Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа
    Хех, ами че точно в този имаше тестудо и Тигри пред Москва Баш документален не е...
    Бъркаш, колега, този филм не е игралният от 1985 г., макар че и там не си спомням да има "Тигри", а само няколко Т- 55- ици."Битва за Москву", към който съм дал линк е нов и е посветен на 65-годишнината от контранастъплението на РККА при Москва. Има и епизод за танковете, в който се обяснява защо немците нямат "Тигри" пред Москва.

    Comment


      Да, този е документален. А отностно персонажите в "Те се сражаваха..." те са точно такива, каквито и в новелата на Шолохов и не виждам какво странно или неразбираемо има при тях /ако не се гледа с предубеждение, разбира се/. Монолог има един и то свързан пак с разказа, никой не обяснява какво се случва. Нито пък целия филм е пуцаница. В "Звезда" вече, персонажите са клонинги на добре познатите ни от всеки "боен" филм. Това, дали в ролята играе Том Хенкс или кой-да-е при слаб сценарии няма никакво значение.

      Все таки два филма са оставили дълбока диря в съзнанието ми - "Ловецът на елени" и "Апокалипсис", но нито един от двата не мога да го причисля към "военните".
      Quae fuerant vitia, mores sunt.

      Comment


        А, значи съм се сбъркал. Едноименният съветски филм беше от 4 части по 1 час (мисля). Гледах го наскоро и писах за него. 5-10 минутна сценка, после карта и показалка, дикторски глас, пак сценка и т.н. Игралните сцени всъщност бяха илюстрации към картата с мърдащите се стрелкички. Това не е кино за мен, може да е "образователен" филм, но не е кино (не мога да избегна кавичките ).
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          А някой да е гледал "Афганистански провал" с Микеле Плачидо / няма да се смеете , ей / ? Руско -италянска продукция , доста смислено направена , според мен .

          Comment


            Чета тук и стигам до извода че няма свестен филм за ВСВ, и като се замисля е така.Ако на един са му оправили техниката-героите не стават.Ако на другият стават-техниката я няма
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              Todor Pavlov написа
              А някой да е гледал "Афганистански провал" с Микеле Плачидо / няма да се смеете , ей / ? Руско -италянска продукция , доста смислено направена , според мен .
              Доста бозаво направена, според мен. Особено накрая, когато Ми-24 разрушаваха с НУРС-ове афганистанското селце, а Микеле Плачидо плачеше в стойка "ала-Чарли Шийн" от "Взвод". Този филм е илюстрация колко трудно е да се пресъздадат персонажи от друга националност. Пълна трагедия беше тоя филм.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                Odzava написа
                ..., а Микеле Плачидо плачеше в стойка "ала-Чарли Шийн" от "Взвод". ....

                Не беше ли Уилям Дефо ... май и твоите спомени са поизбледнели...Освен този филм и "Звярът" не съм видял нищо за тази война , което да става за гледане. С удоволствие чакам опровергаване .

                ПП
                Значи си го запомнил...

                Comment


                  Ето ти: За мен "Рамбо 3" е по-добър филм от "Звярът"
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    О , незабравимо ! И как му пускаха ток по една креватна пружина... а отзад Багдад угасна...

                    Comment


                      Тоя номер с тока го прилагаха виетнамците във "Рамбо" 2. Батко Слай бая заряд пое, ама после им разката майката. :mhehe: :fire:
                      They march in full battle dress
                      With faces grim and pale
                      Tattered banners and bloody flags
                      Rusty spears and blades...

                      Comment


                        Знаех си, че не трябва да гледам "Предводителят" (Pathfinder), но просто тематиката беше толкова обещаваща, че не вярвах (или поне не ми се щеше) и тоя път янките да я осерат отвсякъде. Накрая се прежалих и бях тотално разочарован въпреки, че нямах особени очаквания.
                        Викингите - некви бронирани мутанти по 3 метра с рога и шипове, кадрите размазани така че нищо конкретно не си личи, супер куци бойни сцени, за сценария и режисурата да не говорим.
                        И най-автентичното във филма - викингите говорят на викингски, а индианците - на английски :kill_myse

                        Затова пък си оправих настроението с U-571, точно такъв филм ми се гледаше, страхотен е. Ясно е че не е станало баш така и пак има спекулации с историческите реалности, но въпреки това много ми хареса.
                        Ако можете да ми препоръчате подобни филми, дори и да не са точно с подводници ще съм благодарен.
                        (\_/)
                        (°_°)
                        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                        Comment


                          Warlord написа
                          Знаех си, че не трябва да гледам "Предводителят" (Pathfinder), но просто тематиката беше толкова обещаваща, че не вярвах (или поне не ми се щеше) и тоя път янките да я осерат отвсякъде. Накрая се прежалих и бях тотално разочарован въпреки, че нямах особени очаквания.
                          Викингите - некви бронирани мутанти по 3 метра с рога и шипове, кадрите размазани така че нищо конкретно не си личи, супер куци бойни сцени, за сценария и режисурата да не говорим.
                          И най-автентичното във филма - викингите говорят на викингски, а индианците - на английски :kill_myse
                          Е, гледай на него само като на митообразуващ филм - лошите са неамериканци, добрите са автентично американско население (туземци демек), но въпреки това главният герой все пак е бял . В известен смисъл човек трябва шапка да им свали за ловкостта, с която боравят. Киното е може би най-могъщото и най-добре използвано оръжие на САЩ
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Хаха, верно добре са го нагласили, ама на мене ми се гледат хубави филми, а не просто да се възхищавам на изтънчената им пропагандната ловкост
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              Ти точно U-571 ли намери да се похвалиш?Какъв е тоя разрушител /немски/ дето го потопяваха накрая с американски 127мм оръдия?Та и отгоре на всичкото си личеше, че е нескопосано направен и не изобразява нито един от немските разрушители - Маас, Нарвик или миноносците?А пък и янките беха едни герои, едни самоотвержени, дето по това време - 1942г. едва ли може да се намери и един опитен американски подводничар. А въпрсната подводница с малко уточнение У-570 е пленена от английски разрушител
                              П.В.

                              Comment


                                Ами да си призная досега не бях гледал друг подобен, затова ви помолих да ми препоръчате.
                                Накрая разрушителя го потопиха с торпедо от немската подводница във филма. Да не забравяме и че е американски филма, това нямаше как да отсъства просто. Иначе и кодировката на "Енигмата" дето беше основната цел на филма не е много ясно дали наистина са я разкодирали, чрез пленени машини в подобни акции или просто са им я продали накрая. Също е мъгляво положението и с пленените и потопени немски подводници от американците, доколкото знам в разсекретените 60 години по-късно архиви липсват данни.
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X