машини в подобни акции или просто са им я продали накрая. Също е мъгляво положението и с пленените и потопени немски подводници от американците, доколкото знам в разсекретените 60 години по-късно архиви липсват данни.
                            Относно кодировката на "Енигма" нещата са много оплетени.В момента чета "Тайната на Енигма" от Владислав Козачук .Книгата обхваща периода от 1932г до края на ВСВ през който германските секретни служби използват "Енигма",както и за дешифриращото устройство "Ултра" създадено от младите полски математици криптолози М.Рейевски,Й.Ружицки и Х.Зигалски чийто огромен труд за разгадаването на "Енигма" е увенчан с успех.

                            П.П. Можеби коментарът по тази тема ще представлява интерес за някой но не съм прегледал дали вече не е писано някъде за това (много работа) Ако вече има подобна тема моля постът ми да бъде преместен!

                            Преди 7-8г по канал едно даваха 4 сериен исторически филм за овладяването на севера от казашкият атаман Ермак Тимофеевич. Филмът се казва "Ермак" но не го намерих в нито един от популярните тракери.

                            Last edited by NATAN; 04-09-2007, 13:42. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              Навремето като нямаше форуми, си играехме на филми. И в дежурния списък имаше един - "Валтер брани Сараево". Та той май е по действителен случай от ВСВ.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Намерих вече подходящи субтитри за "taegukgi" до 2-3 дена ще го гледам.
                                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                                Comment

                                Working...
                                X